Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Pacific Rim

Pacific Rim film movie Guillermo Del Toro 2013

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 13 December 2012 - 21:37

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K-ZcqwvQbas[/youtube]



Αυτό... ή θα είναι επικό, ή θα είναι πατάτα.

Το Hollywood την είδε Evangelion, εμπνεύστηκε από Power Rangers και Godzilla, έψησε τον Guillermo Del Toro να σκηνοθετήσει και... ιδού. Τα τέρατα έρχονται από τα βάθη της Γης, ( ο Cthulu θα είναι guest star, άραγε; ) και η ανθρωπότητα έφτιαξε γιγάντια ρομπότ αλά Gundam για να τα αντιμετωπίσει. Οι ανακοινώσεις γίνονται από τη GLaDOS έτσι για να τρελαθούμε περισσότερο. Η συνέχεια επί των οθονών.

Ήδη το δηλώνω ότι θα τη δω, και βράσε το αποτέλεσμα. Αυτό ΔΕ χάνεται.

Έψαξα για ανάλογο thread, δε βρήκα. Αν υπάρχει, κάντε ένα merge plz.

Posted Image


#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 December 2012 - 21:46

Μοre like Mars Of Destruction meets Gundam if you ask me. Seems like fun though Οπότε γιατί όχι. Καναπές ποπ κορν και αναψυκτικά και δεν συμμαζεύεται.

#3 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 posts

Posted 13 December 2012 - 23:57

Χμμ, νομιζω οτι πρεπει να ειναι οι γονεις του Godzilla, τουλαχιστον απο το μεγεθος τους αυτο καταλαβα.
Περαν την πλακα, επειδη ειναι ο Del Toro πιστευω οτι θα κανει πολυ καλη δουλεια.

#4 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 14 December 2012 - 00:37

Μόνο εμένα μου έκανε ΑΥΤΟ μεγαλύτερη εντύπωση; :dazed:

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#5 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 29 April 2013 - 21:32

Youtube Video


Άντε ρε Ιούλη, πού είσαι; :cry5:

Posted Image


#6 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 30 April 2013 - 11:19

Αν και μπορεί και να το τσεκάρω μόνο και μόνο για το mindless fun, αυτό που δεν μ' αρέσει καθόλου μα καθόλου στην όλη υπόθεση, είναι ότι κυκλοφορούν φήμες αν δείτε στο νετ, ότι βασίζεται στην επιτυχία και τα κέρδη αυτού του έργου ο Del Toro, προκειμένου να προχωρήσει στο Monster με την HBO.

Προσωπικά δεν μ' αρέσουν καθόλου τέτοιες "λογικές", πόσο μάλλον όταν μιλάμε για ασύγκριτα μεγέθη, στη συγκεκριμένη περίπτωση συγκρίνοντας κάτι με ουσιαστικά ανύπαρκτο σενάριο, με ένα πολύπλευρο έργο του αγαπημένου Urasawa.

Θα μου πεις τι περίμενα από κάποιον με 500 μέτωπα ανοιχτά για future projects που τα μισά τρώνε drop;;; Μακάρι να είναι μόνο φήμες.

Edited by Radagast, 30 April 2013 - 11:20.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#7 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 30 April 2013 - 13:13

Την αμαρτία μου να την πω, αυτό που λες μου ακούγεται πιο πολύ πιστεύω οπαδών του Urasawa που θέλουν σώνει και καλά να βάλουν στο επίκεντρο το project, because beloved Urasawa and whatnot. :/ Αλλά και αλήθεια να είναι, δε βλέπω πού είναι το πρόβλημα. Ίσα-ίσα, άπαξ και πάει η ταινία καλά, θα έχει μπόλικο παραδάκι να πέσει για τη σειρά, οπότε awesome. Από ταινία του θα έρθουν τα λεφτά, δε θα ρίξει κόσμο στη δουλεία ο άνθρωπος. :P

Τέσπα, το Monster δεν έχει δουλειά εδώ, να πάμε στη ταινία: έτσι και είναι από εκείνες τις ταινίες δράσεις με μια κάποια ποιότητα (μη φανταστείτε τίποτε σπουδαίο, απλά να μην είναι ηλίθιο όπως π.χ. Transformers) και ειλικρίνεια προς τον εαυτό του, θα την αγαπήσω. Χώρια που το καστ με τραβάει. :congrats:

Posted Image


#8 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 17 May 2013 - 09:47

Φτιάξτε το δικό σας ρομπότ(θέλει εγκατάσταση του web unity player) http://apps.warnerbros.com/pacificrim/designer/us/

Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 19 July 2013 - 07:52

So, την είδα προχτές σε 3Δ και ένα έχω να πω: απολαυστικότατη αρκεί να ξέρεις ότι θα δεις μια ταινία τίγκα στο εφέ με αξιοπρεπείς (όχι καλές, αξιοπρεπείς όμως) ερμηνείες και πολύ ass-kickin'. Και κατά τη διάρκεια να κάνεις νοητά τικ στη νοητή σου λίστα με ομοιότητες με anime/videogames/manga. Είχα δει στο Euronews μια μικρο-συνεντευξούλα του Del Toro και έλεγε ότι επηρεάστηκε από το γιαπωνέζικο Ironman (Tetsujin) που έβλεπε πιτσιρικάς. Νομίζω ότι ο μεσιέ Ντελ Τόρο συνεχίζει να βλέπει άνιμε και να παίζει βιντεοπαιχνίδια. Δεν εξηγείται αλλιώς! Είναι φουλ στα στερεότυπα που βλέπουμε στα άνιμε και έχει "αναφορές" σε βιντεοπαιχνίδια:

Spoiler:

Από την άλλη, έχουμε και αρκετά στερεότυπα στην πλοκή αλλά είναι μικρής έκτασης και τελικά περισσότερο καλό κάνουν, παρά κακό. Έχει χειριστεί με πολύ ωραίο τρόπο τα τέρατα, με αποτέλεσμα κάθε μάχη που βλέπεις να είναι τελείως διαφορετική από την προηγούμενη.
Αν έχετε λοιπόν όρεξη για μια ταινία action, με αξιοπρεπή πλοκή και κάμποσο ξυλίκι on a huge level, αρπάχτε ποπ-κορν (ή και όχι, εγώ μια χαρά την είδα χωρίς ποπ-κορν) και δείτε την!

 

edit: ξέχασα να πω ότι έχει και σκηνή κατά τη διάρκεια των credits.


Edited by ma_foteini, 02 August 2013 - 10:35.


#10 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 19 July 2013 - 09:32

...και δείτε την τον Σεπτέμβριο που την φέρνουν ελλαδα* :/


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#11 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 19 July 2013 - 10:26

Όσο πάω θέλω να δω αυτή την ταινία όλο και περισσότερο. :kyaaa:

Όταν έμαθα πως ο πολιτισμένος κόσμος ήδη την απολαμβάνει αλλά στο Ελλαδιστάν πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον Σεπτέμβρη τραβούσα τα μαλλιά μου! :madtodeath:

Ήταν από τις στιγμές που ΑΥΤΟ το link μου φάνηκε χρήσιμο!

 

Επίσης, για όσους δεν τα έχουν δει ακόμα:

 

Youtube Video

 

Youtube Video

Hell Yeah! :riiight:


Edited by Kain, 19 July 2013 - 10:32.

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#12 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 19 July 2013 - 10:38

αα, σόρι παιδιά, didn't mean to make you jealous! 
(πολιτισμένος κόσμος -> Κύπρος. Λολ!)



#13 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 19 July 2013 - 10:48

(πολιτισμένος κόσμος -> Κύπρος. Λολ!)

 

:shock:

Μα καλά, αν παίζεται ήδη στην Κύπρο, γιατί εμείς εδώ πρέπει να περιμένουμε δύο μήνες ακόμα; :wallbash:

30436408.jpg


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 August 2013 - 15:41

Βρωμάει anime από το κεφάλι. Βασικά είναι κάτι ανάμεσα σε Evangelion (pilots stuff), Tetsujin (mecha design) και Getta Robo. Αν και έχει αρκετά κλισέ, το σύνολο είναι super διασκεδαστικό και θα ευχαριστηθείτε κλωτσοπατινάδα ανάμεσα σε mecha και εξωγήινα τέρατα. Το δεύτερο μισό ειδικά είναι zuper. Τέλος για blockbuster έχει αρκετά συμπαθητικούς ηθοποιούς και κυρίως άγνωστους (πρώτη φορά τους έβλεπα τους περισσότερους) κάτι που μου έκανε καλή αίσθηση. Ελπίζω σε sequel με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη lameria για δικαιολογία απλά για περισσότερη δράση. 


Edited by Hazuki, 18 August 2013 - 15:45.

rsrGbGx.gif

#15 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 18 August 2013 - 17:46

οι ηθοποιοί μπορει να μη παίζουν σε πολλες-γνωστές ταινίες αλλα παιζουν σε μαματες σειρες(it's always sunny in philadelphia,sons of anarchy,torchwood kai ειναι πολύ καλοι ;) ;) 


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews




Also tagged with one or more of these keywords: Pacific Rim, film, movie, Guillermo Del Toro, 2013