Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Inferno Cop

Studio Trigger

  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 23 December 2012 - 00:04

Inferno Cop

インフェルノコップ


Posted Image


To συγκεκριμένο anime είναι μία ευχάριστη είδηση της τελευταίας στιγμής καθώς ανακοινώθηκε μόλις σήμερα και αναμένεται να ξεκινήσει στις 25 Δεκέμβρη. Ότι πρέπει για Χριστουγεννιάτικο δώρο. Και γιατί το λέω αυτό. Το Studio το οποίο το έχει αναλάβει είναι το Studio Trigger του οποίου βασικός πυλώνας είναι ο Hiroyuki Imaishi (TTGL, Panty & Stocking, Dead Leaves). H δε δημιουργική ομάδα είναι όλο το τσούρμο το οποιο έχει πραγματοποιήσει τους παραπάνω τίτλους με τον Hiroyuki Imaishi να έχει την γενική εποπτεία του έργου, τον σχεδιασμό του concept να έχει αναλάβει ο Shigeto Koyama (TTGL, E7, Star Driver) την πλοκή ο Hiromi Wakabayashi (P&S, TTGL) και την σκηνοθεσία ο Akira Amemiya (animation director on Gurren Lagann, Panty & Stocking with Garterbelt)

H υπόθεση ασχολείται με αυτούς που κατοικούν στην σκοτεινή πλευρά αυτού του κόσμου. Ενίοτε αυτές οι σκοτεινές και μοχθηρές υπάρξεις ξεγυμνώνουν τα νύχια τους και επιτίθενται σε αθώους . Ο Μπάτσος από την Κόλαση Ιnferno Cop είναι υπερασπιστής της δικαιοσύνης από τα βάθη της κολάσεως που αγωνίζεται για να βοηθήσει τους ανθρώπους.


~Trailer~


Youtube Video


Από το Trailer δεν φαίνονται και πολλά πράγματα περιμένω όμως κάτι fun σαν parody του Ghost Rider ένα πράγμα και εντυπωσιακό με χρώματα και εκπλήξεις την τρέλα και γιατί όχι και το Toilet humor του P&S. Ελπίζω σύντομα να έχουμε περισσότερες πληροφορίες.

Anidb/ANN/ Official site.



#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 23 December 2012 - 00:12

Και μετά λένε ότι οι καλές πράξεις μπορούν να μας εξασφαλίσουν είσοδο στο παράδεισο. Εδώ ο άνθρωπος αν και κολασμένος βοηθάει τον κόσμο.
Πράγματι από το τρέηλερ δεν φαίνονται πολλά, ελπίζω κι εγώ να μην είναι serious business.

#3 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 23 December 2012 - 00:15

Με το που είδα το topic μου ήρθαν δύο εκδοχές στο μυαλό:

1ον: Ο κλασσικός χοντρούλης αστυνόμος με τα παχάκια να προεξέχουν από την ζώνη και να προσπαθεί να το παίξει badass
ή
2ον: Ένα υπερbishie με πιστόλια καλογυμνασμένο σώμα, μυς και πάει λέγοντας

Τα δύο εντελώς αντίθετα δηλαδή xD

Θα το δω βεβαίως βεβαίως μιας και έχουμε καλό studio και μιας και δείχνει ενδιαφέρον (να δω αν θα πραγματοποιηθούν και οι εκδοχές που σκέφτηκα και αν ναι ποιά απ'τις δύο).

#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 December 2012 - 08:04

Youtube Video


wtf did i just watch?

#5 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 25 December 2012 - 13:12

I wish i could answer that but i don't know either :/
Posted Image

#6 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 December 2012 - 13:14

Ooookay...?

Δεν ξέρω αν θέλω να γελάσω, για να πω την αλήθεια. Απ'ότι φαίνεται πάντως, μετά το litchi, αποφάσισαν και άλλα anime να υοθετίσουν την τεχνική no animation.
Είχε την πλακίτσα του και γέλασα λίγο εκεί που έσπασαν τα νερά της τύπισσας, αλλά ακόμα δεν έδειξε κάτι τρομερό για να γελάσω πολύ. Είναι καμμένο πάντως, όπως και να 'χει.

Ο inferno cop τελικά δεν ήταν ούτε μπισόνι, ούτε χοντρούλης :( Το τι ακριβώς είναι δεν το έχω καταλάβει ακόμα να πω την αλήθεια, αλλά δεν πειράζει.

#7 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 25 December 2012 - 13:26

νεο αποκαϊδι απο τους δημιουργους του Panty and Stocking?
need nothing more to watch :P

(θα προτιμουσα βεβαια κι αλλο P&S)

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#8 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 December 2012 - 14:27

Στην αρχή νόμιζα ότι ένας άνθρωπος κάνει τις φωνές όλων αλλά στους τίτλους τέλους είδα ότι ήταν τρία με τέσσερα άτομα. Ένα μεγάλο μπράβο στους voice actors. Εκεί που ο εγκληματίας γονάτισε, πίστεψα ότι θα δείξει έλεος ο αστυνόμος αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη τον εκτέλεσε. Ελπίζω ο τοκετός να μην είχε επιπλοκές όπως να μην υπάρξουν επιπλοκές και στη παραγωγή του ανιμ.

#9 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 December 2012 - 01:40

ΜΑΣ ΤΡΟΛΛΑΡΟΥΝΕ!!!
χαχαχαχα....μπορώ να πω οτι ξαφνιάστηκα αρκετά με το που άρχισε το επεισοδιάκι, ειδικά με την επική φωνή της κοπέλας! αλλα και με το "animation" ... οι φώνες εμένα μου φέρανε στο μυαλό διάφορες παροδιοκαταστάσεις τύπου youtube και δε δε ξερω γω τι, αν και πέτυχαν αρκετά στο να με κάνουν απο μόνες τους να γελάσω!
δε ξέρω τι πήρανε και πως τους ήρθε αυτο το πράμα, αλλα τελικά το αποτέλεσμα ήταν ωραίο, είχε γέλιο, σίγουρα δεν ήταν κάτι που περίμενα βέβαια!

Edited by GhostPrince, 26 December 2012 - 01:40.

フカフカ

#10 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 02 January 2013 - 20:55

yeah 2nd episode is out :D
oh the epicness
youtube link inside spoiler
Spoiler:

Edited by acid black cherry, 02 January 2013 - 20:57.

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#11 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 03 January 2013 - 21:57

η ζωή ξαναπεκτησε χρώμα... Ι lol'd.

πειράζει που ελπίζω σε cameo appearance των p&s?
Posted Image

#12 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 18 January 2013 - 16:23

Tι είδα μόλις τώρα; A ναι, ξέχασα: είναι από τον ίδιο καμένο που έκανε το Dead Leaves και το Panty&Stocking.

Άντε με το καλό να δούμε και την πρώτη, κανονική TV σειρά (αντί για σύντομα flash videos) από το εν λόγω studio.

#13 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 10 March 2013 - 14:45

Αυτη η σειρα πρεπει οπωσδηποτε καποια στιγμη να αποκτησει μεταγλωττιση σαν αυτες που επαιζαν εποχη Καμπαμαρου.

Δε ξερω γιατι. Ετσι μου ηρθε. Μαλλον ειδα πολλα επεισοδια. Παω να αδειασω κανεναν πυροσβεστηρα στον εγκεφαλο.

#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 15 October 2013 - 03:14

To αγαπημενο μας καϊδι πηρε δευτερη Season.



#15 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 15 October 2013 - 08:32

:yahoo:

why can't they give us Panty & Stocking too?


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Trigger