Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα με Torrent


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 09 November 2012 - 00:43

:bahhh:


Ξαφνικά, δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα torrent του BakaBT. Λέω θα φταίει το συγκεκριμένο, οπότε δοκίμασα και με άλλα, αλλά με όλα συμβαίνει αυτό:
Spoiler:

Όπως βλέπετε, έχουν περάσει 7 λεπτά, μου δείχνει ότι υπάρχουν 57 seeds αλλά κανένα δεν πάει σε 'μένα και δεν κατεβαίνει καθόλου· και το availability 0 είναι. Αυτό συμβαίνει μόνο με τα torrent από το BakaBT, τυχαία, σήμερα.
Τι φταίει; Τι πρέπει να κάνω; Ευχαριστώ.

-μπορεί να έχει να κάνει με το upload/download ratio? Πάντως το account λέει 0 και σε upload και σε download, lol.

Edited by Theodore :D, 09 November 2012 - 01:12.


#2 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 09 November 2012 - 01:34

Μήπως έχεις φάει κάποιο limitation στο account σου sto bakaBT(λόγο κακού seed πχ).Ένας έυκολος έλενχος είναι να κρατήσεις το link του download page , να κάνεις log out από το account σου,και να κατεβάσεις το torrent ανώνυμα.

Posted Image


#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 09 November 2012 - 03:49

Όσες φορές το έχω πάθει, ήθελε να αλλάξω τη version του μTorrent μου.
Κάπου στο site υπήρχε μια λίστα με ποιες versions και από πια torrents δέχεται, δεν τη βρίσκω όμως atm.

qzMHWHd.png


#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 09 November 2012 - 13:09

http://wiki.bakabt.me/index.php/BT_Clients#Whitelist

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 09 November 2012 - 14:57

Zennith, πάντα χωρίς να είμαι logged κατεβάζω (αν έχει διαφορά το αν είσαι logged ή όχι δηλαδή...) και έχω 0 για upload και 0 για download στο account μου, όπως έγραψα.
Άρα;


EDIT: Huh, έριξα μια ματιά στο Whitelist Clients και είναι το μTorrent μέσα, αλλά όπως φαίνεται, σκατούλες xD Κατέβασα ένα άλλο που αναφέρει και το προτείνουν πολλοί για Mac, το Transmission και τώρα κατεβαίνουν κανονικά. Alright, then...

Edited by Theodore :D, 09 November 2012 - 15:01.