Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Urusawa Naoki's "Monster" TV-Series by HBO


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 25 April 2013 - 16:08

*HYPERVENTILATES*

Posted Image


Ανοίγω που λέτε το imdb, και βλέπω αυτό! Παθαίνω διακόσια εγκεφαλικά, επιληψία και υπόταση μαζί!

Σκηνοθέτης Gullielmo Del Toro κατά πάσα πιθανότητα και σεναριογράφος ο Steven Thompson του Doctor Who και του Sherlock. Rejoice Fans!!! Μας έχουν ανοίξει πολλά μέτωπα επικότητας και δε ξέρουμε από που να πιαστούμε!

Και studio η HBO, με την τεράστια επιτυχία Game Of Thrones!!

Can't F'king WAIT!!!!


Δεν περιγράφω άλλο...

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#2 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 25 April 2013 - 16:12

Πολύ ωραία νέα!
Θέλω να δώ ποιόν θα διαλέξουν για να παίξει το κάκιασμα τον Johan. :P

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#3 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 25 April 2013 - 16:20

Το άκουσα και εγω και είμαι ultra hyped!

Awesome writer:check
Awesome director:check
Awesome studio:check
Awesome source material:check

Can't f*cking wait!!!!

sc5bab.jpg


#4 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 25 April 2013 - 16:26

Το 'δα και 'γω το πρωί αλλά το διάβασα γρήγορα και δεν κατάλαβα ότι πρόκειται για επιβεβαιωμένη είδηση και πρότζεκτ που ξεκινάει όπου να 'ναι. Ίσως ήρθε η ώρα να δω επιτέλους το monster.

Νομίζω ότι αν πάει καλά αυτό έχουμε να δούμε στο μέλλον και περισσότερα adaptations απο manga και anime [και κόμικ!]



~Btw το HBO είναι household name γιατί για χρόνια κάνει σειρές πολύ πιο καλές και πχοιοτηκές από το παιχνίδι των θρόνων, κρίμα να μένει μόνο αυτό γιατί είναι ολ δι ρέητζ ατ δι μόμεντ!

Posted Image


#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 April 2013 - 16:31

~Btw το HBO είναι household name γιατί για χρόνια κάνει σειρές πολύ πιο καλές και πχοιοτηκές από το παιχνίδι των θρόνων, κρίμα να μένει μόνο αυτό γιατί είναι ολ δι ρέητζ ατ δι μόμεντ!



Ξέρεις ότι αγαπάς κάποιον όταν, αφού βλέπεις αυτά τα ομολογουμένως καταπληκτικά νέα κολάς σε αυτό ακριβώς το πράγμα, και αυτός ο κάποιος πάει και ποστάρει ακριβώς αυτό που σκεφτόσουν χωρίς να έχετε μιλήσει XD

Κατά τάλλα από αυτά που ξέρουμε μέχρι στιγμής ομολογώ ότι είναι μία πολύ ευχάριστη είδηση.

xbJ3b2w.jpeg


#6 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 April 2013 - 16:53

Αν και τρομάζω με τη ιδέα του ότι θα γίνει live action,(oh god, μη καταστρέφεται κιάλλα αριστουργήματα)! φαινέτε αρκετά promising! Είμαι περίεργος να δω τι μεταφορά θα έχει, ειδικά όταν θα έχουμε τον Gullielmo Del Toro για σκηνοθέτη~ :orly:
フカフカ

#7 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 25 April 2013 - 17:01

http://en.wikipedia.org/wiki/Guillermo_Del_Toro#Future_projects

#8 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 25 April 2013 - 17:20

Αποκλείεται... no fucking way... είναι τόσο καλό, που μόνο πρωταπριλιάτικο θα μπορούσα να είναι!

Edited by Radagast, 25 April 2013 - 17:23.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#9 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 April 2013 - 17:41

Το διάβασα κι εγώ μόλις τώρα αλλά σιγά που δεν θα έχει postαριστεί ήδη στο forum. Τι να πω, απλά τέλειες εξελίξεις :congrats: . Μακάρι η σειρά να είναι τόσο καλή όσο και το manga / anime και να δούμε μελλοντικά κι άλλες αντίστοιχες προσαρμογές.

Βασανιστικά νέα πάντως. Τώρα που το μάθαμε, δεν θα μείνουμε σε ηρεμία αν δεν δούμε τουλάχιστον το πρώτο επεισόδιο, που ένας Kami sama ξέρει πότε θα προβληθεί.

Link και για το IGN

E5VV38U.jpg


#10 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 25 April 2013 - 17:58

Το διάβασα κι εγώ μόλις τώρα αλλά σιγά που δεν θα έχει postαριστεί ήδη στο forum.


This. XD Τώρα το είδα και ήρθα με όλη τη καλή διάθεση να ανοίξω thread. Is this the real life? Is this just fantasy? Αυτά τα νέα με κάνουν ΠΟΛΥ χαρούμενη. :blingeye2: Όλοι οι συντελεστές είναι ταμάμ για να γίνει μια καταπληκτική σειρά και να ανοίξει ορίζοντες και παραπέρα! %20class=

Posted Image


#11 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 25 April 2013 - 18:04

praying to God they won't butcher the story and for a decent cast(especially hope they don't white-wash Tenma :\)

#12 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 April 2013 - 19:12

Αν και τρομάζω με τη ιδέα του ότι θα γίνει live action,(oh god, μη καταστρέφεται κιάλλα αριστουργήματα)! φαινέτε αρκετά promising! Είμαι περίεργος να δω τι μεταφορά θα έχει, ειδικά όταν θα έχουμε τον Gullielmo Del Toro για σκηνοθέτη~ :orly:


H αλήθεια είναι πάντως ότι το ρεαλιστικό στυλ του σχεδίου του Monster ταιριάζει γάντι σε μια real-life σειρά. Εννοώ, πρέπει να είναι η μόνη πολύ γνωστή σειρά manga στην οποία οι Γιαπωνέζοι μοιάζουν με Γιαπωνέζους, οι Γερμανοί με Γερμανούς κ.ο.κ., και που δεν έχει αστεία κουρέματα και χρώματα, χώρια που διαδραματίζεται σε δυτικό περιβάλλον και ασχολείται με ένα θέμα σχεδόν αποκλειστικά "δυτικό".

Δεν θα ανησυχούσα τόσο πολύ.

Με σκηνοθέτη τον del Toro πάντως δεν πρόκειται να το χάσω ό,τι και να γίνει.

#13 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 26 April 2013 - 01:57

[youtube='http://www.youtube.com/watch?v=sv8AKfrfXeQ'][/youtube]

Τα περισσότερο καλυτερότερα νέα στη διαδικτυακή ιστορία της ενημέρωσης! Monster από HBO!!!

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΩΡΕΣ!!!!!
Posted Image

#14 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 26 April 2013 - 10:10

Ανατρίχιασα όταν το διάβασα αλλά μετά είδα το link του warchief...

http://en.wikipedia.org/wiki/Guillermo_Del_Toro#Future_projects


Πόσα projects έχει ανακοινώσει πως θα κάνει ο άνθρωπος;; :OMG3:

#15 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 April 2013 - 10:26

ΠΟΛΛΑ!

Και άντε ότι είναι done deal το συγκεκριμένο μιας και ήδη ανακοινώθηκε επίσημα (τώρα βγάζουμε τελείως απέξω το γεγονός ότι ανακοινώνονται επίσημα ένα κάρο projects και κάπου στην πορεία τα τρώει το έρεβος) το γεγονός και μόνο ότι τώρα ανακοινώθηκε σημαίνει ότι παίζει να περιμένουμε και τρία χρονάκια μέχρι να πάρει μπρος ίσως και παραπάνω (μακάρι λιγότερο). Οπότε καταρχάς δεν κρατάω επουδενί την ανάσα μου. Θα βγει όταν βγει.

Από την άλλη αμφιβάλλω κατά πόσο θα είναι πιστή μεταφορά του manga όπως ήταν το anime και προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου διότι έχω ήδη δει το anime και δεν με ενδιαφέρει να δω απλά μία live action εκδοχή του αλλά τρέμω τις αντιδράσεις των "fans" που θα λένε για "πετσόκομα" στην παραμικρή αλλαγή.

Όπως καταλαβαίνετε καταβάλλω φιλότιμες προσπάθειες να μην hype-αριστώ. Θα ενθουσιαστώ μόνο όταν βγει το πρώτο επεισόδιο, η σειρά κάνει επιτυχία και το HBO την ανανεώσει για δεύτερη σαιζόν :P

xbJ3b2w.jpeg