Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

A Game of Thrones RISK: Battle of Westeros!

Risk Strategy Game of Thrones Westeros Iron Throne Always paying our debts Backstab your Stark

  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
322 replies to this topic

Δημοσκόπηση: "The Iron Throne is mine by right!" (19 Μέλος (η) που έχουν ψηφίσει)

Ποιός θα στρογγυλοκαθίσει τελικά στο Σιδερένιο Θρόνο των Westeros?

  1. House Baratheon - Ours Is The Fury (1 ψήφοι [5.26%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 5.26%

  2. House Greyjoy - They Do Not Sow (4 ψήφοι [21.05%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 21.05%

  3. House Lannister - Hear Us Roar (3 ψήφοι [15.79%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 15.79%

  4. House Martell - Unbowed, Unbent, Unbroken (5 ψήφοι [26.32%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 26.32%

  5. House Stark - Winter Is Coming (5 ψήφοι [26.32%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 26.32%

  6. House Tyrell - Growing Strong (1 ψήφοι [5.26%])

    Ποσοστό της ψηφοφορίας: 5.26%

Ψήφισε

#31 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1.240 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2013 - 00:52

Περνώ κατευθείαν στην tactical phase:
-Όλοι έξω από τα κάστρα.
-9 από Stonhelm στο Summerhall

-1 από Mistwood στο StormsEnd

Δημοσιευμένη  εικόνα

Avatar & signature by Kai


#32 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2013 - 10:18

Στην πλευρά των ηττημένων τα πράγματα δεν ήταν και τόσο καλά. Ο Βασιλιάς Renly από την στιγμή που έμαθε για την πτώση του Bronzegate το είχε ρίξει στο ποτό και τραγουδούσε για χαμένες αγάπες και προδοσίες. "Ω Robert! Αδελφέ μου! Και εσύ αγάπησες και πέθανε η δική σου! Βασιλιάς μετά έγινες, και παντρεύτηκες μια σκύλα της αβύσσου! *χικ!"

Η Lady Brienne δεν μπορούσε να βλέπει τον αγαπημένο της Βασιλιά έτσι. "Μεγαλειότατε", του είπε εξαφανίζοντας ταυτόχρονα το κρασί του Dorne απ'το τραπέζι. "Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμα. Οι στρατιές μας έχουν υποχωρήσει κοντά στο Storm's End αλλά ακόμα κρατάμε τα κυριότερα κάστρα μας. Στείλε εμένα να διώξω όσους σε στεναχωρούν τους εχθρούς μας!"

"Έχετε δίκιο Briennes! Αυτό δεν θα το αφήσω έτσι! Θα πάρω την εκδίκηση μου! Αν ο Λόρας... χικ*κλαψ*... αν η οικογένεια Tyrell θέλει το αίμα μου τότε θα πληρώσει πολύ για να το πάρει!"

"Έτσι μπράβο λατρεία μου. Σωστά Μεγαλειότατε", του απάντησε η ψηλή ιππότισσα.

Την επόμενη μέρα, ένας επισκέπτης έφθασε στο Storm's End. Ήταν μαυροντυμένος και τον ακολουθούσε μια συνοδεία από εγκληματίες και λιποτάκτες (κάποιοι από αυτούς ήταν στρατιώτες των Tyrell.

Posted Image


Εδώ his portrayal στην TV



Μίλησε με τον Renly και του εξήγησε τον σκοπό του αλλά και τους κινδύνους που παραμόνευαν πίσω από το Τείχος. Ήταν τυχερός και βρήκε τον Βασιλιά σε καλή διάθεση. Ο Renly έδωσε και αυτούς μερικούς στρατιώτες (αψηφώντας τις γκρίνιες των αρχόντων του) και έστειλε τον Yoren με ευχές και δώρα πάλι στον Βορρά.


Χάρτης

Spoiler:

Παίζει η Iristella (House Lannister) την φάση επίθεσης της (διορία μέχρι τις 11.17 το βράδυ της Τρίτης)

------------------------------------------------
Posted Image

Παίχτηκε η μυστική κάρτα "Το Κάλεσμα του Τείχους" πάνω στον Οίκο Baratheon(Botsun)
------------------------------------------------

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Black Kaiser: 15 Απρίλιος 2013 - 10:25


#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2013 - 19:58

Mε 9 γενναίους από το Acorn Hall επιτιθεμαι στον στρατο του Stark στο Harrenhall
Oι του Golden tooth επιτιθενται στο Stony Sept
Και οι δυναμεις απο Kings landing και Rosby επιτιθενται στο Maidenpool

YOLO

#34 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2013 - 23:37

Ο Μπρον χάζευε τους στρατιώτες με τους άλικους μανδύες που είχαν κατακλύσει την πόλη και ετοιμάζονταν να αποχωρήσουν. Είχε καιρό να δει τόσους πολλούς στρατιώτες των Lannister στο King's Landing. Την τελευταία φορά που συνέβη αυτό ένας Βασιλιάς πέθανε και ένας άλλος εστέφθη. Γύρισε στο αφεντικό του, το Χέρι του Βασιλιά, και τον ρώτησε: "Σαν πολλοί Lannister δεν μαζευτήκατε εδώ πέρα;"

Ο Τύριον δεν του έδωσε σημασία. Ήταν καθισμένος στην καρέκλα του γραφείου του και κοιτούσε απορροφημένος μια περγαμηνή.

Posted Image

Book written my Archmaester Ch’Vyalthan!

Repeat the name 3 times nonstop.


Ενοχλημένος ο μισθοφόρος πλησίασε το γραφείο και κάρφωσε με δύναμη ένα μαχαίρι πάνω του. Μόνο τότε ο νάνος του έδωσε σημασία. "Αυτό ήταν ένα ακριβό τραπέζι, Μπρον".

"Τουλάχιστον ακόμα είναι τραπέζι", του απάντησε εκείνος. "Τι στο διάολο θέλουν τόσοι Lannister στρατιώτες στο King's Landing. Δεν θα έπρεπε να είναι στις Παραποτάμιες περιοχές και να πολεμούν τον Νεαρό Λύκο; Γιατί δεν επιτέθηκαν στο Maidenpool;"

"Επιτέθηκαν άλλοι στο Maidenpool", του απάντησε ξανά αφηρημένα ο Tyrion. "Και το πήραν δίχως καν να χρειαστούν βοήθεια."

"Τότε γιατί δεν είναι τούτοι στην άλλη πλευρά; Μαζί με τον πατέρα σου; Δεν θα έκανε επίθεση στο Stony Sept; Αυτά τα παλικάρια πολύ θα του χρειάζονταν".

"Φαίνεται πως τελικά δεν του χρειάστηκαν. Ο πατέρας μου πήρε την περιοχή μόνος του".

Ο Μπρον χαμογέλασε πικρόχολα. "Τότε πολύ θα τους χρειαζόταν ο αδελφός σου. Επιτέθηκε στο Harenhall, σωστά; Και κοιτώντας τον μεγάλο χάρτη, δεν βλέπω σε αυτήν την περιοχή πιόνι στο σχήμα λεοντοκεφαλής".






Posted Image


"U mad?" ?


Ο Τύριον άφησε κάτω την περγαμηνή και τον κοίταξε. "Ναι, ο Jaime θα τους χρειαζόταν περισσότερο από όλους. Αλλά ποιό είναι το νόημα αυτής της συζήτησης; Ως διοικητής της Φρουράς του King's Landing ζηλεύεις που δεν είναι μόνο οι δικοί σου στρατιώτες οι υπερασπιστές της πρωτεύουσας;"

"Ο Τζόφρι το ζήτησε σωστά; Ο Νεαρός Λύκος κατεβαίνει και το μικρό μας λιοντάρι τον φοβάται;"

"Έχεις τον Τζόφρι για τόσο συνετό;"
Ο Μπρον κατάλαβε. "Η Βασίλισσα."
"Η Αντίβασιλισσα", τον διόρθωσε ο Τύριον. "Και τώρα έλα μαζί μου. Έχουμε συμβούλιο και θα ήθελα να σε έχω δίπλα μου όταν θα μιλάω με τις χαρωπές φάτσες του Μικροδάχτυλου, του Παισελ και του Βάρυς. Θυμάσαι ποιός είναι ο ρόλος σου ε;".

"Ναι. Εσύ θα τους μιλάς και εγώ θα τους χαμογελάω. Εσύ θα τους απειλείς και εγώ θα τους χαμογελάω. Εσύ θα τους χαμογελάς και εγώ θα τους χαμογελάω. Με τόσα χαμόγελα, περιμένω το πότε θα περάσω στο επόμενο επίπεδο σύσφιξης σχέσεων με δ' αύτους".
"Σύντομα. Εσύ προς το παρόν μόνο θα χαμογελάς και εγώ σε πληρώνω. Σκέψου το έτσι". Ο Τύριον έχωσε το χαρτί στο συρτάρι του. "Πάμε."





Χάρτης

Spoiler:


O Οίκος Tully (NPC) βοήθησε αυτόματα τον Οίκο Stark(Osama) εναντίον του Οίκου Lannister (Iristella). Πολέμησαν και οι 5 -εκτός κάστρου- στρατιώτες του.
------------------------------------------------
Posted ImagePosted Image

Παίχτηκε η κάρτα "Στρατηγός" πάνω στον Οίκο Lannister (Iristella)
Παίχτηκε η μυστική κάρτα "Το Κάλεσμα του Τείχους" πάνω στον Οίκο Lannister (Iristella)
------------------------------------------------

Παίζει η Iristella (House Lannister) την φάση τακτικής της (διορία μέχρι τις 01.59 μ.μ το μεσημέρι της Τετάρτης - Παράταση under player's request)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Black Kaiser: 16 Απρίλιος 2013 - 22:49


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2013 - 23:57

Αυτοί οι στρατιωτες στο Acorn Hall πολυ νταβραντισμενοι ρε παιδακι μου. xD

#36 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 04:36

Δυο απο Stony Sept σε Acorn Hall και 4 απο Wyndhall σε Golden Tooth.

#37 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 09:41

4 απο Wyndhall σε Golden Tooth.


Αυτή η κίνηση δεν μπορεί να συμβεί γιατί υπάρχει ποτάμι δίχως γέφυρα ανάμεσα από αυτές τις περιοχές. Επίσης έμαθα πως σε αυτόν τον γύρο πολλοί παίκτες δεν είχαν προσέξει τα ποτάμια. Θα τα χρωματίσω με ανοιχτό γαλάζιο για να διακρίνονται καλύτερα.

Iri, repeat your commands.

#38 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 11:55

Δυο απο Stony Sept σε Acorn Hall

#39 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 12:08

Χάρτης


Spoiler:


Παίζει o Fandom (House Greyjoy) την φάση επίθεσης του (διορία μέχρι τις 01.10 π.μ της Παρασκευής)

#40 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 12:35

Posted Image

Τα κατάφερε ο Θήον.

Posted Image

Σοβαρά; Πόσα πλοία έχασε;

Posted Image

Κανένα.

Posted Image

Πως και το παθε ο άχρηστος.
Τέλος πάντων. Βικτάριον ετοιμάσου, θα φύγεις με το στόλο μας να πας να διαλύσεις το στόλο αυτής της αιμομικτικής σκύλας.
Και ο Θήον θα πάρει δύο πλοία να πάει προς το Βορρά, μπας και πνιγε... καταφέρει τίποτα.

Posted Image

Ο Τάιγουιν είναι ισχυρός αντίπαλος.

Posted Image

Και γέρος. Και μιας και άλλος θα πάει από πέσιμο ας προσέχει αυτός για το άλλο. Μπορεί εκεί που πάει να βγάλει το χρυσάφι να έχει κανα ατύχημα.

Posted Image

Αδερφέ, αν επιτεθούμε στους Λάννιστερ μπορεί να στείλει και ο Τζόφρι βοήθεια.

Posted Image

Σιγά μην καταφέρει τίποτα. Ας προσέχει καλύτερα, τώρα την άνοιξη με τις αλλεργίες. Όχι τίποτα άλλο, μπορεί να κλείσει το λαιμουδάκι του.



2 πλοία με 4 στρατιώτες να πάνε στο The Frozen Sea(West).

18 πλοία με 10 στρατιώτες να πάνε για απόβαση στο Lannisport.



#41 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 13:25

Posted Image


Τα άσχημα νέα έφθασαν στο King's Landing μια εβδομάδα αργότερα. Τα είχε στείλει ο Maester του Casterly Rock με κοράκι και ευτυχώς το δύσκολο έργο της ενημέρωσης του Βασιλιά και της Αντιβασίλισσας έπεσε στις πλάτες του αγαπημένου μου φίλου του Αρχιμέιστερ Pycelle και όχι στις δικές μου. -To βρίσιμο που του έριξε η Βασίλισσα Cersei ακούστηκε ως εδώ-. Η επιστολή έλεγε πως ενώ ο Άρχοντας Tywin και οι δυνάμεις του μάχονταν στις Παραποτάμιες περιοχές, ο στόλος των Greyjoy με ηγέτη τον Victarion, επιτέθηκαν στον αγκυροβολημένο στόλο των Lannister και αφού τον κατέστρεψαν, αποβιβάστηκαν και πολιόρκησαν το Lannisport.




Posted Image


H μάχη ήταν σκληρή και παρότι οι υπερασπιστές του λιμανιού πολέμησαν γενναία, οι βάρβαροι πολεμιστές του Victarion κατέλαβαν το μεγάλο λιμάνι της Δύσης. Η σημαία με το Κράκεν υψώθηκε στους πρόποδες του ίδιου του Casterly Rock και ο βλάχο-μπάρμπας του Θείον κρέμασε τα πτώματα των νεκρών Lannister πολεμιστών πάνω στα τείχη, ακριβώς απέναντι από τα μάτια των έντρομων κατοίκων της πρωτεύουσας. Ένα γεύμα για όρνια.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται φαίνεται. Όπως και πριν μια δεκαετία, στην επανάσταση των Greyjoy, το Lannisport κάηκε από τον Victarion. Αλλά αν κάτι ακόμα διδάσκει η ιστορία, είναι πως οι Lannister πάντα ξεπληρώνουν τα χρέη τους. Το ίδιο θέλω να πιστεύω πως θα κάνει ο άρχοντας Tywin τους Greyjoy...




Χάρτης


Spoiler:


Παίζει o Fandom (House Greyjoy) την φάση τακτικής του (διορία μέχρι τις 02.25 μ.μ της Πέμπτης)

Update στον χάρτη: τα χρώματα των ποταμιών για να ξεχωρίζουν από τα σύνορα (πέρα από το Eyrie που θα το κάνω σε λίγο), και το χρώμα του Οίκου Stark για να διακρίνονται τα ποτάμια.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Black Kaiser: 17 Απρίλιος 2013 - 13:28


#42 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 14:43

Posted Image


Πληρώσατε αυτό το κάστρο με σίδερο. Είναι δικό σας.

Μπείτε μέσα, ταμπουρωθείτε και ψοφήσ.... υπερασπιστείτε το.

Εγώ φεύγω.




Ο 1 γεννάιος να μπει μέσα στο κάστρο στο Lannisport.



#43 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2013 - 14:54

Χάρτης

Spoiler:


Παίζει o Osama (House Stark) την φάση επίθεσης του (διορία μέχρι τις 4.00 π.μ της Παρασκευής)

#44 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2013 - 22:04

Επίθεση με 3 από το Queenscrown στο Skagos.

#45 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Απρίλιος 2013 - 22:44

Προφανώς εννοείς "επιβίβαση πρώρα στο πλοίο στο The Shivering Sea και έπειτα επίθεση στο Skagos". Κρύα τα νερά εκεί πανω για κολύμπι :P


O Άρχοντας Roose Bolton επισκέφθηκε τον Robb Stark (Osama) και του έφερε τα νέα από την αποβατική επιχείρηση στο Skagos. Ήταν μια επιστολή που έστειλαν οι υπερασπιστές του νησιού στον Βασιλιά του Βορρά: "Ευχαροιστούμαι για τω γαίβμα. Ησται λίγω σκλιρόπαιτοι εσις ι βώροιει αλλά από τω τοίπωτα μια χαρά".

O Robb Stark κοίταξε τον υπαρχηγό του. "Τελικά υπάρχουν κανίβαλοι στο Skagos! Λες να υπάρχουν και μονόκεροι επίσης;"

Posted Image


Ο "Νεαρός Λύκος" πέταξε το μήνυμα στην φωτιά και έστρεψε και πάλι την προσοχή του στο εξαιρετικό τραπέζι risk-like ταμπλό των Westeros, που βρισκόταν μπροστά του. Αποφάσισε πως περισσότερο τον ενδιέφεραν οι Lannister και οι Greyjoy παρά κάποιοι κανίβαλοι στην άκρη του κόσμου.


Χάρτης

Spoiler:

Παίζει o Osama (House Stark) την φάση τακτικής του (διορία μέχρι τις 11.42 μ.μ της Παρασκευής)



Also tagged with one or more of these keywords: Risk, Strategy, Game of Thrones, Westeros, Iron Throne, Always paying our debts, Backstab your Stark