Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

.aNiMe//GR Conquers goodreads!

goodreads books yo mama

  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#16 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 15:24

E είπα και εγώ. Πόση ώρα άραγε θα σου έπερνε να κάνεις και thread :P

Anyways! Μπορώ να δηλώσω και εγώ ως προσκεκλημένη από την Anelis. XD Καλή επιτυχία στο group και να βλέπουμε κίνηση και εκεί.

#17 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 16:15

Τα βιβλία, αν είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχουν ήδη, μπορείς να τα προσθέσεις και ως κανονικός χρήστης (στο λέω γιατί κ εγώ έχω προσθέσει 8-9 βιβλία χωρίς να είμαι librarian).


Εμένα μου βγάζει πως μόνο librarian μπορεί να προσθέσει νέο βιβλίο... Κ είμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει γιατί έβαλα κ το ISBN

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Umi no Ossan: 26 Νοέμβριος 2012 - 16:50

Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#18 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 16:26

Huh! Ίσως πρέπει να έχεις ήδη 50 βιβλία καταχωρημένα πριν το κάνεις;

Δημοσιευμένη  εικόνα


#19 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 16:49

Read/to-read/ etc etc έχω βάλει ήδη 75...Κ συνεχίζει να μου λέει για βιβλιοθηκάριο (Sorry, only librarians may add books. To apply, click here.)
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#20 ThePirateHunter

ThePirateHunter

    Anime Fan

  • Members
  • 273 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 16:57

Θα ορκιζομουν παντως οτι πριν μερικους μηνες προσθεσα καποιο, χωρις να ειμαι librarian.

#21 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 17:21

Same here. Όπως είπα κ εγώ έχω προσθέσει βιβλία. Αφού όμως έχεις βάλει ήδη 75 τότε είτε κάνε αίτηση για librarian, είτε επικοινώνησε με τους υπεύθυνους του goodreads.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#22 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 17:42

καπου στο καλοκαίρι μπηκα στο site και ειπα να αρχισω λιστα χωρις μεγαλες προσδοκιες (εκανα λιστα σε τετραδιο μεχρι το γυμνασιο του τι ειχα διαβασει και μετα απο ενα σημειο απλα δεν αξιζε να προσθετω)

απογοητευτικο το γεγονος οτι λειπουν παρα πολα βιβλια, τοσο ελληνικα οσο και ξενα (που ειναι να απορεις που τα βρισκαν οι ελληνικες εκδοσεις και τα μετεφραζαν)

εν ολιγεις οταν ειδα οτι μονο απο ενα ραφι της βιβλιοθηκης μου δεν βρηκα ουτε τα μισα (με αναλυτικο ψαξιμο, ναι εχω πολλα παρακμιακα βιβλια που διαβαζα μικρος και οπως ειπα ειναι να απορεις που τα βρισκαν οι ελληνες εκδοτες) αποφασησα απλα να προσθεσω οτι γνωστο στο ευρι κοινο βιβλιο ειχα διαβασει και ειχα μπροστα μου εκεινη τη στιγμη και τα υπολυπα οπωτε θυμομουν ή συναντουσα τυχαια βλεποντας αλλα βιβλια

(το reccomendations βοηθησε πολυ στην αρχη να βρω βιβλια που ειχα διαβασει, το κακο ειναι οτι οταν βαζεις ελληνικους τιτλους στο ραφι σου σου πεταει τουρκικους..)

ισως σιγα σιγα καταφερω και προσθεσω πολλα απο αυτα που μου λειπουν, για την ωρα το χρησιμοποιω για βιβλια που διαβασα τα τελευταια χρονια και οποτε μου ερθει προσθετω και αλλα

γενικοτερα παντος πολυ καλο site και φιλικο στο ματι και στον χρηστη, με τα απειρα βιβλια που υπαρχουν ειναι λογικο το database να θελει συνεχομενη επεκταση (προσωπικα παντος δεν μπαινω στον κοπο να προσθεσω βιβλια)
τα quotes που εχει τα σπανε, ελπιζω εκει να υπαρχει ακομη μεγαλυτερη βελτιωση με τον καιρο :)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από matassos: 26 Νοέμβριος 2012 - 17:52


#23 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 22:06

Φαινεται παρα πολυ καλο, με βαση αυτα που αναφερει η Anelis στην αρχη του thread. Login εγω ποτε θα μπορεσω να κανω :) ?

#24 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 22:38

Bravo ρε Άνελις, μπήκα κι εγώ στο γκρουπ. Θα συμπληρώσω άλλη φορά βέβαια τη βιβλιοθήκη μου... :P

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#25 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 22:44

Μπράβο Anelis-san ! Καλή επιτυχία να χει το gpup ! μπήκα κιεγώ ^^ Πολύ ωραίο και το σιτε, πως και δε το ξερα τόσο καιρο... >.<
Τώρα απο βιβλία δυστυχώς ούτε που θυμάμαι τι έχω διαβάσει και κολείωμαι να κάτσω να ψάχνω στο άκιρο μπας και θυμηθώ, αλλα δε πειράζει xD θα βάζουμε τα πρόσφατα XD
フカフカ

#26 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Νοέμβριος 2012 - 23:07

Φαινεται παρα πολυ καλο, με βαση αυτα που αναφερει η Anelis στην αρχη του thread. Login εγω ποτε θα μπορεσω να κανω :) ?

Για να μπεις στο group αρχικά πρέπει να κάνεις account στο goodreads και μετά κάνεις εκεί (στη σελίδα του group) application για να γίνεις μέλος, όπου θα σου ζητηθεί να γράψεις το nick σου εδώ στο .anime.gr (που δεν έχεις κάνει ακόμα απ' ότι βλέπω).

Καλωσορίσατε και οι υπόλοιποι! Δεν περίμενα να μαζευτούμε τόσοι τόσο σύντομα!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα


#27 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Νοέμβριος 2012 - 15:20

Οκ thanks Anelis, μολις τωρα το εκανα!

#28 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1.106 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2012 - 21:29

Yea, great. Another site to make a list....Ohhhh, I hate you so much now



#29 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Νοέμβριος 2012 - 21:33

Come to the dark side!!

Δημοσιευμένη  εικόνα


#30 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2.491 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Νοέμβριος 2012 - 11:15

OK, μόλις έκανα λογαριασμό και έκανα και αίτηση. Αυτό το site θα μου χρειαστεί πολύ, μιας και θέλω να βρω βιβλία στα Αγγλικά για τους μαθητές μου. :)

Δημοσιευμένη  εικόνα




Also tagged with one or more of these keywords: goodreads, books, yo mama