Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

2013 Haru Taikai Τουρνουά Riichi Mahjong Σάββατο 6 Απριλίου, Αθήνα

GUMS mahjong akagi tetsuya saki riichi

  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 05 April 2013 - 16:40

Τι? Θα είναι χορηγός ο pc magas και το linux?


.....
κριμαζζζ.... το βρικες... no more a suprize.... :wth2: :emptyonexg1:

Edited by Xa0s, 05 April 2013 - 16:51.

I would likePosted Image for a pet...


#17 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 05 April 2013 - 22:45

Τελικά μιας και έχουμε έναν παίκτη παραπάνω δεν υπάρχει κάποιος λόγος για να έρθω και αποφασίζω να κάτσω καλύτερα να διαβάσω. Αν δεν μαζευτούν όλοι οι παίκτες και έχετε δυσκολίες με το ξεκίνημα μπορείτε να μου στείλετε ένα pm και πιθανότατα θα μπορέσω να αντικαταστήσω κάποιον, έστω για κάποιες ώρες.
Απλώς δεν μπορώ να κάτσω όλη μέρα και δε σκοπεύω να μοιραστώ τη θέση κάποιου άλλου αν δεν υπάρχει ανάγκη.
Σορυ αν σας ενημερώνω αργά αλλά μιας και περισσεύουμε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, και αν χρειαστείτε κάτι, μη διστάσετε να μου πείτε.

Edited by Kamui, 05 April 2013 - 22:50.

O6rrvsU.jpg


#18 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 05 April 2013 - 23:17

ok Kamui no prob!

ελπιζω να εισαστε ολοι ετοιμοι για αυριο :D
να ειστε στον Δρακοφοινικα πριν τις 4 οκ? θελω 4 ακριβως να αρχισουμε οποτε
θα πρωτιμουσα να ειμαστε εκει απο τις 3.30 για τις κληρωσεις κλπ.

καλη επιτυχια σε ολους!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#19 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 05 April 2013 - 23:29

Οκ τα λέμε εκεί αύριο στις 5.

Edited by Fandom, 05 April 2013 - 23:29.


#20 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 07 April 2013 - 12:51

Λοιπόν... έχουμε και λέμε:

Τελική κατάταξη και επιλεγμένα σχόλια...
  • Cloud (69200)
  • Kleidokrator (62000) y0u 4r3 my 60d (46000) y0u 4r3 my b17ch [fail... έγινε ένα "μικρό" λάθος, courtesy of Xa0s]
  • Xa0s (41100)
  • Fandom (25600)
  • Alex (-500) :P
  • Ambient (-5200) Δοξάστε με!
  • ABC (-9000)
  • Kamui (-9900)
  • Skinner (-10500) Posted Image
  • Xalathal (-13100) Καλά να πάθεις!
  • Dimitris (-14100)
  • Namida (-16300)
  • Akira (-22300)
  • Merciful (-23500)
  • Aris (-23700)
  • Olgidio (-42400)
Συγχαρητήρια στους νικητές!

Στο zipάκι θα βρείτε τα αναλυτικά στατιστικά (v1.1) και τα σκαναρισμένα φύλλα αγώνα.

Attached Files


Edited by ambient, 09 April 2013 - 11:11.


#21 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 08 April 2013 - 19:25

Γκονγκρατζουλέσιονς Άρη!!!

Είστε όμως όργια...από τους 16 μόνο οι 4 έχουν θετική βαθμολογία!

Τέλος...

  • Kleidokrator (62000) y0u 4r3 my 60d


Oh ma gawd!!!!! :OMG3:

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#22 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 09 April 2013 - 10:36

Το ποιο ενδιαφερον τουρνουα που εχω παιξει μεχρι τωρα....Δυστιχος στο τελος δεν καταφερα να κανω την ανατροπη και εκνευρίστηκα λιγο...Οπως και να εχει το να βλεπεις τον Cloud να ιδρωνει μετα το 2 repaeat ειχε ''Αξια ανεκτιμιτη'' ... Τα συγχαρητήρια μου και διαδικτυακά στον Cloud που νίκησε αλλα και σε ολους για την συμμετοχή τους και επιδη επιτελους καναμε λιγοτερη φασαρια απο τισ προηγούμενες φορες...


Y.Γ. Λογικα καποιος απο εμας πρεπει να ξεχασε το βραδυ οταν εφυγε το κινητο του...Το εχουμε αφισει να στο μαγαζι...Εαν οντος ειναι καποιου απο εμασ κ το ψαχνει ακομα το τηλεφωνο του Δρακοφινικα ειναι 210 9014111 ειναι καποιοσ εκει συνιθος μετα τησ 5.00...

I would likePosted Image for a pet...


#23 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 09 April 2013 - 10:47

Ευχαριστώ παιδιά. Εγώ να διορθώσω λίγο τον Chaos εκεί που λέει "Να βλέπεις τον Cloud να ιδρώνει". Κανονικά ήταν "Να βλέπεις τον Cloud έτοιμο να πάθει ανακοπή" και λίγα λέω. Μπορώ να πω ότι για Final Round δεν μπορούσατε να το κάνετε ποιο breath taking. Όσον αφορά τον "κλειδοκρατορ" congratulations που έβγαλες 50k points σε 1 han-chan. ο/
Posted Image

#24 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 09 April 2013 - 12:41

Y.Γ. Λογικα καποιος απο εμας πρεπει να ξεχασε το βραδυ οταν εφυγε το κινητο του...Το εχουμε αφισει να στο μαγαζι...Εαν οντος ειναι καποιου απο εμασ κ το ψαχνει ακομα το τηλεφωνο του Δρακοφινικα ειναι 210 9014111 ειναι καποιοσ εκει συνιθος μετα τησ 5.00...

Fuck, that must be "mine".
Θα έλεγα ότι είμαι απίστευτος αλλά οι συνθήκες ήταν ιδανικές για να το ξεχάσω. :P
Τις περισσότερες φορές λένε "Μα πώς?! Είμαι σίγουρος ότι το πήρα". Αυτή τη φορά είμαι σίγουρος ότι δεν το πήρα. :P
Αυτά παθαίνεις όταν παίρνεις το κινητό του αδερφού σου γιατί δεν έχεις και ούτε σκοπεύεις να αγοράσεις δικό σου, και φεύγεις βιαστικά γιατί έρχονται να σε πάρουν χωρίς να τους πάρεις εσύ τηλέφωνο.
To όλο αστείο της υπόθεσης όμως είναι όχι μόνο ότι δεν το είχα συνειδητοποιήσει εδώ και τόσες μέρες και ότι το μαθαίνω από το ίντερνετ, αλλά και ότι κανείς δεν ενδιαφέρθηκε γι' αυτό και δε με ρώτησε πoύ είναι! :P
Εντάξει, αυτό θα το θυμάμαι για αρκετό καιρό.

Χίλια ευχαριστώ που μου το αναφέρατε, θα περάσω μάλλον σήμερα μετά τις 5 να το πάρω.

Edited by Kamui, 09 April 2013 - 13:19.

O6rrvsU.jpg


#25 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 09 April 2013 - 20:25

να σημειωθει πως αυτη τη φορα ειχαμε και εναν επιπλεον παιχτη μπαλαντερ τον P.Z.W.Y.S
που επαιξε στη θεση του Akira και του Mercyful σε καποια games των han-chan!
thnx man!

Omedetou Cloudy-san! :respect:
Tsunade-sama κατα λαθος εβαλες τον Kleidokrator 1o? :P

χαλια τα πηγα και αυτη τη φορα, με το ζορι 2 riichi! :bahhh:
εσεις απο τη Θεσσαλονικη ψηθητε να κατεβειτε ολοι το καλοκαιρι για να κανουμε ενα
γκραντε τουρνουα με ολους οσους παιζουν ματζονγκ (βεβαια πρεπει να ψηθουν και οι απο 'δω
αλλα οσο πιο νωρις το αποφασισουμε τοσο πιο πιθανο ειναι να γινει τελικα)

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#26 sesshomaru-sama

sesshomaru-sama

    Anime Newbie

  • Members
  • 47 posts
  • LocationΑθήνα, Κέντρο

Posted 10 April 2013 - 12:21

cloud, για την μαγκια που σου' κανα κανονικα θα επρεπε να μου δωσεις, χαλαρα, 600 ποντους... :P



Also tagged with one or more of these keywords: GUMS, mahjong, akagi, tetsuya, saki, riichi