Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα με streaming για αγώνες

stream

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 07 April 2013 - 17:56

Έψαξα στο internet αλλά δε βρήκα λύση. Τα streaming sites για αγώνες δε δουλεύουν στο σπίτι μου. Και λέω στο σπίτι μου γιατί το χω δοκιμάσει σε πανεπιστήμιο και σε καφέ και παντού δουλέυει.

Κάθε φορά που πάω να πατήσω link για αγώνα μου βγάζει 'server not found: rtmpt...'

Δεν έχω παρόμοιο πρόβλημα με streaming για ταινίες και λοιπά, μόνο στα αθλητικά σάιτ μου το βγάζει.
Δεν είναι θέμα browser ή λογισμικού, το χω δοκιμάσει σε firefox, chrome, safari σε Windows και σε Mac OS.
Όπως είπα και πριν δουλεύει όταν δε συνδέομαι στο σπίτι αλλά αλλού, οπότε υποθέτω πως έχει να κάνει κάτι με το router.

Καμιά ιδέα;

ΥΓ Παλία δούλευε, έχει κανά 2μηνο που το χω αυτό το πρόβλημα.
Posted Image

#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 April 2013 - 19:10

Τι μοντέλο είναι το router σου;
rsrGbGx.gif