Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anime Yakuza: GAME OVER...


  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#76 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 07 February 2007 - 15:32

Παιδιά στενοχωρήθηκα πάρα πολύ με το τέλος της εκπομπής : Μου άρεζε πάρα πολύ.

#77 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 07 February 2007 - 17:02

εγώ όχι.. τόσοι και τόσοι κάνουν radio μέσω net μονοι τους ας κάνουνε και τα παιδιά. τώρα το ότι ήταν σε ένα site με ακροαματικότητα ήταν καλο αλλα τι να κάνουμε we keep on walking.

κάθε εμπόδιο σε καλο.

#78 CommanderSP

CommanderSP

    under the members command

  • Retired Staff
  • 151 posts

Posted 07 February 2007 - 21:11

Επειδη καποια ατομα ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ και χρησιμοποιουν το ονομα μου με εναν αναρμοστο τροπο, θα σας εξηγησω και εγω απο τη μερια μου τι πραγματικα εγινε γιατι δεν θα επτρεψω ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ να διαστρευλωνει την πραγματικοτητα και να με προσβαλει με τετοιο τροπο.



CommanderSP

#79 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 08 February 2007 - 03:54

Τι έγινε τελικά commander;

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#80 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 08 February 2007 - 09:24

να πω την αμαρτία μου την εκπομπή δεν την είχα ακούσει ποτέ [γενικά δεν ακούω ράδιο , ούτε κανονικό ούτε μέσω net]. απλώς διαβάζοντας τα ποστ και βλέποντας έναν τίτλο "διαχειριστής του gamesradio" , δε ξέρω γιατί αλλά μου έρχεται στο μυαλό ένας ΜΑϊνταΝΟΣ του net που το έχει κάνει επάγγελμα να βγάζει χρήματα από τα χόμπυ των άλλων... Το έχει κάνει και αλλού και μάλιστα έχω ακούσει ιστορίες από παιδιά που γνώρισα μέσω ενός κοινού μας ενδιαφέροντος [call me Football Manager] που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν πραγματικά αξίζει να δώσεις την παραμικρή προσοχή σε αυτόν τον άνθρωπο...

Γι'αυτό παιδιά προχωράτε μπροστά και μη ξαναρίξετε ματιά πίσω για κανένα λόγο. Ο,τι κάνετε θα το κάνετε για τη δική σας ευχαρίστηση με τους δικούς σας κανόνες. Και άσε τους άλλους να μετράνε κ να ξαναμετράνε τα λεφτουδάκια τους...

#81 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 08 February 2007 - 17:11

εγώ όχι.. τόσοι και τόσοι κάνουν radio μέσω net μονοι τους ας κάνουνε και τα παιδιά. τώρα το ότι ήταν σε ένα site με ακροαματικότητα ήταν καλο αλλα τι να κάνουμε we keep on walking.

Κι εγώ το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα τότε ήταν να συνεχίζαμε μόνοι μας την εκπομπή. Αλλά όπως μου 'πε κι ένας φίλος μου για να γίνει αυτό πρέπει να δώσεις τρελά λεφτά για να έχεις μια γραμμή τόσο δυνατή ώστε να μπορούν να σε ακούν αρκετά άτομα. Με την γραμμή που έχουμε στα σπίτια μας το πολύ-πολύ να είχαμε 3 ακροατές. Αν είναι λάθος όλα αυτά διορθώστε με. Με την ευκαιρία τι προϋποθέσεις χρειάζονται για να ανεβάζεις την δικιά σου ραδιοφωνική εκπομπή στο internet και να μπορούν να σε ακούν τουλάχιστον 50 άτομα (ναι, μια φορά είχαμε χτυπήσει και 40αρι);

#82 CommanderSP

CommanderSP

    under the members command

  • Retired Staff
  • 151 posts

Posted 08 February 2007 - 20:10

Θα ελεγα οτι μια τετοια προσπαθεια αξιζει να συνεχιστει αλλα θα μπορουσε να γινει για την ωρα κατι ακομα καλυτερο. Αντι να εχουμε live εκπομπη, ξεκιναμε με ενα podcast, μια φορα καθε 15 μερες (για αρχη) οπου θα υπαρχει ενα γενικο πλανο για το τι θεματα θα συζητηθουν, quality over quantity δηλαδη και αντι για SMS και χαζομαρες να εχουμε ενα μερος οπου να γινεται συζητηση της εκοπμπης και φυσικα requests για την επομενη. Θα ηταν μεγαλη μου τιμη εαν κατι τετοιο γινοταν απο κοινου απο τα δυο μεγαλα sites φυσικα με ατομα απο το AnimeClipse να μιλουν για τα νεα τους projects και οτιδηποτε θελουν να συζητησουν επανω στο αρκετα επιπονο fansubbing.

Τα πλεονεκτηματα ειναι πολλα. Το ΜΟΝΟ που χρειαζομαστε ειναι PC με μικροφωνα και φυσικα μπορουμε να κανουμε εκπομπες ο καθενας απο το σπιτι του. Η μουσικη μπορει να μπει χωρις κανενα προβλημα και το μεγαλο πλεονεκτημα (και ο λογος που την πατησανε ΚΑΙ οι δυο εκπομπες) ειναι οτι θα το κανουμε για εμας και οχι για να βγαλουμε λευτα. Ημασταν σε ενα περιβαλλον οπου ολοι περιμενουν να γινουν επαγγελματιες στο χωρο, αλλα κανεις δεν καταλαβε οτι οι anime ομαδες δεν διεπονταν απο τις ιδιες ιδεες.

Θα ηθελα τη γνωμη σας επανω στο θεμα (κυριως απο τους αποχωρησαντες) για να δουμε τι μπορουμε να κανουμε.

CommanderSP

#83 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 08 February 2007 - 20:16

Κι εγώ το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα τότε ήταν να συνεχίζαμε μόνοι μας την εκπομπή. Αλλά όπως μου 'πε κι ένας φίλος μου για να γίνει αυτό πρέπει να δώσεις τρελά λεφτά για να έχεις μια γραμμή τόσο δυνατή ώστε να μπορούν να σε ακούν αρκετά άτομα. Με την γραμμή που έχουμε στα σπίτια μας το πολύ-πολύ να είχαμε 3 ακροατές. Αν είναι λάθος όλα αυτά διορθώστε με. Με την ευκαιρία τι προϋποθέσεις χρειάζονται για να ανεβάζεις την δικιά σου ραδιοφωνική εκπομπή στο internet και να μπορούν να σε ακούν τουλάχιστον 50 άτομα (ναι, μια φορά είχαμε χτυπήσει και 40αρι);


Μια καλή γραμμη.10mbit ειναι καλα.Ενα σερβερακος με linux + apache+static ip + ups + broadcasting program.
Ολοι συνδέοντε μεσω κλειστου ιντερνετιακου δυκτιου με remote desktop.
Αμα ειχα ακομα τον opteron 170 θα τον θυσιαζα στον βωμο του animeradio broadcasting:bleh:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#84 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 09 February 2007 - 03:26

xmm..λεφτά για 10mb γραμμή δεν βλέπω να κυκλοφορούνε και ειλικρινά χωρίς να έχω πηγή εσόδων (also known as δε δουλεύω) δεν τολμώ να δεσμευτώ για ομαδική γραμμή..
θα ήταν ιδανικό να χώναμε μια τέτοια γραμμή,να περνάμε ένα pc και εξοπλισμό και να στήναμε ένα μικρό πρόχειρο δικό μας studio για να κάνουμε το κομμάτι μας.δεν θα έχει το επίπεδο που gamesradio προφανώς αλλα we make δω with what we can..

Έλα όμως που είναι τα λεφτά στη μέση.. =[

Αναρωτιέμαι μήπως θα μπορούσαμε να στραφούμε σε κάποιον άλλο σταθμό,αν και η αλήθεια είναι ότι πουθενά αλλου δεν κολλάμε ως περιεχόμενο όσο στον gamesradio.

Dunno,ελπίζω οτι μιά μερα η Anime Yakuza θα επιστρέπσει πανηγυρικά :D

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#85 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 09 February 2007 - 12:58

Νιωθω σαν τον John Lennon αυτη τη στιγμη :P

Παιδες ευχαριστω για το ενδιαφερον και ειδικα του Commander SP ο οποιος ξερει ακριβως τι περασαμε κι εμεις και ακομα εχει τη φλογα μεσα του. Αυτο τον καιρο ουτε κι εγω δεν ξερω πως θα καταφερω αυτο για το οποιο μιλαμε λογω οικονομικων περιθωριων. Θα δειξει το μελλον...

#86 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 09 February 2007 - 14:09

Το 10mbit πάντως δεν ειναι τόσο ακριβο οσο νομίζετε.
Κοιταξτε τις προσφορες απο vivodi ή tellas και θα δειτε οτι ειναι αρκετα χαμηλες.
Πάντως θα ηθελα να πω οτι σε περιπτωση που το επειχηρησετε θα εχετε και την
ανάλογη υποστηριξη απο το animegr team8)

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#87 kenji

kenji

    Arbeit macht frei

  • Members
  • 82 posts

Posted 09 February 2007 - 15:29

Η γνώμη μου είναι ότι δύσκολα μπορεί να περπατήσει κάτι τέτοιο. Όπου μπλέκουνε πολλοί στο να δώσουνε χρήματα, πληρώνουνε κάτι όπου όλοι στην τελική δε μπορούνε να το χρησιμοποιούνε ισότιμα(και εδώ μπορούν να συμβούν παρεξηγήσεις, shit happens), να συνεισφέρουνε ώστε να κρατηθεί το ενδιαφέρον συνήθως δεν έχει διάρκεια το πράγμα. Άλλο πράγμα να κάνεις κάτι τσάμπα και όποτε σου καπνίσει χωρίς να πρέπει να είσαι υπεύθυνος για τεχνική υποστήριξη, οικονομική υποστήριξη, περάτωση διαδικασιών κτλπ και άλλο όλα τα υπόλοιπα μαζί. Το αποτέλεσμα δεν θα είναι το ίδιο στο τέλος.

Θα προτιμούσα podcast μια στο τόσο και να είναι ωραίο το αποτέλεσμα παρά συχνές εκπομπές όπου και θα φαινόταν ο ψυχαναγκασμός και η απογοήτευση, και το αποτελέσμα θα ήταν κάτω των προσδοκιών. Φαντάζομαι και ότι και για τα παιδιά το ζητούμενο είναι ότι κάνουν να το γουστάρουν και για το αποτέλεσμα. Support από fanbase θα έχουν. Εχθρός του καλού όμως είναι πάντα το καλύτερο.

My 2c
1million4disability: Υπογράψτε για την άρση των διακρίσεων εις βάρος των αναπήρων στην ΕΕ
Παράδειγμα προς μίμηση http://www.als-net.gr/
my blog: blog.e-healthgr
Posted Image

#88 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 09 February 2007 - 15:35

Λοιπον,μη βαράτε,αλλα έγραψα ένα μεγάλο πόστ στο animeplanet το οποίο δεν παίζει να μετατρέψω από τα greeklish,οπότε μπορείτε να το διαβάσετε κατευθείαν εδώ

ENTIT 1: ξαναλέω ενα ευχαριστώ για ολο το anime.gr για το support του ^_^

ΕΝΤΙΤ 2: συμφωνώ με το αποπανω ποστ του kenji,οταν μπλέκονται πολλοί που πληρώνουν κάτι και δέν το χρησιμοποιούν εξίσου είναι συνταγή για καταστροφή φοβαμαι =\
Προς το παρόν we lie low and hide in the shadows,but we shall arise again when the time is right.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#89 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 March 2007 - 19:19

¨Εχω καιρο να παρακολουθήσω το thread απλά ήθελα να ρωτίσω δεν μπορείτε να κάνετε εκπομπή όπως τόσοι άλλοι στο παρακάτω λινκ;

www.greece-radio.gr

#90 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 March 2007 - 13:46

Παιδια εγω δυστυχως δε σας προλαβα αλλα και μονο μια εκπομπη που κατεβασα (απο το link για rapidshare) την ακουσα και μου αρεσε παρα πολυ!!!! Αν μπορειτε συνεχιστε μια αναλογη προσπαθεια!!!

p.s. Η ηχογραφημενη εκπομπη της 4ης Ιανουαριου που δωσατε link ειναι την ημερα των γενεθλιων μου!!! What are the odds!?!