Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

H νύχτα πέφτει στη No naku koro ni: Hinamizawa Festival

higurashi umineko no naku koro ni palermo η νυχτα πεφτει hinamizawa festival

  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
84 replies to this topic

#46 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 24 Ιανουάριος 2013 - 22:16

Mion Sonozaki

Posted Image


Επικρατούσε πανικός κατηγοριών από παντού. Όλοι κατηγορούσαν κάποιον. Άλλοι φώναζαν, άλλοι είχαν σηκωθεί, και άλλοι απαξιούσαν καν να μιλήσουν. Προσωπικά, προτιμούσα τους τελευταίους…

«ΥΣΗΧΙΑ!!» φώναξα όσο πιο δυνατά μπορούσα. «Πρέπει να φτάσουμε σε μια λογική λύση, χωρίς να χρειαστούν ακραία μέτρα».
Ακούστηκε ένα δυνατό γιουχάρισμα από όλους. Κανείς δεν φαινόταν να θέλει μια πολιτισμένη λύση. Είχα αρχίσει και εγώ να μην νιώθω καλά… Ζαλιζόμουν…

Οι ήχοι άρχισαν να θολώνουν και δεν μπορούσα να σκεφτώ καθαρά… Όλοι σχεδόν είχαν πέσει πάνω στην Natsuhi και την κατηγορούσαν. Αμυδρά, μπορούσα να ακούσω πως φώναζε και προσπαθούσε να μας πείσει για την αθωότητα της. Προσπάθησα να την πλησιάσω, για να της πώς να ηρεμίσει, και φώναξα την Shion να με βοηθήσει να απομακρύνω το σμήνος που κόντευε να πέσει πάνω της.

Ξαφνικά, είδα την Natsuhi να έρχεται προς το μέρος μου κρατώντας ένα μαχαίρι. Το πρόσωπο της ήταν ζαρωμένο και έδειχνε οργισμένη. Τρομαγμένη, τράβηξα αυθόρμητα τον σουγιά που κουβαλούσα και όταν ήρθε αρκετά κοντά, της τον κάρφωσα στην καρδιά.

Εκείνη την στιγμή, η ζαλάδα έφυγε εντελώς, και είδα την Natsuhi να είναι ξαπλωμένη στο πάτωμα, με τον σουγιά καρφωμένο στο στήθος της και μια μικρή λίμνη αίματος να ρέει. Τρόμαξα τόσο, που έβαλα τα κλάμματα και έπεσα στην αγκαλιά της Shion.

«Shion! Shion...» ψέλλισα καθώς πυκνά δάκρυα κυλούσαν απ΄τα μάτια μου «Δεν το ήθελα, αλήθεια σου λέω! Απλά αυτή ήρθε…και….έγιναν όλα τόσο γρήγορα που δεν μπορώ να καταλάβω το πότε μου επιτέθηκε….»
«Μα τι λες αδερφή;» Είπε με έκπληξη η Shion. «Δεν σου επιτέθηκε. Ήρθε προς το μέρος σου κρατώντας ένα στυλό, λέγοντας σου αν έχεις έναν άλλο που να έχει μελάνι, για να γράψει τα στοιχεία που θα την απενοχοποιούσαν. Δεν πειράζει, ούτως ή αλλιώς έπρεπε να πεθάνει, γιατί όλοι πίστευαν πως ήταν δολοφόνος.»

Κόντευα να τρελαθώ…Τι στο καλό είχε συμβεί; Ότι και αν είχε γίνει, αυτή η ιστορία έπρεπε να τελειώσει σύντομα.
Το γέλιο της χρυσής μάγισσας αντήχησε στο δωμάτιο, αν και η ίδια δεν εμφανίστηκε πουθενά…


Posted Image


[01]Ushiromiya, Battler - Cloudy sky
[02]Kanon - Maffy
[03]Kinzo Ushiromiya - Theodore :D
[04]Ōishi Kuraudo - Babba
[05]Rina Mayima - Zane
[06]Frederica Berncastel - Osama Bin Laden
[07]Chie Rumiko - Odymonaxos
[08]Willard H Wright - Kalamaris
[09]Hanyuu - DoB
[10]Genji Ronoue - Matassos
[11]Eva Ushihronomiya - Lucy Heartfilia
[12]Tomitake Jirō - ZeD
[13]Natsuhi Ushiromiya - Maya-Chan (αθώα)

Πέφτει η νύχτα. Θα ξημερώσει στις 26 στις 5 το μεσημέρι.



#47 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Ιανουάριος 2013 - 13:57

Posted Image



Μιά ακόμη δύσκολη νύχτα πέρασε, μαζί με παράπονα και γρίνιες καθ'όλη τη διάρκεια της νύχτας, άλοι σιχτηρίζανε τη μάγισσα, άλοι ενοχοποιούσανε ο ένας τον άλο και άλοι είχανε τρελαθεί και λέγανε διάφορα που δε βγάζανε νόημα...

Να νε καλα η αδελφή μου η Shion που κατάφερε και ηρέμισε κάπως τη κατασταση και καταφέραμε να κοιμηθούμε τα χαράματα ~


Δε πέρασε ώρα απο τη στιγμή που ξυπνήσαμε, ζαβλακωμένοι και ζαλισμένοι από το ξενύχτι βγήκαμε στο κήπο και τι να δουμε! Σα μην έφταναν όλα όσα είχαμε περάσει τη νύχτα, το πτώμα της Ρίνας(zane) βρέθηκε ζωριασμένο σένα θάμνο και πετσοκομένο, ενώ διάφορα έντομα έιχανε αρχίσει να το τρώνε...


...ξάφνηκα ακούστηκε μια φωνή! ήταν της Chie (ody)...


"ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! TI EINAI AYTOΟΟ?"


ένω άλοι είχανε αρχισει να κλαίνε η να ξερνάνε κιεγω είχα μείνει παγωμένη με αυτό που βλέπανε τα μάτια μου πήρε το λόγο η EVA απτους Ushiromiya...


"ΝΥΙAXAXAXAAXXAA~ NAI , NAI ! H MAΓΙΣΣΑ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑ! ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ~ ΝΙΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!"


ο μπάτλερ συνέχισε ενώ είχαμε κοκαλώσει όλοι~


"ΑΝΟΗΣΙΕΣ, ΜΑΓΙΣΕΣ, ΧΡΥΣΕΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΙΟΙ, ΑΣ ΜΗ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΕΣΤΕ, ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΔΟΛΟΦΩΝΙΑ, ΜΟΛΙΣ ΠΕΤΣΟΚΟΨΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ! ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΞΗ ΜΑΓΙΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΞΗ ΨΥΧΟΠΑΘΗ ΔΟΛΟΦΩΝΩΝ!

Είναι πλέον σίγουρο πως ζουν αναμεσά μας και μας ξεγελάνε, πρέπει να τους ανακαλύψουμε πριν πέσει κιάλο θύμα στα χέρια τους...ας μη πανικοβαλώμαστε και να πάρουμε τα πράματα ψύχρεμα!"


...............................


μαζευτήκαμε στη συνέχεια όλοι σε ένα καφέ του χωριού για πρωινό, όταν ξαφνικά ο ουρανός έλαμψε και βγήκαν απο μέσα του χρυσες πεταλούδες και πάλυ σχηματίζωντας τη χρυσή μάγισα στον ουρανό...



Posted Image


"ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ANOHTOI ΑΝΘΡΩΠΟΙ!! πάλυ αφίσατε τους μολυσμένους να πάρουν έναν απο εσας και το αστειο έιναι οτι ήτανε και πάλυ κάτηκος του χωριού, αχαχαχ~"

"ΕΧΕΤΕ 24ΩΡΕΣ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΔΟΛΟΦΩΝΟ, ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΑΙ θΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ"


φώναξε και χάθηκε γελώντας...


Posted Image


[01]Ushiromiya, Battler - Cloudy sky
[02]Kanon - Maffy
[03]Kinzo Ushiromiya - Theodore :D
[04]Ōishi Kuraudo - Babba
[05]Rina Mayima - Zane(αθώα)
[06]Frederica Berncastel - Osama Bin Laden
[07]Chie Rumiko - Odymonaxos
[08]Willard H Wright - Kalamaris
[09]Hanyuu - DoB
[10]Genji Ronoue - Matassos
[11]Eva Ushihronomiya - Lucy Heartfilia
[12]Tomitake Jirō - ZeD
[13]Natsuhi Ushiromiya - Maya-Chan (αθώα)


η νύχτα θα πέσει στις 28 του μήνα, δευτέρα και ώρα 10...


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 26 Ιανουάριος 2013 - 14:00

フカフカ

#48 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2013 - 04:45

Eva Ushiromiya
Posted Image


Τςςς Τςςςςς, Natsuhi, το'ξερα πως κάποια μέρα θα σε έτρωγε η μεγάλη σου η γλώσσα... Λυπάμαι για τον αδελφό μου,αλλά τι να κάνουμε,.... /αναστεναγμός
Θα ήθελα να ξεμπερδεύω γρήγορα με αυτήν την ιστορία, έχω πολλά πράγματα να κάνω, έχω και τον σύζυγο μου να με περιμένει, και πρέπει να γυρίσω πίσω στον γιο μου πριν τον ξεμυαλίσει τελείως η αδελφή του Kanon(Maffy) o οποίος ακόμα μου φαίνεται λίγο ύποπτος αλλά θα τον αφήσω στην άκρη για λίγο ακόμα...
Προς το παρών μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον ο
Willard H.Wright(Kalamaris), νομίζω πως έχει παιχτεί ένα παιχνιδάκι... μπορεί να έχετε σκοτώσει το άμοιρο κορίτσι για να βγείτε από την λίστα υπόπτων.... μπορεί να σκεφτήκατε πως αποκλείεται ο δολοφόνος να σκοτώσει κάποιον που τον κατηγόρησε...
Δεν σας κατηγορώ ακόμα για τίποτα, απλώς θα ήθελα να μου αποδείξετε το αντίθετο :)


Kanon(Maffy), γίνε λίγο χρήσιμος για αλλαγή και φέρε μου ένα μπουκάλι ωερό, νιώθω να αφυδατώνομαι εδώ με όλους αυτούς τους χωριάτες να με περιτριγυρίζουν...


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Lucy Heartfilia: 27 Ιανουάριος 2013 - 04:45

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#49 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2013 - 21:11

Frederica Berncastel


Posted Image


Τι έγινε; Γιατί δεν μιλάει κανείς; Σας έφαγε την γλώσσα η αρρώστεια; Ας μιλήσει λοιπόν η κακιά μάγισσα, μήπως ξυπνήσετε και αρχίσετε τουλάχιστον να την κατηγορείτε πάλι γιατί ακόμα και αυτό θα είναι προτιμότερο από τόση ησυχία.


Willard H. Wright (Kalamaris), αντίθετα με την κυρία Eva (Lucy Heartfilia), εγώ σας κατηγορώ από τώρα. Περιμένω με ανυπομονησία τις εξηγήσεις σας, αν και κάτι μου λέει ότι θα είναι υπερβολικά ελλιπείς...



#50 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2013 - 23:01

Willard H.Wright

Posted Image

Τσ τσ τσ τσ που έχω μπλέξει θεέ μου.Από τη μάγισσα των θαυμάτων περίμενα περισότερα.

Πρώτων ladies η μακαρίτισσα δεν με θεωρούσε δολοφόνο όπως θα γνωρίζατε άμα τσεκάρατε τα λεγόμενα της.Είπε χαρακτηριστικά πως "ενδεχομένως να έπαιζε παιχνίδι για να τσακώσει άλλους και μάλιστα προχώρησε στο να ψηγίσει άλλο άτομο όταν αρνήθηκα να παίξω....την natsuhi.Όποτε η λογική σας καταρέει από την αφαιτηρία.

Αλλά δεν έχει σημασία γιατί είναι έτσι και αλλιώς για τα μπάζα.Πολλές υποθέσεις μπορούν να γίνουν για το γιατί πεθαίνει ένα άτομο και όταν βασίζονται σε επιχειρήματα του τύπου "μπορεί να πέθανε επειδή κατηγόρησε τον τάδε για μπλόφα η διπλή μπλόφα" είναι σαν να ψηφίζεις στην τύχη.Το ότι κατηγορείς άτομο με τέτοια σιγουρια από τόσο νωρίς πάνω σε....τέτοια βάση και μάλιστα απαιτείς και εξηγήσεις που φοβάσαι πως ίσως να είναι ελειπείς σε σχέση με τις τόοοσο πλήρεις καηγορίες σου είναι αξιοθρήνητο.

Θα έλεγα ότι αυτό από μόνο του είναι λόγος για να γίνεις εσύ η ύποπτη αλλά ας μην ξεχάσουμε πως ήσουν και ένας από τους κατήγορους της αθώας natsuhi KAI πως στον πρώτο γύρο τυχαίνει και σε ψήφησα για δολοφόνο.Και τώρα στον αμέσως επόμενο γύρο με ψηφίζεις με τόσο ασταθής κατηγορίες?Τι έγινε μάγισσα bernkastel?Πόνεσε το δοντάκι μας?Μάλλον άλλη πρέπει να δώσει εξηγήσεις και καλά θα κάνει να φροντίσει να είναι....πλήρεις ^^

Α και μάθε να κάνεις spelling το ίδιο σου το όνομα.Είμαι σίγουρος πως με καμιά τριανταριά αντιγραφές σε μία κολλα χαρτί θα το απομνημονεύσεις.

sc5bab.jpg


#51 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2013 - 23:19

Kinzo Ushiromiya

Posted Image


*κοιτάζει τους πάντες εξαγριωμένος*


ΑΝΟΗΤΟΙ! Στο μόνο που προσφέρετε είναι η κατανάλωση του πολύτιμου οξυγόνου αυτού του αγνού τόπου. Κατηγόρησατε την κόρη μου, βλάκες! Μια Ushiromiya (έστω εξ αγχιστείας). Και τι καταφέρατε; Να πεθάνει άδοξα και αυτή και η δεσποινίς Rina, το κορίτσι στο οποίο σκόπευα να δείξω τι εστί αρσενικός Ushiromiya κάποια στιγμή... ΧΑΧΑΧΑΧΑ- *ξεροβήχει*

Όπως έλεγα, δύο νεκροί, δύο αθώοι. Την προηγούμενη μέρα για λίγο έχασε στην ψηφοφορία (και τον θάνατο!) αυτή η αντιπαθητική μάγισσα, Bernkastel, και τώρα αντί να στραφείς προς τα εκεί, κοιτάζεις από 'δω και από 'κει άσχετους, ηλίθια Eva! Μην με κάνεις να σηκώσω χέρι πάνω σου, συμμορφώσου.

Σε βόλεψε πολύ η κατάσταση ε, μάγισσα της συμφοράς;

*γυρίζει την πλάτη και απομακρύνεται αργά*



#52 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 00:16

Frederica Berncastel


Posted Image


Kinzo Ushiromiya (Theodore), μάλλον μπέρδεψες το βιάγκρα με τα χάπια για το αλτσχάιμερ και λες ασυναρτησίες. Να σου θυμίσω ότι δήλωσα πολύ ξεκάθαρα και πάνω από μια φορά την προηγούμενη μέρα ότι ο λόγος που ψήφισα την κυρία Natsuhi ήταν προκειμένου για να σωθώ και για κανένα άλλο λόγο. Δεν την θεωρούσα αθώα ή ένοχη, δεν είχα προσέξει τις κινήσεις της όπως είχαν κάνει άλλοι και την ψήφισα μόνο και μόνο για να μην φύγω. Το αστείο ξέρεις ποιο είναι όμως; Ότι υπεύθυνη για τον θάνατο της θετής κόρης σου ήταν η Rina που της έδωσε την τελευταία ψήφο και όχι εγώ. Το γεγονός επίσης ότι ούτε άρχισα το ρεύμα εναντίον της κόρης σου, ούτε την ψήφισα παρά μόνο όταν ήταν απολύτως αναγκαίο να το κάνω, φαίνεται ότι το ξεχνάς, όπως επίσης ξεχνάς ότι για να φύγει η κόρη σου την ψήφισαν πολλοί περισσότεροι από εμένα ή την Rina. Αντίθετα με αυτούς όμως, στοχοποιείς πάλι εμένα, σχεδόν χωρίς κανένα σοβαρό λόγο αυτή την φορά.


Willard H. Wright (Kalamaris), το όνομά μου θα το γράφω και θα το προφέρω όπως θέλω. Δεν νομίζω ότι σου πέφτει λόγος. Όσο για τις εξηγήσεις, ψήφισα την κυρία Natsuhi για πολύ ξεκάθαρους λόγους και σε ψηφίζω γιατί θεωρώ ότι το γεγονός ότι δεν άλλαξες ψήφο χτες είναι ύποπτο. Είτε έφευγα εγώ είτε η Natsuhi, οι μολυσμένοι ήταν κερδισμένοι, συνεπώς ακολούθησες βολικά το πρώτο ρεύμα (αυτόν εναντίον μου) χωρίς να υπάρχει λόγος να αλλάξεις, ώστε να μην μπορεί κανένας να σου πει τίποτα. Είδες ότι τα πράγματα ήρθαν πολύ βολικά και άφησες τους παραπλανημένους αθώους να κάνουν την δουλειά σου, βγάζοντας έναν αθώο άλλο από αυτόν που ψήφιζες. Δύο σε ένα, δηλαδή. Και ασφαλής εσύ και επιτυχία για την ομάδα σου.


Εν κατακλείδι, θεωρώ τόσο εσένα όσο και τον πορνόγερο Kinzo ύποπτους, γιατί, πέρα από τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, πάτε τώρα να δημιουργήσετε ρεύμα εναντίον μου επειδή υπήρχε πολύ θόρυβος γύρω από το όνομά μου την πρώτη μέρα, θόρυβος που, περιέργως, συμβάλατε στο να δημιουργηθεί.


edit: Διορθώσεις

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 28 Ιανουάριος 2013 - 00:18


#53 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 03:19

Kinzo Ushiromiya

Posted Image


*κοιτάει την μάγισσα με υπεροπτικό ύφος*

Όποιος έχει την μύγα, μυγιάζεται, Bernkastel, ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Το ότι η αποτελειωτική ψήφος ήταν της Rina δεν μας λέει κάτι, αφού έτσι κι αλλιώς και η μία και η άλλη αποδείχθηκαν αθώες. Θα συμφωνήσουν όλοι μαζί μου, πιστεύω, με αυτό.
Επίσης, το να μου λες πως την ψήφισες για να... σωθείς( ; ) είναι άκρως βλακώδες, περίμενες να δεις πως πάει το ρεύμα και όταν είδες πως δεν σε σύμφερε άλλαξες γνώμη και ψήφισες την Natsuhi μου, με την ελπίδα ότι λίγο πριν το τέλος κάποιος θα έκανε το λάθος· σε παρακαλώ, δεν έχω όρεξη για παιχνίδια, μάγισσα. Τα έχουμε ξανακάνει όοολα αυτά, στο παρελθόν. Σε ξέρω και με ξέρεις~

Και μην προσπαθείς ούτε για αστείο να κατηγορήσεις και εμένα για πιθανό ύποπτο, δεν ήμουν εγώ που έριξα την ψήφο μου σε μια αθώα χωρίς λόγο. Μην μπερδευόμαστε. Όσες κατηγορίες και να βρεις εναντίον μου, δεν θα πάψεις ποτέ να έχεις εσύ το κρίμα στον λαιμό σου για τον χαμό της νύφης μου.

*πίνει μια γουλιά κρασί και στο πρόσωπό του σχηματίζεται ένα αχνό χαμόγελο*


Διόρθωση κενού


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Theodore :D: 28 Ιανουάριος 2013 - 03:22


#54 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 09:50

Frederica Berncastel

Posted Image


Μα ακριβώς για αυτό σε κατηγορώ σενιόρ Kinzo, γιατί εδώ και δυο γύρους ρίχνεις την ψήφο σου σε μια αθώα χωρίς λόγο. Αντίθετα με εμένα, πετάς μόνο προσβολές αντί να εξηγήσεις καλύτερα την άποψή σου. Αλλά το να μιλάω μαζί σου είναι σαν να μιλάω σε πέτρες. Είναι ξεκάθαρο ότι δεν σε ενδιαφέρει η επικράτηση των αμόλυντων ή αν σε ενδιαφέρει, κάτι που προσωπικά δεν πιστεύω, το κάνεις με πολύ άτσαλο και πρωτόγονο τρόπο.


Willard H. Wright (Kalamaris), παραμένω πάντως σε εσάς προς το παρόν. Τους λόγους τους εξήγησα παραπάνω.



#55 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 17:08

Hanyuu

Posted Image


H Hanyuu θα ήθελε να μιλήσει λίγο αργότερα, μήπως μιλήσουν κι άλλοι τους οποίους έχει υπόψη για κακούς ανθρώπους, αλλά δεν υπάρχει λόγος, αφού ακριβώς επειδή δεν μίλησαν οι περισσότεροι από εμάς μέχρι τώρα, σημαίνει ότι αυτοί που βιάστηκαν είναι αυτοί που καίγονται περισσότερο. Ανάμεσα δηλαδή στην κυρία Eva, την κυρία Bernkastel, στον κύριο Wright και στον κύριο Kinzo υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος, μπορεί και δυο. Η Hanyuu ξέρει ότι αυτό δεν είναι και το πιο αδιαμφισβήτητο κριτήριο, αλλά είναι αρκετά λογικό, σωστά;

Κύριε Ushiromiya Kinzo (Theodore) είστε ο πιο ύποπτος απ' όλους προς το παρόν στα μάτια της Hanyuu. Σε αντίθεση με τον κύριο Wright, τα επιχειρήματά σας μπάζουν από δεκαπέντε μεριές ενώ φανερώνετε ένα ύποπτο άγχος προς τις κατηγορίες της κυρίας Bernkastel. Επίσης, γυρίζετε και λέτε στην κυρία Eva να προσέχει πού δίνει τις ψήφους της. Δεν ξέρω πώς μπορεί να ερμηνευτεί αυτό αλλιώς, αλλά για κίνηση αθώου μια φορά δε μοιάζει. Mέχρι αυτό το γύρο, η Hanyuu δε σας είχε για ύποπτο. Δώσατε ψήφο στην κυρία Bernkastel σε πολύ κομβικό σημείο την προηγούμενη της ψηφοφορίας, που αυτό από μόνο του δεν είναι μεμπτό, ειδικά αν η κυρία Bernkastel αποδειχθεί δολοφόνος, αλλά αντί να στηριχθείτε σε ένα επιχείρημα έστω της προκοπής, φλερτάρατε απ' τη μία και γαβγίζατε απ' την άλλη. Τώρα βιάζεστε να την κατηγορήσετε μόλις είδατε ότι την ξαναψήφισε κάποιος απλά ουρλιάζοντας πάλι. Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί να είναι καταδικαστικό ν' αλλάξει κάποιος ψήφο για να σώσει τον εαυτό του, ακόμα κι αν δεν πιστεύει στην ενοχή αυτού που ψηφίζει. Ο,τι ρόλο και να έχει σ' αυτή την ιστορία, είναι μια ευνόητη κίνηση.

Κυρία Bernkastel, η Hanyuu ΔΕΝ σας εμπιστεύεται ακόμη. Φέρεστε ύποπτα, ψηφίσατε τον κύριο Wright αφού τον ψήφισε κάποιος άλλος χωρίς να το αιτιολογήσετε, και μετά αναρωτιέστε γιατί του φαίνεστε ύποπτη. Απλά επειδή ο κύριος Kinzo τα έχει κάνει θάλασσα, και δεν είναι δυνατόν ν' ανήκετε στην ίδια ομάδα, σας αφήνω ήσυχη προς το παρόν.

Ένα τελευταίο πράγμα που πρέπει να πει η Hanyuu είναι πως αν είναι να κοιτάξει ο οποιοσδήποτε να βγάλει συμπεράσματα απ' το θάνατο της gold diggerRina, γιατί δεν κοιτάει αυτόν που πραγματικά υποπτευόταν... Σωστά κύριε Battler? Εσείς τι έχετε να μας πείτε; Μπορείτε να φανταστείτε τους λόγους για τους οποίους ήσασταν ύποπτος στα μάτια της κυρίας Rina?

#56 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 17:30

Genji Ronoue - Matassos


Posted Image

Είναι φανερό ότι το θύμα Rina Mayima - Zane ήταν απλά ένας τυχαίο θάνατος για τον αποπροσανατολισμό μας, το να κατηγορήσει κανείς τον κύριο
Willard H. Wright (Kalamaris) είναι η λογική κίνηση που περιμένουν από εμάς οι δεμονισμένοι. Κάθε νοήμον άνθρωπος δεν θα έπεφτε στην παγίδα.

Το γεγονός ότι σπευσατε να πέσετε δεσποινήδες Frederica Berncastel και Eva Ushiromiya σας καθιστά πολύ υποπτες, ιδιέτερα εσένα Frederica Berncastel που το έκανες αμέσως μετά απο την Eva Ushiromiya

#57 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 17:40

Posted Image


Chie Rumiko


Μμμμμ... Τι νόστιμο το ρύζι με κάρυ από το μπουφέ!!! Πραγματικά θαυμάσιο, του βάζω 10 με τόνο!!!

Δεν μπορώ να κάνω όμως το ίδιο και μ' εσένα, Bernkastel!!! Και μην με κοιτάς έτσι, έχεις ίδια ηλικία με τις μαθήτριές μου, οφείλω να σε βοηθήσω.
Πρώτον, δεν υπάρχει κανένα παιδί στο σχολείο τις Hinamizawa που να μην μπορεί να γράψει σωστά το όνομά του. Ο κύριος Kinzo, αν και αισχρός, έχει δίκιο σε αυτό. Θέλω μέχρι το βράδυ να γεμίσεις μερικές σελίδες με τ' όνομά σου γραμμένο σωστά. Πάρε ένα μολύβι Fabern Κastel και γράφε το μέχρι να σου μείνει το μισό. Και μην σε δω να το ξύνεις όλη την ώρα!!!

Δεύτερον, μου φαίνεται πολύ περίεργο το φέρσιμό σου. Χτες κατηγόρησες πάρα πολύ έντονα τον Jiro. Δεν το έκανες, όπως άλλοι, πάνω στον πανικό σου. Δεν σου ξέφυγε το όνομα τυχαία, από το σοκ, ή στην τύχη! Συνέχισες να τον κατηγορείς και μια και δυο και τρεις!!! Σήμερα, αν και ο Jiro δεν έχει μιλήσει καθόλου, ούτε που ανέφερες τ' όνομά του. Αντίθετα όρμισες ξαφνικά στο Wright. Ο οποίος χτες αν και κατηγορήθηκε από τη Natsuhi χωρίς λόγο δεν ανταπέδωσε την κατηγορία αλλά έμεινε σταθερός εναντίον σου.

Ίσως βέβαια ο Wright να είναι αυτός μολυσμένος, να ήξερε για την Natsuhi και να το έκανε για να φανεί αθώος. Ίσως δεν είσαι μολυσμένη, αλλά μια μάγισσα που παίζει εναντίον της φαντασμένης ξανθιάς μέγαιρας.

Δεν είμαι σίγουρη. Σε κάθε περίπτωση, έχεις εκτεθεί, προσπαθείς απελπισμένα να σώσεις τη ζωή σου και μιλάς συνεχώς με απόλυτη σιγουριά, σαν να γνωρίζεις κάτι. Δεν σε εμπιστεύομαι και δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ούτε για τον Wright, που έχει στα κατά του τον θάνατο της Rina, αλλά σε θεωρώ περισσότερο ύποπτη.


Fail pencil pun is fail pencil pun :P

#58 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 19:17

Kanon

Posted Image

Καλησπέρα σας, μία παραγγελία θα ήθελα να κάνω... Ναι, από την οικογένεια Ushiromiya παίρνω... Χαίρομαι που το ακούω γιατί θέλω ό,τι καλύτερο έχετε... Ναι... Λοιπόν, θέλω μία ντουζίνα σοκολατένια αυγά, απ'τα μεγάλα με τις εκπλήξεις μέσα... Όχι, δεν είναι για τη μικρή Maria... Προς τι η παύση; ..... Τέλος πάντων, θέλω και την καλύτερη μάρκα νερού που έχετε.... 'Οχι αυτή με τις μπουρμπουλήθρες, η Eva-sama δε θέλει τέτοια... Θέλω επίσης διάφορα είδη αλκοόλ, εδώ που είμαστε με το ζόρι να βρούμε τίποτα άλλο εκτός από σάκε *sigh* ..... Φαντάζομαι έχετε GPS για να βρείτε από παίρνουμε; ... Χαίρομαι, δε θέλω να αναγκαστώ να αλλάξω εταιρία.... Τα θέλω το συντομότερο δυνατόν!!

Κinzo-sama, Eva-sama, θα σας εξυπηρετήσω σύντομα με ό,τι καλύτερο υπάρχει εκεί έξω!!

Όσο για τια χθεσινά συμβάντα, τι μπορώ εγώ να πω; Όλοι βλέπουμε πόσο τρελή είναι η κακιασμένη και δε θα ησυχάσει μέχρι να πεθάνουμε όλοι... Πέθανε ένα από τα αφεντικά μου και είναι μια στενόχωρη μέρα για την οικογένεια αλλά και για το χωριό όπως βλέπω. Αγανακτώ στο γεγονός ότι είμαστε τόσο άπραγοι στα χέρια της και δεν μπορώ να το αφήσω έτσι ενώ πεθαίνουμε σαν τις μύγες. Και μέσα σε όλη αυτήν την κατάσταση, βλέπω την άλλη μάγισσα Berncastel που δεν την ακουμπάει τίποτα και δεν προσπαθεί ούτε να υπερασπιστεί τον εαυτό της σοβαρά.

Σε κατηγορώ επειδή είσαι μάγισσα; Ναι, δεν πιστεύω ότι δεν έχεις βάλει κι εσύ το χεράκι σου σε όλο αυτό το φιάσκο που συμβαίνει αυτή τη στιγμή. Πιστεύω μόνο αυτό το γεγονός αρκεί; Όχι, μπορεί να είμαι εναντίον σου επειδή είσαι μάγισσα αλλά δε μας έχεις δώσει έναν καλό λόγο για το τίποτα εκτός από πολλά όμορφα και άσκοπα λόγια. Δεν έχεις κανέναν σοβαρό λόγο να είσαι εδώ εκτός απο το υποτιθέμενο ενδιαφέρον και ψήφισες την ασφαλή επιλογή, την αφεντικίνα μου Natsuhi, δίνοντας απλώς τον λόγο για να σώσεις το τομάρι σου βγάζοντας σε έτσι από τη δύσκολη θέση να έχεις πιο ουσιαστικό λόγο και να πας με το ρεύμα και να αντικρούσεις έτσι κατηγορίες εναντίον σου που είχαν να κάνουν με εκείνη. Δεν ξέρω αν εσύ μπορείς να μολυνθείς αλλά είμαι σίγουρος ότι κρύβεσαι κι εσύ πίσω απ'όλα αυτά.

Με ανησυχεί και ο Wright, για να πω την αλήθεια, αλλά αλληλοψηφίζονται με την Berncastel και δεν ξέρω αν είναι κάποιο σχέδιο ή όχι. Θα σε έχω στο μάτι όμως στο μέλλον.

#59 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 19:29

Ushiromiya Battler
Posted Image

Μπράβο μικρή Hanyuu. Έχεις κερδίσει τον σεβασμό μου. Πραγματικά μπράβο.

Συμφωνώ με όσα είπες εκτός απο αυτό. : "αυτοί που βιάστηκαν είναι αυτοί που καίγονται περισσότερο." Οι δολοφώνοι θέλουν να μείνουν κρυμμένοι και όχι να είναι στο επίκεντρο τις συζήτησης. Με άλλα λόγια περιμένουν μια λάθος κατηγορία απο αθώο και μετά θα ακολουθήσουν με σειρά απο πίσω. Επίσης δεν τους αρέσει να μιλάει ο ένας μετά τον άλλο. Οπότε πιστεύω ότι υπάρχει μόνο ένας (και αν) ανάμεσα στα ονόματα που είπατε.

Με ρώτας αν ξέρω γιατί θα μπορούσε να με θεώρει ένοχο η αδικοχαμένη. Δεν έχω ιδέα. Πραγματικά. Αν έχεις κάποια ιδέα εσυ παρακαλώ πες μου. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι ήθελε να δει την αντιδρασή μου. Με τον θάνατό της περίμενα να πέσουν όλοι πάνω μου και στον William(Kalamaris). 'Οπως και έγινε για τον δεύτερο.

Υπάρχουν τα παρακάτω σενάρια για μένα.

1) Ένοχος να είναι ο William(Kalamaris). Η Ρινα πριν πεθάνει είχε αναφέρει το όνομά μου. Μπορέι να νόμιζαν ότι η κατηγορίες θα πήγεναν προς το μέρος μου και όχι προς τον ίδιο. Βλέποντας πως αυτό δεν έγινε ο Καλαμαρις προσπαθεί να αμυνθεί κατηγορόντας την μάγισα χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα με την ελπίδα θα συνεχίσουν να την κατηγόρουν απο τον προηγούμενο γύρο. Υπάρχουν πηθανότητες να έγινε αυτό. Αν αναλογιστεί κανείς οτι πριν πεθάνει είχε αναφέρει το ονομά μου και οτι ήταν πολύ ενεργή και παθιασμένη στο να ανακαληψεί την αλήθεια άξιζε το ρίσκο να την βγάλουν και ας ήταν ένοχος ο William (Kalamaris).

2) Ένοχος ειναι ο τρελοπαππούς μου(Kinzo). Βγάζωντας την Ρινα οι δολοφόνοι έστρεφαν τα βλέματα προς δυο αθώους. Αν έιναι όμως έτσι γιατί ο Κινζο ΔΕΝ ψήφησε τον William? Αν ήταν δολοφόνος θα ήταν πολύ καλη στιγμή για να το κάνει. Ωστόσο δεν αλλάζει το γεγονός οτι λέει ασυναρτησίες όλη την ώρα. Δεν μπορώ να το εξηγίσω αύτο.

3) Κανείς από τους 2. Δεν έιναι τυχαίο ότι δεν έχει μιλήσει σχεδόν κανέις μέχρη σήμερα. Κάποιος με πείρα καθοδηγεί τους υπόλοιπους δολοφόνους. Τι λέτε κύριε επιθεωριτά?(Babba) Όντας του επαγγέλματος θα περίμενα αυτά που είπα εγώ να τα αναφέρετε πριν από εμένα. Γιατι αργήτε τόσο?

Τα πράγματα είναι πού δύσκολα και δεν μπορώ να πω με σιγουριά τίποτα. Προς το παρόν "κατηρώ" τον Genji(matassos) και ενοήτε οτι θα αλλάξω ξανά μόλης μιλήσουν και άλλα άτομα.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#60 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2013 - 20:40

Frederica Berncastel


Posted Image


Όπως θέλετε θνητοί. Θα μάθετε πολύ σύντομα ότι η εκδίκησή μου θα είναι πικρή και όλοι όσοι ψάχνετε την αλήθεια θα υποφέρετε πολύ περισσότερο απ' όσο νομίζετε. Και επειδή δεν είναι δυνατόν όλοι όσοι με κατηγορούν να είναι μολυσμένοι, το μόνο που λέω σε αυτούς που είναι αμόλυντοι και με κατηγορούν είναι ότι είστε πιο στενόμυαλοι από όσο νομίζετε. Θα θάψετε τους αμόλυντους με τις πράξεις σας, όχι απαραίτητα επειδή είστε χαζοί αλλά επειδή σας νοιάζουν αυτά που γυαλίζουν περισσότερο από αυτά που έχουν αξία.



Chie Rumiko


Δεύτερον, μου φαίνεται πολύ περίεργο το φέρσιμό σου. Χτες κατηγόρησες πάρα πολύ έντονα τον Jiro. Δεν το έκανες, όπως άλλοι, πάνω στον πανικό σου. Δεν σου ξέφυγε το όνομα τυχαία, από το σοκ, ή στην τύχη! Συνέχισες να τον κατηγορείς και μια και δυο και τρεις!!! Σήμερα, αν και ο Jiro δεν έχει μιλήσει καθόλου, ούτε που ανέφερες τ' όνομά του. Αντίθετα όρμισες ξαφνικά στο Wright. Ο οποίος χτες αν και κατηγορήθηκε από τη Natsuhi χωρίς λόγο δεν ανταπέδωσε την κατηγορία αλλά έμεινε σταθερός εναντίον σου.


Χτες είχαμε πολύ λιγότερα στοιχεία απ'ότι έχουμε σήμερα, δεσποινίς Rumiko (OdyMonaxos). Το τι ειπώθηκε χτες, ειδικά στην αρχή, δεν αποδεικνύει σχεδόν τίποτα για σήμερα. Μην ξεχνάς ότι ήμουν το πρώτο άτομο που μίλησε και μίλησα πολύ περισσότερο από όλους σας.


Δεν είμαι σίγουρη. Σε κάθε περίπτωση, έχεις εκτεθεί, προσπαθείς απελπισμένα να σώσεις τη ζωή σου και μιλάς συνεχώς με απόλυτη σιγουριά, σαν να γνωρίζεις κάτι. Δεν σε εμπιστεύομαι και δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ούτε για τον Wright, που έχει στα κατά του τον θάνατο της Rina, αλλά σε θεωρώ περισσότερο ύποπτη.


Πραγματικά, δεν θα μπορούσε να με νοιάζει λιγότερο το αν με εμπιστεύεσε ή όχι. Εάν είσαι αμόλυντη τότε είσαι ανόητη γιατί προσέχεις αυτά που φαίνονται περισσότερο από αυτά που είναι.


Όσο για σένα Kanon (Maffy), ο μόνος λόγος που δεν σου απαντάω είναι γιατί, αντίθετα με άλλους, εσύ δεν άξιζες τον χρόνο μου από την αρχή. Παραείσαι χαζός για να είσαι μολυσμένος αλλά ποιος ξέρει. Ίσως αυτοί που προσέχουν περισσότερο από εμένα αυτά που λέγονται να κρίνουν διαφορετικά.


Η ψήφος μου πάει στον Kinzo Ushiromiya (Theodore), αλλά θεωρώ εξίσου ένοχο τον Willard H. Wright (Kalamaris).


Σας βαρέθηκα. Δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σας και είναι κρίμα γιατί μεταξύ σας υπάρχουν και κάποιοι που πραγματικά θέλουν να βρουν την αλήθεια και που δεν τους αξίζει η εκδίκησή μου. Αλλά, δυστυχώς, μαζί με τα ξερά καίγονται πάντα και τα χλωρά.


Αντίο θνητοί. Δεν ήσασταν ικανοί ούτε για να μετριάσετε την βαρεμάρα μου για μερικές μέρες...


(Ύστερα γυρνάει και όπως προχωράει για να βγει από το δωμάτιο, αρχίζει να απαγγέλει)


Το δειλινό πέρ' απ' την θάλασσα χλωμό θα χαιρετίσει

αυτούς που σ' ίσκιους πονηρούς θα τρέξουν να κρυφτούνε,

αυτούς που μάταια παρακαλούν το φως να τους χρυσίσει,

γιατί δεν μάθανε ποτέ τους πως να ζούνε.


Μην μ' αναγκάσεις να σε βρω, πικρά για να θρηνήσω

αγάπες κάποτε κρυφές μέσα στην νύχτα.

Γιατί σου υπόσχομαι, θα 'ρθώ να σε κοιμήσω

μ' ένα υγρό και ρόδινο φιλί για καληνύχτα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Osama Bin Laden: 28 Ιανουάριος 2013 - 20:43




Also tagged with one or more of these keywords: higurashi, umineko, no naku koro ni, palermo, η νυχτα πεφτει, hinamizawa festival