Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Project K

Bishounen Super Power fall 2012 1x episodes Go Hands

  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#16 Slayer_13

Slayer_13

    Όμορφο αγόρι

  • Members
  • 215 posts
  • LocationSuncity

Posted 11 October 2012 - 23:46

1ο επεισόδιο και δεν κατάλαβα τίποτα :( Συμβαίνει καμιά φορά, μακάρι να έχουμε ένα καλύτερο 2ο επεισόδιο!

#17 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 October 2012 - 00:47

Spoiler: 2

フカフカ

#18 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 12 October 2012 - 10:18

Παίζει να μου 'χει φύγει κανα νεφρό απ' το γέλιο. Όχι μόνο για το intentional, αλλά και για το unintentional comedy που έπαιξε. Δεν ξέρω αν θα θυμηθώ να τα πώ όλα, but let's try.

Spoiler: 2


#19 Vidocq

Vidocq

    Doctor Who?

  • Members
  • 39 posts
  • Locationathens

Posted 12 October 2012 - 10:18

Βασικά εγώ δεν είχα ιδέα για το τι επρόκειτο να αντιμετωπίσω :blurah5: ,καθώς χάζευα τα καινούργια anime που βγαίναν έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό :hmmm: ,φαινόταν ενδιαφέρον από βάση animetion από την φωτό που είχαν βάλει,αν και το story summary δεν ήταν και ότι πιο λεπτομερές,ηπα να του ρίξει μια ματια,οφείλω να πω πως το πρώτο ep ήταν ενδιαφέρον,αλλα το δεύτερο κάπως χλιαρό και χωρίς νόημα tbh,ποτε θα μάθουμε για την πλοκή :drink: ?

Posted Image http://myanimelist.net/profile/ceribro
''never regret for the choices you made''


#20 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 12 October 2012 - 15:11

Συμφωνώ στα γενικά που λέει η DOB, διαφωνώ λίγο σε κάποια από τα συγκεκριμένα περί class representive (μου άρεσε η αντίδραση της) και το τρόλλινγκ που έκανε το μαύρο κουτάβι και τον skater να τσακωθούν.

Anywayz, ορίστε μερικές γνώμες για το 2ο.
Spoiler:


Δεν υπάρχει αυτή η σειρά, μου άφησε permament νευρικό χαμόγελο! Και τώρα με συγχωρείτε, πάω να κάνω ένα κρύο μπάνιο να καθαρίσει το μυαλό και η ψυχή μου από την ηλιθιότητα.

Edited by Vagelio, 12 October 2012 - 15:15.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#21 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 12 October 2012 - 19:12

Spoiler:


αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα :drink:
ενοχη απολαυση η σειρα!!!

#22 Enema

Enema

    ...με μεταλλικο νερο

  • Members
  • 45 posts

Posted 12 October 2012 - 21:04

Επεισοδιο νο2 λοιπον

Spoiler:


Αυτα τα ολιγα.
So bad it's good.

Edited by Enema, 12 October 2012 - 21:05.


#23 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 12 October 2012 - 23:41

Είπα να το δω για το καλό γκομενάκι που πήρε το μάτι μου στο tumblr (στον Kuroh αναφέρομαι).Τώρα που έμαθα ότι μαγειρεύει κιόλας είναι husband material.
Ο Shiro έχει την φωνή του Italy και αυτό ήταν το μοναδικό στοιχείο που με κράτησε για να δω δύο επεισόδια.Α και το γατάκι.
Μπορεί να το συνεχίσω,μπορεί όχι.Ανάλογα το πόσο βαριέμαι.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#24 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 October 2012 - 22:28

Spoiler: 2


Και μετά μου λέτε πως μπορείτε να σταματήσετε να το βλέπετε? Τέτοια ακυρωσήνη και χαζομάρα πουθενά αλλού δεν την βρίσκεις.

#25 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 19 October 2012 - 23:45

3: Βομβαρδισμός από yaoi vibes από παντού!
Spoiler:


Αλλά επειδή όπως είπαμε, επειδή η σειρά δεν θέλει να αφήσει κανέναν ανικανοποίητο, πιάνει μια σούμα από όλα τα είδη και τα χώνει σε κάθε επεισόδιο.
Spoiler:


ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ ΑΠ'ΟΛΑ. ΤΟ ΠΙΟ ΕΞΩΡΓΙΣΤΙΚΟ:
Spoiler:


Πάνω κάτω όπως στα προηγούμενα είναι. Το αλμπίνο κοκκινιζει, ο έχω-κάποια-σχέση-με-τον-βασσιλιά διστάζει να τον σκοτώσει, η γάτα χοροπηδάει, ο κοκκινομάλλης με τον Munakata φλερτάρουν, το λολι με το απλανές βλέμμα κάθεται και παρατηρεί πετόντας και τίποτα έτσι στο άκυρο για να ακούγεται πιο "μυστηριώδης", ο skater πλακώνεται με κόσμο, η ξανθιά του στρατού των bishie κουνιέται και παίρνει διαταγές, ο μπαρμαν (χαμένος αδερφός του Shizuo) μαζεύει πληροφορίες και τα λοιπά και τα λοιπά.

#26 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 20 October 2012 - 01:06

Tρίτο επεισόδιο so far, το αντέχω ακόμα, αν και δεν ξέρω πόσο ακριβώς επιβαρύνει την υγεία μου. Καταρχάς έχω ενστάσεις στο half-assed fanservice, κυρίως μεταξύ Μπλε-Κόκκινου Husband Token.
Spoiler:

Edited by Vagelio, 20 October 2012 - 18:53.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#27 Enema

Enema

    ...με μεταλλικο νερο

  • Members
  • 45 posts

Posted 22 October 2012 - 01:02

Βαρετο το 3, μονο στο τελος εγινε ενδιαφερον.

#28 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 posts
  • LocationThessaloniki

Posted 25 October 2012 - 21:01

Spoiler:

Posted Image

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#29 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 02 November 2012 - 01:07

^Eγώ θέλω μόνο την χειρουργική επέμβαση, τα μπαμπού δεν ταιριάζουν με το σπίτι μου =__=

Το πέμπτο επεισόδιο αναπλήρωσε όλη την χαμένη πυκνή πνευματική μ@λάκινση που έλειπε από το τέταρτο: ξυλίκι, ποζεριά, gay vibes, fabulous voice acting, κιτσαριό και εμετική αρχιτεκτονική, τα πάντα όλα σε ένα!

Spoiler:


Δεν ξέρω αν οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν τόσο δυνατές, μπορεί σε ένα βαθμό να φταίει το ότι διάβαζα λίγο Φρόιντ προτού το κατεβάσω και είναι σαν να έκανα μια απότομη ανάδυση ή μια βουτιά στα βαθιά (διαλέξτε όποιο σας ακούγεται πιο ταιριαστό).
Eλπίζω να το κρατήσουν στα ίδια, αν όχι σε ανώτερα επίπεδα ποζεριάς-ηλιθιότητας από εδώ και πέρα.

Edited by Vagelio, 02 November 2012 - 01:11.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#30 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 05 November 2012 - 21:08

αρχικα ειναι πιστευω περιττο να πω οτι συμφωνω και λιωνω με οσα γραψατε ολες σας και οτι ο σαδομαζοχισμος ενωνει αυτο το φορουμ XD!! και με χαρα μπορω να πω οτι μετα απο 5 απανωτα επς του Κ εχω καψει μεγαλο αριθμο εγκφαλικων κυτταρων (δν ειχα και πολα αλλα τεσπα) και πλεον νιωθω οτι αυτο το ανιμε κι εγω εχουμε μια πολυ σεξυ σχεση μισους και παθους που δυστυχως δν μπορω να κανω πια τιποτα για αυτο.... τελειααααααααα

απο τι να πρωτοαρχισεις και τι να πρωτοπεις ( τα ιδια με τς αλλους αλλα πρεπει να το βγαλω απο μεσα μου δν γινεται αλλιως,παρτα redqueen που δν κοιταξες υποθεση και ειδες μπισια και ειπες να τρεξεις και δν εμαθες τιποτα απο την προσφατη εμπειρια με την αρκανα!!)

1
Spoiler:

2
Spoiler:

3
Spoiler:

4
Spoiler:

5
Spoiler:


ΑΥΤΑ ΛΟΙΠΟΝ.... αχ τα πα και ξαλαφρωσα... συνεχιζουμε (εχε χαρη εχει πολλα μεγκανε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

ΥΓ ειμαι η μονη που τς μισες φορες δν προσεχω το διαλογο αλλα ακουω τς φωνες και χανομαι.... πς στο καλο εχει τετοιο καστ η σειρα ...bishie and seiyuu ,bishie and seiyuu... XD

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...




Also tagged with one or more of these keywords: Bishounen, Super Power, fall 2012, 1x episodes, Go Hands