Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Pens , Inks , Papers και ολα τα συναφη [Αθηνα]


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 31 January 2013 - 15:12

Οπως λεει και ο τιτλος , ξερει κανει καποιο μαγαζι (η γνωστο βιβλιοπωλειο τελος παντον) που να μπορω να παω και να αγορασω καποια εργαλεια ωστε για γραφη manga (οχι οτι θελω να κανω επαγγελματικη δουλεια , απλα βρε παιδι μου να κανω το Hobi μου..)
Γενικα θελω.
B4 Χαρτι
G-Pen (η καποιο αλλο ειδος που χρησιμοποιειτε)
Ink (ακα μελανι)
Καποιο καλο μηχανικο μολυβι για ζωγραφικη (προτεινετε)

και αν παιζει να βρω πουθενα κανενα απο αυτα τα βιβλια με tones η backgrounds (που εχουνε πχ σχολεια - δρομους ετοιμα - πιο πολυ για να περνω ιδεες).


Ευχαριστω εκ των προτερων.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 January 2013 - 18:48

δε νομίζω να υπάρχουν αυτά που ζητάς ελλάδα, πέρα απο μελάνι και μηχανικά μολύβια που μπορείς να βρεις παντού δηλαδη...τα αλλα...μπααα χΔ (όσο έχω ψάξει δηλαδή)
προσωπικά διέφυγα έξω για να πάρω παρόμοια υλικά...

υπάρχει ενα site πάντος που μπορείς να προμυθευτείς πένες και σχετικα (και μπορώ να προτείνω μιας κιεχώ ψωνίσει)...
εδώ

Edited by GhostPrince, 31 January 2013 - 18:49.

フカフカ

#3 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 31 January 2013 - 19:50

δε νομίζω να υπάρχουν αυτά που ζητάς ελλάδα, πέρα απο μελάνι και μηχανικά μολύβια που μπορείς να βρεις παντού δηλαδη...τα αλλα...μπααα χΔ (όσο έχω ψάξει δηλαδή)
προσωπικά διέφυγα έξω για να πάρω παρόμοια υλικά...

υπάρχει ενα site πάντος που μπορείς να προμυθευτείς πένες και σχετικα (και μπορώ να προτείνω μιας κιεχώ ψωνίσει)...
εδώ

Δεν βρισκω τις πενες.Μηπως ειναι τοποθετιμενες με αλλο τροπο ; (Τα tones ειναι ακριβος αυτα που ηθελα.Τα μεταφορικα μηπως ξερεις πανω κατω πως ειναι;)
Σε ευχαριστω
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 January 2013 - 23:08

εδώ η πένα και εδώ οι μύτες της (της G-pen) αν ψάξεις θα βρεις και άλλες πένες, αν γραψεις στο search τι θες δηλαδή..
Απο μεταφορικά δεν ειναι πολύ ακριβά, κανα 5-6ευρό θα σου πάει στη χειρότερη..(εξαρτάται και τι θα πάρεις βέβαια, πόσα μαλλον)
フカフカ

#5 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 01 February 2013 - 14:59

εδώ η πένα και εδώ οι μύτες της (της G-pen) αν ψάξεις θα βρεις και άλλες πένες, αν γραψεις στο search τι θες δηλαδή..
Απο μεταφορικά δεν ειναι πολύ ακριβά, κανα 5-6ευρό θα σου πάει στη χειρότερη..(εξαρτάται και τι θα πάρεις βέβαια, πόσα μαλλον)

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA