Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Υπαρχει free application/προγραμμα για να δω ανιμε η να διαβασω μανγκα σε iPad Mini?


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 25 June 2013 - 20:52

Λοιπον, επειδη θα τσιμπησω ενα iPad Mini σε λιγο καιρο θελω την βοηθεια σας!
Μπορω να βρω καποια εφαρμογη η προγραμμα για να βλεπω κατεβασμενα απο το netbookακι μου, mkv anime?(10 bit η οτιδηποτε)
Απο οτι βλεπω υπαρχουν μονο επι πληρωμη εφαρμογες, μονο για online streaming...Εγω θελω να συνδεω το iPad με το netbook και να "πεταω" μεσα τα ανιμε που ελω!Υπαρχει τετοια δυνατοτητα?Ποια εφαρμογη/προγραμμα πρεπει να κατεβασω στο iPad?
Κατι τελευταιομπορω να κατεβασω ανιμε απο το iPad η απο το PC και να τα διαβασω στο iPad?
Ευχαριστω προκαταβολικα! ;)
Αν γινεται ας υπαρξει καποια συντομη (εννοω εντως μιας βδομαδας) απαντησει για να ξερω τι θα κανω!
Επισης αν γνωριζεται προτεινεται καποιο αλλα tablet που να κανει οσα ανεφερα πιο πανω με τιμη maximum 460 ευρω!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 June 2013 - 15:53

εγώ στο κινητό μου χρησιμοποιώ το Mango το οποίο το κατέβασα απο το market του android Οπότε νομίζω σίγουρα θα βρεις κάτι και εκει πέρα.

#3 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 26 June 2013 - 16:05

εγώ στο κινητό μου χρησιμοποιώ το Mango το οποίο το κατέβασα απο το market του android Οπότε νομίζω σίγουρα θα βρεις κάτι και εκει πέρα.

Ωραιος φιλε ευχαριστω!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#4 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 27 June 2013 - 06:44

Για android για να βλέπεις videο ο καλύτερος είναι ο ΜΧ player.Παίζει σχεδόν τα πάντα.Αν και για να δεις μεγάλο αρχείο mkv στο κινητό θες κάλο επεξεργαστή,δεν νομίζω να έχεις θέμα στο tablet όμως.

Posted Image


#5 gdskate

gdskate

    Geo D. Skate

  • Members
  • 20 posts
  • LocationAthens

Posted 27 June 2013 - 07:48

Το ipad δεν παίρνει android, εάν δεν κάνω λάθος.
Οπότε, το mango δε νομίζω να το βρεις στο app store.
Υπάρχουν βέβαια μερικά άλλα που μπορείς να βρεις απλά κάνοντας αναζήτηση με την λέξη "manga", είναι και δωρεάν.
Δεν ξέρω εάν θα σε βολέψουν, όμως.
Υπάρχει και πολλοί Players, δωρεάν και μη, απλά κάνε μια αναζήτηση και πάλι στο app store με την λέξη "video players".
Δες λίγο τα reviews και τις αξιολογήσεις και διάβασε και τι προσφέρει η κάθε εφαρμογή και εγκατέστησε όποια σου κάνει.

TzaTziki_zpscc1722ca.png


#6 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 27 June 2013 - 09:05

Ευχαριστω πολυ παιδια!Θα δω τι μπορω να βρω!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#7 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 29 June 2013 - 14:46

Για anime προτείνω κι εγώ ΜΧplayer με έχει βολέψει πολύ!!!
Μanga διαβάζω με το perfect viewer!!! Έψαχνα κι εγώ πολύ καιρό κάτι που να μη χρειάζεται να τα διαβάζω online απλά να τα κατεβάζω είτε από το pc είτε απο το tablet και τελικά νομίζω έπεσα στο καλύτερο!!! Παρόλα αυτά έχω κι εγώ android δεν ξέρω αν είναι πολύ χρήσιμη η βοήθειά μου...

tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#8 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 29 June 2013 - 15:10

Χαχαχα, ευχαριστω ρε συ, αλλα δεν νομιζω να παιζει γιατι ειναι για Android :D
Θα το ψαξω ομως ;)

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#9 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 29 June 2013 - 16:10

Εγώ έχω iPad εδώ και καιρό και είναι ό,τι καλύτερο στο να διαβάζεις manga . Η καλύτερη εφαρμογή manga για εμένα είναι το Manga BDR by far . Σου προτείνω να την αγοράσεις , αξίζει κάθε λεπτό !
Όσο για player κατέβασε έναν που να παίζει mkv και βάλε ό,τι anime θέλεις από το netbook !
Επίσης , άμα είσαι κοντά στο router ( και έχεις wifi εννοείται ) υπάρχει και η λύση του streaming μέσω του τοπικού δικτύου σου .
Για τη λύση αυτή θα χρειαστείς έναν media server για το netbook ( προτείνω PS3 Media Server ) το οποίο θα streamάρει τα αρχεία σου στο τοπικό σου δίκτυο και μία εφαρμογή για το iPad , όπως το media:connect για να συνδέεται με τον media server και να παίζει τα αρχεία σου . Γενικά για τη μέθοδο αυτή απλά εγκατέστησε το PS3 Media Server , άνοιξέ το , μετά εγκατέστησε media:connect στο iPad και είσαι έτοιμος !
Πλεονέκτημα της μεθόδου είναι ότι τα anime δεν βρίσκονται στον σκληρό του iPad , οπότε δεν καταλαμβάνουν χώρο . Μειονέκτημα το ότι αν δεν έχεις γρήγορο wifi πιθανόν να έχεις lag .

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#10 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 29 June 2013 - 21:39

Εγώ έχω iPad εδώ και καιρό και είναι ό,τι καλύτερο στο να διαβάζεις manga . Η καλύτερη εφαρμογή manga για εμένα είναι το Manga BDR by far . Σου προτείνω να την αγοράσεις , αξίζει κάθε λεπτό !
Όσο για player κατέβασε έναν που να παίζει mkv και βάλε ό,τι anime θέλεις από το netbook !
Επίσης , άμα είσαι κοντά στο router ( και έχεις wifi εννοείται ) υπάρχει και η λύση του streaming μέσω του τοπικού δικτύου σου .
Για τη λύση αυτή θα χρειαστείς έναν media server για το netbook ( προτείνω PS3 Media Server ) το οποίο θα streamάρει τα αρχεία σου στο τοπικό σου δίκτυο και μία εφαρμογή για το iPad , όπως το media:connect για να συνδέεται με τον media server και να παίζει τα αρχεία σου . Γενικά για τη μέθοδο αυτή απλά εγκατέστησε το PS3 Media Server , άνοιξέ το , μετά εγκατέστησε media:connect στο iPad και είσαι έτοιμος !
Πλεονέκτημα της μεθόδου είναι ότι τα anime δεν βρίσκονται στον σκληρό του iPad , οπότε δεν καταλαμβάνουν χώρο . Μειονέκτημα το ότι αν δεν έχεις γρήγορο wifi πιθανόν να έχεις lag .

Τελεια!
Ευχαριστω πολυ φιλε!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#11 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 30 June 2013 - 16:03

Σου έχω άλλη λύση:
Κάτι που λέγεταιffmpeg που μπορείς να κάνεις το video στο θεμιτό frormat για να τα παίζεο το "μιλαράκι σου"

#12 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 30 June 2013 - 17:39

Το ξερω αυτο, αλλα λεω μηπως υπαρχει κανονικος player που να παιζει τα files που θελω στο iPad ;)
Anyway λυση βρεθηκε!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om