Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Gatchaman Crowds

gatchaman 2013 anime

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 October 2013 - 21:42

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIιιιιιιιιιιιιιιι :kyaaa: :kyaaa: :yahoo:   2ρη σεζόν, 2ρη σεζον,  2ΡΗ ΣΕΖΟΝ!!!!

 

Πάντος ισχύει, μακάρι να μας απαντηθούν οι απορείες που μας δημιουργήθηκαν στη πρώτη και να μην έχουμε μια δεύτερη σειρά με περισσότερα ανεξήγητα ερωτήματα, το περιμένω πως και πως όπως και να χει ^^


フカフカ

#17 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 21 January 2014 - 19:05

Βγήκε σήμερα το director's cut του 12ου επεισοδίου μπορείτε να το βρείτε στο nyaa ,είναι σε χάλια ποιότητα και raw προς το παρόν αλλά απανταει σε πολλά από τα ερωτήματα που είχαμε .

 

Spoiler: Episode 12 Director's Cut



#18 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 January 2014 - 19:07

Awsome. :D Πολύ καλά νέα αυτά. Να μαζευτεί λίγο αυτός ο πανικός που είχαμε δει στο τελος.



#19 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 22 January 2014 - 00:21

Spoiler: Episode 12 Director's Cut

NAI NAI NAI KI XIΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑΙ!!!! :if: :if: :if:  *ενα δακρυ χαρας κυλαει*

Αυτα ειναι :3 Να καταλαβουμε τι μας γινεται, ωστε να προετοιμαστουμε κι για τν 2η σεαζον :P


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#20 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 02 July 2015 - 03:54

Βγήκε ένα 15λεπτο ONA με τίτλο Gatchaman Crowds Insight: Inbound (ή episode 0) που λειτουργεί ως introduction της 2ης season, της οποίας το 1ο επεισόδιο βγαίνει αύριο αν δε κάνω λάθος. Διασκεδαστικότατο και επανέφερε το hype για τη σειρά.
Dunno how to feel about that new Berg haircut και αυτό το τέλειο ending λογικά θα είναι το νέο opening οπότε πανέμορφα.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#21 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 June 2017 - 21:49

Εκεί που περιμενω να βγουν τα νέα επεισόδια για το Boku no hero academia και για το kings' avatar  λέω για να βρω κάτι να δω, καταλάθος

πέφτω πάνω σ'αυτό το Anime, με έπιασε η νοσταλγία και λέω,δεν κάθομαι να το δω...και ορίστε...

δεν θυμίζει τίποτα από το παλιό Gatchaman βέβαια ούτε θυμάμαι πως ήταν το παλιό για να είμαι ειλικρινής, ωστόσο σχετικά προσφατα

είχα δει τη real action ταινία και επίσης δεν θυμάμαι τι είδα, δεν ξέρω καν γιατί έγραψα την τελευταία πρόταση. 

Όπως και να έχει ας μιλήσω γι'αυτά που μου άρεσαν

 

Το Animation έχει πολύ καλή ποιότητα και ευελιξία, ο σχεδιασμός είναι εντυπωσιακός και μου θυμίζει λίγο ..λίγο από Gakusen. Εντυπωσιακά έντονα χρώματα

ίσως επειδή θέλουν να κάνουν Homage στην αισθητική της δεκαετίας του παλιού Gatchaman (ας είμαστε ρεαλιστές εκείνη την εποχή κυριαρχούσε το χρώμα αλλα οι animators δεν είχαν τα μέσα για να κάνουν το anime χρωματιστό μπουρδέλο). Η όλη φάση με το Galax θυμίζει λίγο Durara οπότε κάποιος που έχει δει και τις δύο σειρες αρχίζει και προβληματίζεται για το ποιος έχει αντιγράψει ποιον και αν είναι εφαρμόσιμη στη πραγματικότητα αυτή η ιδέα.

 

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι η πρωταγωνίστρια και όλη η παρουσίαση των χαρακτήρων...αρχίζεις και αναρωτιέσαι αν είναι όλοι τους ιδιοφυΐες

οι όλοι ψυχασθενείς ή αν τελικά εσύ ως θεατής χρειάζεσαι ψυχίατρο.  Προς το παρόν είμαι στην πρώτη σαιζόν και περιμένω να εξελιχθεί η σειρά.

Δεν είναι κακή, αλλά δεν είναι και η τέλοια...επίσης δεν θέλω να σκέφτομαι και αυτή η σειρά μου δημιουργεί προβληματισμούς στην εξέλιξη της...

 

Αυτά ειχα να πω...Eri's out mother fathers.. 





Also tagged with one or more of these keywords: gatchaman, 2013, anime