Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Assassination Classroom

manga shounen Assassination Classroom Assassin Class Ansatsu Kyoushitsu Shounen Jump Matsui Yuusei

  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#31 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 08 July 2017 - 11:57

δεν καταλαβαινω τι εννοεις δεν μπορω να εχω μια γνωμη?



#32 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 08 July 2017 - 13:09

troll post is troll post.



#33 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 08 July 2017 - 13:18

βλεπω εισαι ενημερωμενος. τα ξερεις καλα...

 

https://www.google.gr/search?q=moomin+troll&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjn_6eIyPnUAhXBtRQKHZbcC2AQ_AUIBigB&biw=1600&bih=760#tbm=isch&q=moomin+troll+groke&spf=1499512685467



#34 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 08 July 2017 - 13:18

Ofc it is. Για αυτο αποφάσισα να μην ασχοληθώ άλλο και θα αφήσω τους mods να αναλάβουν.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#35 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 08 July 2017 - 13:34

ασχετο ο τυπος που εχεις προφιλ πικ ειναι ο Bakura;



#36 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 16 July 2017 - 02:07

Just realized οτι ο Yusei Matsui εχει δημιουργήσει μια σειρά-λεξικό-βοήθημα για τα παιδιά στην Ιαπωνία, το Korotan.
Ειναι βασικά ένα λεξικό αγγλικών γεμάτο απο illustrations και μικρά manga για να βοηθήσει τα παιδιά να μάθουν την ετυμολογία λέξεων, ορθογραφία, γραμματική και να τις θυμούνται πιο εύκολα! Εχουν βγει αρκετά τεύχη προς το παρόν και φαίνεται πολυ ενδιαφέρον και θα ήταν εξαιρετική προσθήκη στη συλλογή μου :D

Μόνο εγω τον αγάπησα πραγματικα τον κύριο Matsui μετα απο αυτο; xD

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#37 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 22 January 2018 - 17:30

Μολις πήρα τους τομους 18 και 19. Αλλοι δυο για να τελειωσει η σειρα :D

Επισης ανακάλυψα οτι υπαρχει ενα κοτζάμ arc το οποιο δεν συμπεριλαβαν στο ανιμε και τώρα ειμαι πολυ πιο hyped να τους διαβασω!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#38 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 07 May 2018 - 23:11

Να σε ρωτησω στους τομους, εχει και την extra ιστορια του kokoro sensei?

Και σήμερα επιτέλους έμαθα. Ναι, την έχει στον τελευταίο τομο. Αυτό είναι επειδή αυτά τα stories είχαν βγει για να υποστηριχθεί το release του άνιμε και του live action. Έτσι λέει ο ίδιος ο Ματσούκι που έγραψε έξτρα πράγματα για το αγγλικό release του τελευταίου τόμου.

8J90AKf.jpg

that's a dude!




Also tagged with one or more of these keywords: manga, shounen, Assassination Classroom, Assassin Class, Ansatsu Kyoushitsu, Shounen Jump, Matsui Yuusei