Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei

Danganronpa summer 2013 anime

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 July 2013 - 00:45

Mε βλέπω να εγκαταλείπω κιεγώ *ντρόπ* Αρχίζει και με κουράζει η ακιρότητα, το βλέπω α πηγαίνει για τα βραβεία σαπίλας, θα δω άλο ένα και το αφίνω απο βδομάδα ^^
+1 στον Χα τζίμε για το 3το >.<

Spoiler:

フカフカ

#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 July 2013 - 02:52

Eμενα μου θυμισε το bang και απορουσα υποσυνειδητα που δεν ουρλιαζε καποιος " Εγω ειμαι ο Vice ρε παιδια μην βαρατε".

 

Σοβαρα τωρα ειναι τοσο απαισιο που δεν μπορω να ξεκολλησω να κοιταω.



#18 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 31 July 2013 - 14:36

γιατί το αίμα είναι φούξια?

 Ενταξει είπαμε είναι οτι να ναι , αλλά μέχρι ένα σημειο!



#19 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 01 August 2013 - 02:53

γιατί το αίμα είναι φούξια?

 Ενταξει είπαμε είναι οτι να ναι , αλλά μέχρι ένα σημειο!

 

τα γραφικα,το αιμα,ο στοχος που εμφανιζεται και ριχνει στις ανακριβειες ο main character ειναι ακριβως τα ιδια οπως στο game δεν αλλαξαν τιποτα και εγω στην αρχη περιμενα real blood but noess :P



#20 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 03 August 2013 - 23:54

ειναι γενικα χαλι η σειρα, το πως ο πρωταγωνιστης το εχει γυρισει μαζι με την αλλη τη super duper ? τυπισσα στο ντεντεκτιβλικι... οι φονοι δεν εχουν κανενα μυστηριο, γινεται κατι και στο τελος απλως μας πετανε τα διαφορα "βολικα στοιχεια"...  η αρκουδα και οι εκτελεσεις ειναι τραγικη/ες και τωρα εχουμε και τον mr perfect.

 

Αντε να γινω και γω ο super duper masochist viewer και να δω μερικα ακομα.



#21 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 27 September 2013 - 23:49

Λοιπον, μονο απο απορια καθησα και ειδα αυτη τη σειρα. Και μπορω να πω πως ειναι οτι πιο απαισιο εχω δει ποτε μου. Εχει τοσα μειωνεκτηματα, τοσα ερωτηματικα και γενικοτερα ειναι τρισαθλιο. Το μονο που αξιζει σε αυτη τη σειρα ειναι ο Monobear, τιποτε αλλο. Βαθμολογια 3/10, αν και του αξιζει μειον.

 

Και αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, ειναι αν το παιχνιδι αξιζει και αν ναι, απο που μπορω να το κατεβασω. 



#22 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Posted 27 September 2013 - 23:56

Αν δεν κάνω λάθος το παιχνίδι είναι μόνο για ios, android και psp και μόνο στα ιαπωνικά, στο ιαπωνικό apple store το είχα δει σίγουρα πάντως.

 

Δεν ξερω αν για psp το εχουν κανει και στα αγγλικα.


ezgif-save.gif


#23 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 28 September 2013 - 00:16

Αν δεν κάνω λάθος το παιχνίδι είναι μόνο για ios, android και psp και μόνο στα ιαπωνικά, στο ιαπωνικό apple store το είχα δει σίγουρα πάντως.

 

Δεν ξερω αν για psp το εχουν κανει και στα αγγλικα.

 

Thanks!!! :P



#24 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 28 September 2013 - 00:17

Λοιπον, μονο απο απορια καθησα και ειδα αυτη τη σειρα. Και μπορω να πω πως ειναι οτι πιο απαισιο εχω δει ποτε μου. Εχει τοσα μειωνεκτηματα, τοσα ερωτηματικα και γενικοτερα ειναι τρισαθλιο. Το μονο που αξιζει σε αυτη τη σειρα ειναι ο Monobear, τιποτε αλλο. Βαθμολογια 3/10, αν και του αξιζει μειον.

 

Και αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, ειναι αν το παιχνιδι αξιζει και αν ναι, απο που μπορω να το κατεβασω. 

 

fuwanovel.org/novels/dangan-ronpa



#25 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 28 September 2013 - 00:31

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΕΛΕΙΟ.
Το τελευταίο επεισόδιο ήταν από τα πιο άθλια πράματα που έχω δει ποτέ σε anime.

Spoiler:

Στο τέλος αυτό το αρκουδάκι που έδειξε είναι από το επόμενο παιχνίδι νομίζω, ελπίζω να το κάνουν και αυτό anime adaption, πραγματικά το ελπίζω.
 


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#26 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 28 September 2013 - 16:49

fuwanovel.org/novels/dangan-ronpa

 

Το κατεβασα απο εκει, αλλα μου κολαει σε καποια σημεια. Θα το τσεκαρω και σε εναν σταθερο υπολογιστη που εχω μολις γυρησω Αθηνα. Ευχαριστω και παλι!!!

:P



#27 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 28 September 2013 - 18:02

Το κατεβασα απο εκει, αλλα μου κολαει σε καποια σημεια. Θα το τσεκαρω και σε εναν σταθερο υπολογιστη που εχω μολις γυρησω Αθηνα. Ευχαριστω και παλι!!!

:P

 

εχει πολλα προβληματα το release/game στον εναν emulator δεν μου εμφανιζε το crosshair για να σημαδευεις και να ψαχνεις τα αντικειμενα ενω σε αλλον δουλευε κανονικα και το πιο σημαντικο προβλημα στην αρχη του chapter 5 κολλαει μια και καλη το game αυτο εχει να κανει κατι με το τι pc εχεις δεν ξερω τι σε σενα μπορει να παιζει κανονικα και να το τερματισεις lots of despair :D

 

ps:

Monomi makes an appearance at the end of DGRP’s last episode, saying “I want to see all of you too!”

In the meanwhile, Kishi had stated in a recent interview that he’d definitely love to turn SDR2 into an anime too. Of course, everything will have to depend on DVD/BD sales…

 

καλα νεα!!!!


Edited by jeffhardy, 28 September 2013 - 18:08.


#28 sledgehammer_999

sledgehammer_999

    Anime Newbie

  • Members
  • 57 posts

Posted 29 September 2013 - 14:09

Πόσο βλακεία anime!?!?. Το ξεκίνησα γιατί βρήκα την ιστορία "περίεργη" οπότε ήθελα να δω πως θα εξελιχθεί. Αλλά μου φάνηκε rushed και δεν έμεινα και ικανοποημένος γενικά. (Ίσως το ίδιο να ένιωθα και με το παιχνίδι)

 

Note to producers: Όταν φτιάχνετε anime βασισμένο σε game, να το φτιάχνετε με το assumption ότι οι θεατές δεν έχουν παίξει το game. Να μην το κάνετε απλά για ένα γρήγορο money grab. 4/10 στο anidb από εμένα.



#29 FayFay

FayFay

    all monsters are human

  • Members
  • 53 posts

Posted 02 October 2013 - 10:36

Εμενα παντως μου αρεσε παρα πολυ. Το ευχαριστηθηκα ειλικρινα, και γελιο ειχε και σε αγωνια σε κρατουσε μεχρι να δεις τον δολοφονο αν και μερικες φορες ηταν ευκολο να μαντεψεις απο τα στοιχεια.. Με εξερεση το τελευταιο επ που ηταν πολυ γενικευμενο ηταν πολυ καλο. Ανυπομωνω για την 2η σεζον. Παντως εχουν βγει αρκετα games που εξηγουν και δινουν περισσοτερες πληροφοριες για τη ζωη των χαραχτηρων οπως και για την σχολη στο παρελθον(βεβαια βγαινουν στην ιαπωνια κυριως).



#30 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 October 2013 - 14:24

θα χει και 2ρη?? εεε ρε κατι άνιμε που πέρνουν 2ρες σεζόν =_=

 

Εγω δυστυχώς δεν κατάφερα να το τελιώσω, απ'τα λίγα άνιμε που με καταφέρνουν να τα κάνω drop, απαίσια σειρά, κακοφτιαγμένη, με την ιστορία στο fast forward και τίγκα στα κλισέ. Δε ξέρω κατά πόοσο ήταν καλύτερα τα visual novels αλλα και μέτρια να τανε(αν δεν ήτανε το ίδιο χάλι πάντα), στη σειρά τα υποβαθμίσανε αλες 500φορες φορες πιο κάτω μ'αυτη την υλοπίηση. Χαράς το κουράγιο όσοων κατάφερα και το τέλιωσαν (´・ω・`)


フカフカ



Also tagged with one or more of these keywords: Danganronpa, summer 2013, anime