Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα σύνδεσης στο MyAnimeList

πρόβλημα MAL connection

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 20:55

Βοήθεια!
Από προχθές έχω χάσει την δυνατότητα να επισκέπτομαι την ιστοσελίδα http://myanimelist.net
Δεν ξέρω γιατί, απλώς ξαφνικά έπαψα να μπορώ να μπαίνω. Δέχομαι το εξής μήνυμα όταν πάω να μπω. Επίσης, αυτό συμβαίνει και για οποιοδήποτε path που περιέχει αυτη η σελίδα (συνεπώς και την δική μου λίστα):

Posted Image

Το παθαίνω αυτό ΜΟΝΟ σε αυτήν την σελίδα. Δεν έχω ούτε είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα κατά τα άλλα, σε άλλη σελίδα.
Πείτε μου τι να κάνω· το MAL μου είναι ζωτικό στο Internet xD


Ευχαριστώ...

Edit: Ναι, έχω δοκιμάσει με άλλον περιηγητή... Ναι, έχω κάνει restart το router... Ναι, έχω καθαρίσει τα πάντα (cookies/cache/etc)...

Edited by Theodore :D, 11 October 2012 - 21:02.


#2 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 October 2012 - 21:03

Δοκίμασε να διαγράψεις τα cookies του mal με τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ http://www.guidingtech.com/6295/delete-site-cookies-chrome/

Επίσης δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις->Σύνθετες Επιλογές->Αλλαγή Ρυθμίσεων Διακομιστή Μεσολάβησης->Lan Settings και σιγουρέψου ότι όλα είναι αποεπιλεγμένα.

#3 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 21:14

Το MAL δεν υπήρχε καν σαν ιστοσελίδα εκεί που με οδήγησε το guidingtech, ωστόσο πάτησα και ένα γενικό Remove All, χωρίς λόγο.

Το δεύτερο που μου λες δεν το βρίσκω στις ρυθμισεις μου (εδώ να πω ότι χρησιμοποιώ αγγλική έκδοση και για Mac, ωστόσο οι πορείες είναι ίδιες αλλά και πάλι δενβρήκα πουθενά κάτι να λέει για Lan Settings).

Edited by Theodore :D, 11 October 2012 - 21:14.


#4 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 October 2012 - 21:14

αν έχεις hol κάνε restart το router μέχρι να μη συνδεθείς σε 5.55.*

#5 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 21:18

Έχω HOL και το ip μου αρχίζει με 5.55

Θα αλλάξει αν κάνω restart, δηλαδή; Για να δω.

#6 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 October 2012 - 21:19

όχι πάντα, αν δεν αλλάξει με την πρώτη ξανακάνε ξέρω γω. αν υπάρχει άλλος τρόπος εγώ πάντως δεν τον γνωρίζω, αλλά σίγουρα από αυτό είναι.

#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 October 2012 - 21:22

Αναρωτιέμαι ποιο ήταν το καμάρι που προκάλεσε το 5.55.xxx.xxx IP range ban, και τι έκανε.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 21:26

Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αν μπω από κάποιο άλλο network και τους πω τι πρόβλημα έχω και να ξεμπλοκάρουν το IP, αν όντως έχει να κάνει με αυτό;

#9 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 11 October 2012 - 21:36

Μου έχει τύχη και εμενα 1-2 φορες. Δεν μπορείς να κανεις κάτι εκτος από αυτό που είπε ο Warchief. Αν θες μπορείς να μπεις χρησιμοποιώντας proxy μέχρι να φτιαχτεί το πρόλημα. Σε εμενα είχε κρατήσει 2-3 μέρες
Posted Image

#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 October 2012 - 21:39

Λογικά, για να έφτασαν σε σημείο να ρίξουν IP range ban, μάλλον πάει να πει ότι το θέλουν εκεί, να δουλεύει. Μπορείς να τους πεις το παράπονό σου, αλλά μην εκπλαγείς αν σου απαντήσουν με ένα "Sorry, Theodore, but it can't be helped.".

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 21:48

Δηλαδή με το restart στο router μου που έκανα εγώ πριν δύο μέρες το IP μου τέθηκε στο 5.55- range και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορώ από τότε να μπω;
Α ωραία, ωραία. Ποιός ηλίθιος κατάφερε να επιφέρει ban σε ολόκληρη κλίμακα ΙP.... Για όνομα.

#12 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 21:54

???

Δεν έκανα κάτι, το παραμικρό, απλώς έτσι, τυχαία, ξαναπάτησα να μπω και μπήκε.
Παράλληλα, αυτό το πρόβλημα μεταφέρθηκε στο Facebook. I feel like someone is trying to cut me off the Internet...

#13 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 October 2012 - 22:15

Όλα διορθώθηκαν. Πώς; Μόνο ο Θεός ξέρει! Το IP μου παραμένει στο 5.55, δεν έκανα τίποτα, αλλά μπαίνει τώρα κανονικά το MAL (και το ξαφνικό FB πρόβλημα που εμφανίστηκε μόλις είχε να κάνει με το DNS -μόνο ο Αλλάχ ξέρει πως χάλασε και αυτο ξαφνικά- και το έφτιαξα).
Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας :moeee:

#14 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 11 October 2012 - 22:24

Σε τιμωρησε ο θεος επειδη δεν εχεις One Piece στη λιστα :tongue2:
Περα απο την πλακα σου εχω χειροτερο παραδειγαμα. Στο pc του αδερφου μου γινεται το εξης κουλο,οταν συνδεει στα ηχεια (5.1) τα ακουστικα ,βιντεο απο youtube,ορισμενες σειρες,ταινιες παιζουν κανονικα με ηχο και ορισμενες δεν εχουν ηχο αν δεν αποσυνδεσει τα ακουστικα απο τα ηχεια

Edited by luffy1908, 11 October 2012 - 22:25.