Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 13 votes

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin

spring 2013 Wit Studio Production IG Action Shounen Post apocalyptic Military

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#661 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 27 April 2018 - 19:17

Youtube Video


LfNX0dh.png


#662 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 27 April 2018 - 20:42

Το budget του τρέιλερ αγοράζει την Κρήτη. Άντε να δούμε τι θα δούμε.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#663 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 April 2018 - 20:49

Ελπίζω να μην τους τελειώσουν τα λεφτά στη μέση της σεζόν. Ξέρουμε πόσα επεισόδια θα είναι;


rsrGbGx.gif

#664 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 28 April 2018 - 03:22

Αν κατάλαβα ποιό σημείο θα καλήψει παίζει η σεζόν να βγεί επική, για εμένα ήταν απο τα καλύτερα arcs του manga

 

για όσους διαβάζουν το manga...

 

Spoiler:



#665 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 23 July 2018 - 02:46

Επιτελους το πολυαναμενομενο πρωτο επεισοδιο της 3ης σεζον!!   :blingeye2:

Πρωτα απο ολα να πω οτι θα θελα να ηταν 2πλο γιατι το πρωτο μισο του επεισοδιου το ειχε και στο τρειλερ οποτε ουσιαστικα το χω ξαναδει..Εν πασει περιπτωσει ηταν ενα γενικα καλο επεισοδιο με λιγη ενταση που σε βαζει σε καλο κλιμα..

Το character design εχει βελτιωθει κατα πολυ  (πιο εντονα χρωματα , εφυγε εκεινη η μαυρη εντονη γραμμη απο το περιγραμμα των κεφαλιων, πιο εντονα ματια κτλ )

Ο Eren μεγαλωσε απο ο τι φαινεται και ωριμασε κιολας αρκετα μαλιστα συγκριτικα με την πρωτη σεζον ακομα και με τη δευτερη..Τον εχουν κανει και λιγο πιο αντρα αν και δεν βλεπω το λογο μιας που η 3η σεζον ειναι αμεση συνεχεια της 2ης και δεν εχει περασει τοσος χρονος ωστε να μεγαλωσει τοσο πολυ.. Μπορει να ειναι και ιδεα μου βεβαια..

 

Και παμε στο βασικο fail.. Ρε καμαρια μου , ρε παλικαρια , βρε πουλακια μου τι φαση με τα openings φετος ??? Πρωτα το BnHA και τωρα τουτο.. Θελω hype , θελω ενταση , θελω γαματα αγρια γερμανικα να με ξεσηκωσουν γιατι υποτιθεται οτι περιμενω τοσο καιρο για την 3η σεζον και μαλιστα περιμενω να γινει το ελα να δεις απο μαχες , ανατροπες κτλ.. Εχω αρπαξει πατατακια και monster , εχω γουρλωσει τα ματια , εχω κολλησει στην οθονη με αγωνια να ακουσω το επικο γαμιστερο opening και να μπω στη φαση και ακουω αυτο 

:iyaaa: :iyaaa:

Youtube Video

 

:puke:  :puke:   

 

Και εχω αρχισει να ανρωτιεμαι μηπως κατα λαθος εχω βαλει καποιο slice of life με γυμνασιοκοριτσα σε περιπετειες αντι για το attack on titan..

 

Οτι εχω σχολασει και χοροπηδαω ηδη απο τη χαρα μου γιατι ξερω οτι βγαινει το επεισοδιο και δεν παιζει να περιμενω μεχρι αυριο και ξενερωσα τοοοοσο πολυ... :beaten:

 

Ελπιζω απλα να παρει 25 επεισοδια και να αλλαξουν το τραγουδακι μετα απο λιγο.. 


Edited by aeron, 23 July 2018 - 02:47.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#666 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 23 July 2018 - 13:09

Είχα ξεχάσει πόσο θηρίο γίνεται η Μικασα όταν ξεφορτώνεται την υπερπροστατευτική της φύση. Για μένα φτάνει και τον Λεβι που όμως φαίνεται να βρήκε τον δάσκαλό του αν και εντάξει ο Κενι φαίνεται να έχει εξοπλισμό που οι κατάσκοποι δεν έχουν.

Πόση μυωπία παίζει να είχαν οι απαγωγείς που πήραν τους σωσίες. Ή το έκαναν επίτηδες για να φανεί ότι τσίμπησαν το δόλωμα.

Αυτό που ο Ερεν ωρίμασε κι άλλο ίσως να αφορά την ιδιότητά του που τον κάνει να μεγαλώνει πιο γρήγορα αν και δεν νομίζω να έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.

Η κατάσταση φαίνεται απελπιστική για τους ήρωες και τις ηρωίδες μας και δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρουν χωρίς εξωτερική βοήθεια. Φαντάζομαι θα μπορούσαν να βάλουν τον Ερεν να μεταμορφωθεί και να τους δείρει όλους.



#667 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 23 July 2018 - 20:26

Δε μου φάνηκε τόσο περίεργο που οι απαγωγείς έκαναν λάθος αφού τους είχαν δώσει απλώς μια γενική περιγραφή και όπως είπε και ο Levi φάνηκε ότι δεν είχαν πείρα σε κάτι τέτοιο, λογικά ναι, τους έβαλαν να κάνουν τη δουλειά για να νομίζουν ότι τσίμπησαν το δόλωμα. Πάντως εντάξει, δεδομένου ότι το έχουν ξανακάνει αυτό το τέχνασμα, κάπου θα έπρεπε να κρατάνε και μια πισινή ότι αυτοί που τους κυνηγάνε μπορεί να είναι ενημερωμένοι για τον αριθμό τους και να έχουν και μια περιγραφή για κάθε μέλος της ομάδας. Δεν είναι και τόσο δύσκολο να αποσπάσουν κάτι τέτοιο από τη στιγμή που ήταν μέλη του στρατού, τουλάχιστον έτσι υποθέτω.

 

Εμένα ο Έρεν πέρα απ' του ότι πλέον είναι ψηλότερος μου φάνηκε απλώς πιο μπισονενιασμένος. Μάλλον φταίει ως ένα βαθμό αυτή η αλλαγή στον σχεδιασμό τους, σαν να τους γυάλισαν όλους λίγο. Αυτός που όντως φάνηκε να ωρίμασε μέσα στα χρόνια είναι ο Kaji σαν voice actor, πλέον είμαι πιο μετρημένος στις ερμηνείες του και αντέχεται ευκολότερα.

 

Δε θυμάμαι καθόλου τι συζήτηση είναι ο Bertolt (ή όπως στην ευχή γράφεται το όνομα του) με τη Ymir. Άμα μεταμορφωθεί ο Eren μέσα στην πόλη φαντάζομαι θα γίνει χαμός αλλά ούτε κι εγώ μπορώ να φανταστώ πώς θα ξεφύγουν μιας και οι άλλοι έχουν όπλα και υπερέχουν αριθμητικά, εκτός κι αν δεν τα καταφέρουν και μετά τους ψάχνουν.

 

Το opening δεν με χάλασε ιδιαίτερα αν και με προιδεάζει περισσότερο για arc με πολύ μπλαμπλα και λιγότερη δράση και δεν το θεωρώ ιδιαίτερα κακό. Βέβαια θα μπορούσαν να του βάλουν λίγο καλύτερες σκηνές στο opening να δείξει λίγο. Εκτός και αν γίνει η ανατροπή και μας έβαλαν το ED για OP στο πρώτο επεισόδιο.


ySss0UF.jpg


#668 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 30 July 2018 - 12:07

Οταν ειδα για πρωτη φορα το attack on titan ημουν 17 χρονων και γιαυτο οταν βγηκε  η δευτερη σεζον στα 21 μου χρονια δεν μου εκανε αισθηση να δω κατι τοσο παλιο που θα εχω ξεχασει οποτε η δευτερη σεζον περασε τελειως αδιαφορα απο μενα. Τωρα που εμαθα οτι θα βγει και η τριτη αποφασισα να το συνεχισω και εχω μεινει εκπληκτος με το ποσα πραγματα τελικα θυμαμε και πραγματικα μου φαινετε σαν χθες... τελος παντων ειμαι 2 επεισοδια πριν το τελος της δευτερης και μπορω να πω οτι αξιζε η αναμονη, και πιστευω οτι μολις τελειωσει και η τριτη θα συνεχισω με το μανγγα :)


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#669 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 July 2018 - 13:14

Spoiler: 39

 

Το op συνεχίζει να μην μου αρέσει, από την άλλη το ed όχι απλά αντέχεται αλλά είναι τόσο αισθητικά ευχάριστο που δεν θα το κάνω skip(μεγάλη κουβέντα).



#670 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 30 July 2018 - 20:58

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#671 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 20 August 2018 - 14:30

Spoiler: 42



#672 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 24 August 2018 - 19:01

Έκοψαν από το manga. Ψιλοπράματα βέβαια αλλά που κάνουν τους λόγους των Pixis-Zackly για το πραξικόπημα πιο κατανοητούς.



#673 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 01 October 2018 - 14:25

Έφτασα up to date, δηλαδή ολοκλήρωσα το αρκ της Χιστόρια.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#674 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 May 2019 - 21:15

Spoiler: s03e053



#675 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 18 June 2019 - 13:31

Spoiler: spoiler s3 e20


Edited by 0neZ, 18 June 2019 - 13:32.

latest?cb=20130808020445

Spoiler:



Also tagged with one or more of these keywords: spring 2013, Wit Studio, Production IG, Action, Shounen, Post apocalyptic, Military