Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Attempting to Draw Manga :P


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Απρίλιος 2013 - 23:34

Όχι ότι πρόκειται να σχολιάσει κανείς, αλλά w/e δε βαριέσαι, το αγάπησα αυτό το κομμάτι και θα το ανεβάσω και εδώ :P

Spoiler: commission :P

33djz2f.jpg


#17 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Απρίλιος 2013 - 20:45

ωραιο βγηκε, εχεις πολυ υπομονη και φενεται πως διασκεδασες δημιουργοντας τη ζωγραφια :riiight:

λιγο πιο απαλος χειρισμος με τις ξυλομπογιες μονο, θα βγαλεις ακομα πιο ωραιο αποτελεσμα! :congrats:
Imagination is the only limit!

#18 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Απρίλιος 2013 - 12:03

@DaimonHand, σε ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι πως προσπάθησα σε εκείνο το κομμάτι ιδιαίτερα και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένη. Ευχαριστώ και για τη συμβουλή~!!


Spoiler: Sebastian Michaelis Sketch



Art Nouveau και έβαλα το ανοιχτό καφέ χρώμα στο photoshop

Spoiler:



Vampire lady

Spoiler:


Chibi Kaulitz Twins. Πρώτη φορά κάνω digital art, επειδή μου το ζήτησαν. Να είστε επιεικείς με την κριτική καθώς δεν έχω γραφική παλέτα και το έκανα με το ποντίκι.

Spoiler:



Η Saber και ο OC ενός, ονόματι Nova.

Spoiler:


Εlven Princess

Spoiler:



O OC μου, Andrew Thymes σε μία πολύ fanservice εικόνα.... :nbleed: Προσπαθούσα να εξασκηθώ στις αντρικές φιγούρες :angell:


Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hana Suzuki: 30 Απρίλιος 2013 - 12:04

33djz2f.jpg


#19 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2013 - 00:52

Καλούλια είναι, αλλά θα προτιμούσα να αποφεύγεις τον συνδιασμό digital-tradition στο χρώμα για την ώρα. Τα chibια για δουλειά χωρίς ταμπλέτα είναι αρκετά καλά, would like to see more digital art. Επίσης αν σου είναι εύκολο, προσπάθησε να ανεβάζεις τις εικόνες σου σε λίγο μικρότερο μέγεθος έτσι ώστε να μπορούμε να τις δούμε full size χωρίς να χρειαστεί να κάνουμε scroll down. Δεν έχουμε όλοι μεγάλες οθόνες (θα θέλαμε πάντως XD).
Good job in general, και εις ανώτερα :3

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#20 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2013 - 01:50

Όσο πάει και καλύτερη, μπράβο!!! 2 3 πραματάκια μόνο.

Με τις ξυλομπογιές επίτηδες αφήνεις λίγο "αέρα"; Δοκίμασε να το γεμίσεις χρώμα για να μειωθεί το λευκό του χαρτιού με πολλές μαλακές στρώσεις χρώματος. Μπορείς να κάνεις περισσότερες αναμείξεις, αναμείξεις παρόμοιων χρωμάτων, κι αν κάτι σου βγει λίγο πιο σκούρο διόρθωση με άσπρο. Προσπάθησε επίσης να βγάλεις μια σταδιακή διαβάθμιση αντί για το τιγρέ εφέ που βγάζεις.

Επίσης, πριν χρωματίσεις μια επιφάνεια, προγραμμάτισε τη φορά του χεριού σου, εκτός κι αν βγάζεις επίτηδες το εφέ του σταυρού (το χρώμα να έχει μπει και οριζόντια και κάθετα).

Με μπέρδεψε πολύ η καμπύλη του φορέματος της ξωτικιάς πάντως.

#21 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1.740 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάιος 2013 - 08:18

Καλες προσπαθειες γενικα!Μαρεσουν η Misa, ο Kamina και η Euphemia (διστυχως ο L σου βγηκε λιγο...meh :P) Τις αναλογιες πρεπει να δουλεψεις, και θα σου βγανουν ολα πολυ καλυτερα.
Μηπως θα πρεπει να επικεντρωνεσαι σε ενα μερος του σωματος καθε φορα?Εγω αρχικα εφταχνα μονο προσωπα μετα μονο χερια επιτα χαρακτηρες απο τη μεση και πανω και μετα ολοκληρους.Φυσικα αυτο ειναι χρονοβορο ( να φανταστεις μετα απο τοσο χρονια, ακομα δεν ξερω να κανω πολυ καλα δαχτυλα...απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ :D), αλλα θα δεις τεραστια διαφορα keep it up!

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Itachi Akatsuki: 01 Μάιος 2013 - 08:19

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#22 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Μάιος 2013 - 02:34

@Vagelio, ευχαριστώ, θα προσπαθήσω ξανά να κάνω κάτι digital, ήταν μία ενδιαφέρουσα αλλαγή ^.^ Κοίτα συνήθως τις ανεβάζω κατευθείαν από dA, αλλά ναι, w/e, θα τις μικρύνω :ΡΡ

@OdyMonaxos, δόξα τω Θεώ, μετά από 10κάτι χρόνια στη ζωγραφική αν μη τι άλλο ξέρω πως να κρατάω τις μπογιές μου. :Ρ Το "τιγρέ" αποτέλεσμα το οποίο αναφέρεις όπως και ο "αέρας" είναι δουλειά του σκάνερ μου που χαλάει το 40% της δουλειάς μου, ΠΑΝΤΑ. Δεν αφήνω κενά στο χαρτί, εκτός και αν πρέπει να αφήσω. Τεσπα, ευχαριστώ για τα καλά λόγια.^.~

@Itachi Akatsuki, μάλλον είδες μοναχά το πρώτο το ποστ του thread :PΡ Έχουν βελτιωθεί πολύ οι αναλογίες μου, αλλά ευχαριστώ για το τιπ. Γενικά κάνω, ειδικά τώρα τελευταία εξάσκηση στις ανθρώπινες φιγούρες, ελπίζω να μου βγει κάτι καλό :ΡΡ

3 νέα σχέδια

Queen of Autumn

Spoiler:



Queen of Winter
*κανονικά είναι png εικόνα και έχει μπόλικο χιόνι*

Spoiler:



thinking of her (OCs)

Spoiler:

33djz2f.jpg


#23 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1.740 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2013 - 10:44

Hana SuzukiΝαι μονο το πρωτο ποστ ειδα :D Καλη συνεχεια!

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Itachi Akatsuki: 07 Μάιος 2013 - 10:44

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#24 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάιος 2013 - 15:36

Ευχαριστώ.

W.I.T.C.H fan art. Δεύτερη φορά με το photoshop και πολύ πιο 'απαιτητικό' κομμάτι από τα chibia.

Meh, not perfect, θέλουμε κι άλλη δουλειά.

Spoiler:

33djz2f.jpg


#25 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2013 - 16:05

Κάποια κομμάτια που έκανα από το καλοκαίρι ως τώρα (με πιο πρόσφατα τη Yoko και τον πειρατή)

 

 

Spoiler:

 

digital artworks

Spoiler:

 

Spoiler:

 

 

Spoiler:

 

Spoiler:

 

 

traditional art

Spoiler:


33djz2f.jpg


#26 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Δεκέμβριος 2013 - 01:06

Yaya - Unbreakable Machine Doll

 

Spoiler:

 

c.c

 

Spoiler:

 

 

Kise passes Aomine, Kuroko's Basketball

 

Spoiler:

 

 

Natsu Dragneel

 

Spoiler:


33djz2f.jpg