Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 4 votes

American Horror Story


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#31 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 December 2013 - 16:01

δεν προκειται να ξαναδω επεισοδιο με υποτιτλους απο τους Rebelous. δεν προκειται να ξαναφαω μυδια υστερα απο αυτο.....



#32 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 25 March 2014 - 20:05

what-we-know-about-freakshow-americanhor

 

Και αυτό θα είναι το θέμα της 4ης σεζόν!

 

 

Youtube Video


Posted Image


#33 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 March 2014 - 20:41

 η τριτη σαιζον παντως ηταν μακραν η χειροτερη. το μονο που την εσωσε ηταν οι ερμηνειες των εμπειρων ηθοποιων και οι ανεπισημοι ελλληνικοι υποτιτλοι.

ελπιζω να βελτιωθει στην 4η.



#34 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 25 March 2014 - 21:27

Εγώ στην 3η ήμουν τόσο starstruck με Bassett, Lange & Bates (που είναι η αγαπημένη μου ηθοποιός) που δε νομίζω ότι μπορώ να κρίνω και τόσο αντικειμενικά. Άσε που πάντα είχα αδυναμία σε ό,τι ιστορία έχει ως κεντρικό θέμα της τις μάγισσες.

 

Πριν από την 3η η αγαπημένη μου ήταν η 2η σεζόν, τώρα νομίζω μου αρέσουν και οι δύο εξίσου. Ίσως η δεύτερη λίγο παραπάνω γιατί είχε το Lana-Banana.

 

Για βελτίωση δεν ξέρω αν θα ήλπιζα στη θέση σου. Έχει γίνει τόσο δημοφιλές που δε νομίζω να αλλάξει ο Murphy την όποια συνταγή ακολουθεί.

 

~Αμάν πιά αυτοί οι υπότιτλοι, θέλω να τους δοκιμάσω κ εγώ αλλά βαριέμαι το rewatch.


Posted Image


#35 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 29 July 2014 - 14:49

Η πρώτη σεζόν μου είχε φανεί ιδιαίτερη, πολύ ενδιαφέρουσα. Εντάξει, έπαψε να είναι τρομακτική από νωρίς, αλλά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
Στη δεύτερη βαρέθηκα. Είχε κάποιες ιστορίες που μου άρεσαν, αλλά είχε και αρκετά στοιχεία που μου φαίνονταν ό,τι να 'ναι. Νιώθω πως ήταν πολλά για να τα χωρέσουν όλα μαζί, χωρίς όμως να προσπαθούν να τα συνδέσουν σε κάτι ενιαίο, αλλά άσχετα πράγματα που δε συνεισφέρουν σε κάτι το ένα στο άλλο. Πιο πολύ φταίει που μου φάνηκε άκυρη η κεντρική ιστορία, κι έτσι χάλασαν στο μυαλό μου και τα καλά κομμάτια.

Οπότε, όταν βγήκε η τρίτη σεζόν, δεν έκατσα να ασχοληθώ.

Το θυμήθηκα πριν 3 μέρες και έκατσα και το είδα. Πραγματικά, η τρίτη σεζόν ήταν υπέροχη. Λάτρεψα τη σκηνή με τα ζόμπι και το αλυσοπρίονο.

Αυτό που πάντα μου άρεσε στη σειρά είναι το πώς δε φοβάται να ξεπατικώσει πράγματα.

Οι ερμηνείες είναι και πάλι επικές, καλύτερες από ποτέ. 

Προσωπικά, θα προτιμούσα ένα πιο σκοτεινό τέλος.

Spoiler:

Να το δείτε, αξίζει.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#36 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 03 August 2014 - 17:49

 

 

Και αυτό θα είναι το θέμα της 4ης σεζόν!

 

 

Youtube Video

Dont know how to feel about this...

Η τρίτη σεζον με απογοητευσε αρκετα μπορώ να πω , για διάφορους λόγους. Τωρα Freak Show... απ'οτι φενεται θέλουν να ανεβασουν κιαλλο τον Shock factor , που δεν μπορώ να πω οτι μ'αρεσει σαν ιδεα. Oh well θα δουμε τον οκτώβριο I guess


v4kFmx.png


#37 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 August 2014 - 12:38

Εγώ ξέρω να περιμένω

1. βιασμούς

2. ableism

3. κάμερα που κουνιέται συνέχεια σα μεθυσμένη γιατί "γουήαρντ" και "κρίπι"

4. την τζέσικα σε κεντρικό ρόλο

 

Παρόλα αυτά συνεχίζω να περιμένω αγωνιωδώς την καινούργια σεζόν.


Posted Image


#38 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 04 August 2014 - 12:50

Εγώ ξέρω να περιμένω

1. βιασμούς

2. ableism

3. κάμερα που κουνιέται συνέχεια σα μεθυσμένη γιατί "γουήαρντ" και "κρίπι"

4. την τζέσικα σε κεντρικό ρόλο

 

Παρόλα αυτά συνεχίζω να περιμένω αγωνιωδώς την καινούργια σεζόν.

Για κάποιον λόγο μπορώ να φαντασττω πολυ ευκολα την Lange ως "Η γυναίκα με τα γενια" ...  Ειμαι σχεδον σιγουρος πως ο Peters θα ειναι παλί το παιδι θυμα και πως η μορφαρα ο Dylan McDermott θα ειναι διευθηντης του τσιρκου or something


v4kFmx.png


#39 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 August 2014 - 12:59

Εγώ πάλι όχι, δηλαδή έτσι όπως την έχει χρησιμοποιήσει ήδη, μου φαίνεται πως θα είναι κάτι σαν η γυναίκα του τσιρκολάνου ή η ιδιοκτήτρια του τσίρκου και σκέφτομαι πως μπορεί να έχει και μπακγκρουντ σχετικό με σεξεργασία (λίγο σαν την τύπισσα από τη σειρά Carnivale).

 

Θέλω ο Peters να είναι αυτός που καθαρίζει τα σκατά από τα κλουβιά των λιονταριών or something. Όχι άλλο mr wonderboy.


Posted Image


#40 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 04 August 2014 - 13:13

Οπτικά εννοούσα
ZpjPu5.png


v4kFmx.png


#41 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 09 November 2014 - 21:31

Μετά την απογοήτευση που χα φάει από s3,την οποία είχα ντροπάρει κάπου στο 4ο-5ο επ,είπα να τσεκάρω την νέα.Μετά από 2 επ δεν το χω μετανοιώσει.Μου αρέσει που δεν επικεντρώνεται τόσο στο μπλακ χούμορ(το οποίο σε αρκετές περιπτώσεις στην s3 το βρήκα επιεικώς άστοχο)και στα catchphrases,και γενικότερα ως story με ελκύει πολύ περισσότερο.Μου θυμίζει αρκετά s2 σε ατμόσφαιρα και μοτίβο.Χαίρομαι που,προς το παρόν τουλάχιστον,δεν έχει ανοίξει τόσα μέτωπα όσο η s2,που είχε χώσει μέσα εξωγήινους,ζόμπια,τρελογιατρούς,psycho killers,δαίμονες.'Ασχετα αν τα συνέδεσε σχετικά ικανοποιητικά στο τέλος,αυτό το overload μου είχε ξινίσει.

 

Αν συνεχίσει έτσι μάλλον θα εξελιχθεί στην αγαπημένη μου.


Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#42 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 November 2014 - 23:10

ναι ειναι πιο σοβαρη και διεστραμμενη θα ελεγα σε σχεση με τις προηγουμενες. δεν ειναι οπως την εχουμε συνηθισει.

Αν και απο το 4ο αρχιζει να παιρνει μπρος.

 

 οι ηθοποιοι ειναι καλυτεροι. Μονη εξαιρεση αυτη που κανει τις διδυμες. ενω στην τριτη σαιζον τα πηγε καλα, εδω δειχνει τελειως εκτος κλιματος. Αν και ο ρολος αυτος ειναι δυσκολος.

επισης και αυτη που εκανε την μαγισσα βουντου στην τριτη σαιζον και κυριολεκτικα εσωσε τη σειρα απο καταρρευση, εδω ειναι σε υποδεεστερο ρολο και ουσιαστικα ανυπαρκτη.

 

Ευτυχως η Κ.Bates παραμενει κορυφη. Πληθωρικη, αναλαμβανει εδω κατι τελειως διαφορετικο σε σχεση με την τριτη σαιζον. Αντιθετα η J.Lang αρχιζει να κουραζει. Στη δευτερη σαιζον οντως ηταν η καλυτερη ερμηνεια της. Ισως το παρακαναν, δινοντας της  σε καθε σαιζον σχεδον τον ιδιο ρολο....

 

μονη απαγοητευση που την dropαραν οι Ρεμπελοι. Ισως με αυτα που περιεχει η σειρα, δεν χρειαζονται παραποιημενοι υποτιτλοι. Στην τριτη σαιζον υπηρχαν ξεκαρδιστηκες στιγμες με ισως την καλυτερη κατακλειδα fansubber που εχω δει.



#43 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 13 March 2016 - 15:54

Και δεν βλεπω κανεις να σχολιαζει την 5η σεζον που μπροστα της η τριτη ηταν ενα αριστουργημα. ΝΑ μην σχολιασω το κρυοπλασμα τη Lady Gaga , ουτε τα οτι ναναι story της. Το μονο subplot που αξιζε  ηταν αυτο με τον 10 commadments killer που και αυτο δεν του εδωσαν το τελος που περιμενα.