Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Summer 2013 Anime Season

Summer 2013

  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 13 April 2013 - 16:21

Το πρώτο chart για τα anime του καλοκαιριού.Θέλω να δω πότε θα αξιωθούν να δώσουν καμιά πληροφορία για το νέο project της sailormoon :yawn2:
Posted Image

Edited by ice_hime, 28 May 2013 - 16:21.
update


#2 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 13 April 2013 - 16:28

Δεν με ενδιαφερει κατι μεχρι στιγμης...Ηλπιζα να δω ενα Jojo's Bizarre Adventure Seasson 3 να χαρω!

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#3 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 13 April 2013 - 16:31

Αδυνατώ να καταλάβω πώς στο καλό το Kingdom θα αποκτήσει και συνέχεια.

Το Servant X Service φέρει παραπλανητικό τίτλο, τελικά πρόκειται για δημόσιους υπαλλήλους; Ίσως το δω αυτό.

Το Fantasista Doll φαίνεται άκρως αηδιαστικό, δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζουν τέτοιες σειρές.

Από 'κεί και πέρα τα must του καλοκαιριού για 'μένα είναι τα Uchouten Kazoku και Silver Spoon από σειρές και Hal με Short Peace από ταινίες.

#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 April 2013 - 16:37

nice nice...Aπο ταινίες με ενδιαφέρουν οι περισσότερες αποτι βλέπω (να δούμε και πότε θα φτάσουνε στα χέρια του διαδικτίου απτην αλη >.<)
Haru, GINTAMAA, kaze tachinu, Anohi, short peace, kara no kyukai(αν και με παραξενεύει το ότι θα νε 3D) ^^

Απο σειρές δε ξέρω, για την ώρα το blood Lad θα πω μόνο (φάση είχε το μάνγκα) και το monogatari... θα δούμε....μέχρι τότε :p

Edited by GhostPrince, 13 April 2013 - 16:39.

フカフカ

#5 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 13 April 2013 - 16:52

senki zesshou symphogear G + highschool dxd και θα εχω ενα ομορφο καλοκαιρι :)

#6 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 13 April 2013 - 17:28

SENYUU ΤΕΛΕΙΑ ΣΕΖΟΝ 2.
danganronpa με τον υπόλοιπο τίτλο για το αρκουδάκι.
Από Uchouten Kazoku περιμένω κάτι καλό.
Silver spoon το manga δε με κράτησε (είχε όμορφες στιγμούλες, αλλά μετά από ένα σημείο το ξέχασα, μου μαζεύτηκαν και βαριέμαι να κάνω catch up like forever), αλλά θα τσεκάρω και το άνιμε.
Blood Lad είχα ακούσει κάτι πράματα για το manga οπότε θα το τσεκάρω και αυτό.
Είμαι και περίεργος για αρκετά ακόμα όπως Servant x Service και Gen'ei o Kakeru Taiyou, οπότε θα ρίξω μια ματιά και σε αυτά.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#7 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 13 April 2013 - 17:39

Senyu season 2.

Αυτά.

Ελπίζω σε ανατροπές στο release chart :P

#8 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 April 2013 - 18:39

Το μόνο που μου προκαλεί κάποιο ενδιαφέρον από την περίληψη είναι το Kamisama no Inai Nichiyoubi, οπότε θα ρίξω μια ματιά στους εγκατελειμένους από τον θεό ανθρώπους. Θα δώ και το Highschool DxD καθώς είχα κάνει την παλικαριά να δώ την πρώτη season, οπότε ας ασχοληθώ και με την δεύτερη, κρίμα είναι.

Το μεγάλο νέο όμως είναι ένα: Ταινία KARA NO KYOUKAI! Άντε γειά!

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#9 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 13 April 2013 - 20:12

Tαινία Gintama και τα μυαλά στα κάγκελα. Ε; Δεν κατάλαβα, τι; Είχε κι άλλα anime το chart? :P

Όσο για τα υπόλοιπα, 2η season Hakkenden στανταράκι, είδα την πρώτη και θέλω να δω και τη συνέχεια, ένα 1000% τσεκάρισμα στη Sailor Moon, και μετά ίσως τα Kamisama No Inai Nichiyoubi, Inu to Hasami wa Tsukaiyou και Mirai Nikki redial, το τελευταίο έτσι για το guilty pleasure.

#10 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 April 2013 - 20:38

Tαινία Gintama και τα μυαλά στα κάγκελα. Ε; Δεν κατάλαβα, τι; Είχε κι άλλα anime το chart? :P


Pretty much that :P ΔΩΣΕ!!!!!!(ασχετως ποτε θα την δουμε )

Θα δω senyuu,recorder .Ισως blood lad ,kamisama,uchouten αλλα θα δουμε μεχρι τοτε
Απο οβακια mirai nikki κατα πασα πιθανοτητα ,tonari and code geass κι ταινις φαινονται cute κανα δυο .....
Αλλα GINTAMA <3 <3

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#11 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 13 April 2013 - 21:03

Εντάξει, για καλοκαιρινή σαιζόν μια χαρά φαίνεται
Εκτός από Senyuu και RecoRan, έχουμε και το Uchoten, Blood Lad και θέλω ελπίζω το ServantxService θα είναι αρκετά διασκεδαστικό όπως ήταν το Working!+Danganronpa.

ySss0UF.jpg


#12 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 April 2013 - 21:04

Θα δω σίγουρα την δεύτερη σαιζόν του Senyuu, Uchuten Kazoku γιατί έχει πολύ ωραίο σχέδιο, Silver Spoon γιατί το manga μου άρεσε μέχρι εκεί που χα διαβάσει, ίσως το Sukitte Inayo OVA για μαζοχισμό, το Tomari OVΑ και το Kaze Tachinu.

Τώρα, περισσότερα όταν βγει ανανεωμένο chart.

#13 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 April 2013 - 21:26

Gatchaman όπως και δηποτε. Μετα το Tekkaman blade, το πιο προσφατο Casshern Sins ηρθε και αυτο τo remake και εδεσε το γλυκο. Πραγματικά καυτα δακρυα συγκινησης έτσι?

Silver spoon, Sailormoon, Blad lad, Tamayura, uchoten, για αρχη και ειμαι σιγουρη οτι θα προστεθουν και αλλα. Η καλοκαιρινη season φαινεται πολυ ωραία.

Το βλεπω εγω το καλοκαιρι θα ειμαι με το laptop αγκαλια.

#14 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 13 April 2013 - 21:55

Ώπα υλικό η καλοκαιρινή σεζόν, δεν έχει παραλία φέτος XD
Στα σίγουρα το καινούργιο Senyuu. Sailormoon μαζί με Gatchaman because childhood, και κανένα Uchouten Kazoku, Silver Spoon που φαίνονται ξέγνοιαστα :3. Για τα υπόλοιπα βλέπουμε.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#15 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 14 April 2013 - 03:44

Toriko movie ALL TEH WAY!!!





.....and Ika Musume too

header.jpg?t=1485907896




Also tagged with one or more of these keywords: Summer 2013