Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 8 votes

Jojo's Bizarre Adventure: The Animation


  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#31 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 13 October 2012 - 15:21

Φοβερό το OP,ταιριάζει απόλυτα.

Το fast pace συνεχίζεται και στο επόμενο θα γίνει της μουρλής.

Spoiler:

#32 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 20 October 2012 - 12:51

Πωωω,το "Muda Muda Muda" με έστειλε.

Το πρώτο "Wryyy" ήταν περίεργο αλλά τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά.

Τώρα αρχίζουν τα καλά.

Spoiler:

#33 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 20 October 2012 - 13:26

gwfwfwgwgf

Αυτό το opening
Αυτή η ομιλία του speedwagon
Αυτή η μουσική
DIO BRANDO
ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΜΑΧΗ
ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΔΑΚΡΥΑ
DIO BRANDO

ΤΕΛΕΙΟ

14141414/10

qzMHWHd.png


#34 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 20 October 2012 - 15:02

Spoiler: 3

Edited by Nikos1451, 20 October 2012 - 15:03.


#35 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 October 2012 - 15:02

Έχω την αίσθηση ότι ο πατέρας του Jojo ήταν ο πιο φυσιολογικός άνθρωπος σε αυτή τη σειρά, γι' αυτό είχε άραγε και φυσιολογικό character design;
Κατά τα άλλα παθιασμένοι seiyuu, αίμα, δάκρυα και ιδρώτας. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

ySss0UF.jpg


#36 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 20 October 2012 - 15:05

Φαντάζομαι ότι ήταν κανονικά σχεδιασμένος επειδή ποτέ δεν κατάφερε να ξεπεράσει την ανθρωπιά του,
Spoiler:

Edited by Nikos1451, 20 October 2012 - 15:05.


#37 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 20 October 2012 - 15:22

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#38 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 20 October 2012 - 15:23

And In The Next Episode
Spoiler:

Edited by Toriko, 20 October 2012 - 15:24.

header.jpg?t=1485907896


#39 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 20 October 2012 - 16:16

Τεράστιο το επεισόδειο ο_Ο και το καλύτερο μέχρι στιγμής ! Όταν ένα anime κάνει skip το ending του για να αποκτήσει περισσότερη διάρκεια, ξέρεις ότι θα πάει καλά :P

#40 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 October 2012 - 17:03

Χωρίς να έχω διαβάσει το manga ή να έχω δει τα προηγούμενα ova δυστυχώς μου φάνηκε πολύ μέτριο. Το animation με χάλασε αρκετά, ο Dio μου σπασε τα νεύρα, υποθέτω η όλη speedατη σκηνοθεσία του πρώτου επεισοδίου είναι γιατί μάλλον θέλει να καλύψει γρήγορα τα πρώτα κεφάλαια και τέλος μόνο η τελευταία μάχη μου κίνησε κάπως το ενδιαφέρον. Περιμένω το επόμενο αλλά δυστυχώς το φάντασμα του Souten No Ken, που για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου ρθε στο μυαλό όταν είδα το character design, θα μου κάνει τη ζωή δύσκολη προσπαθώντας να δω τη σειρά.

ps: ~~~ponyooooooooooooo!


η σειρα ειναι δυστηχως αρκετα δημοφιλης για να ξεφευγει απο τα καθιερωμενα. και αρκετα υποχρηματοδοτουμενη επισης για το ευρος της.
ακομα και ενα shonen ή shojo των 70ς να δεις, καλυτερο animation εχει απο αυτο.

τα OVA δυστηχως ειναι πολυ σοβαρα και δεν εχουν καθολου το χιουμορ του manga. η σειρα ειναι αυστηρως για οσους εχουν διαβασει το manga, αλλιως με τον τροπο που τα παρουσιαζει η σειρα δεν προκειται να βγαλεις ακρη. γιατι προχειρογραφει και δεν ξαναγραφει το manga.

#41 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 20 October 2012 - 17:59

η σειρα ειναι δυστηχως αρκετα δημοφιλης για να ξεφευγει απο τα καθιερωμενα. και αρκετα υποχρηματοδοτουμενη επισης για το ευρος της.
ακομα και ενα shonen ή shojo των 70ς να δεις, καλυτερο animation εχει απο αυτο.


Εντάξει, υπερβάλεις και μάλιστα πολύ :P

#42 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 October 2012 - 17:19

Εντάξει, υπερβάλεις και μάλιστα πολύ :P


εγω θελω animation ποιοτητας Naruto σε τετοια σειρα.
oπως οταν ο αλεπουδαιμονας του Ναρουτο ξυπνησε και βλεπαμε απιστευτα πραγματα!

αλλιως καλλιο να ξαναδιαβαζα το manga

#43 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 23 October 2012 - 17:22

Χωρίς να θέλω να σου τρίψω αλάτι στην πληγή το συγκεκριμένο κομμάτι επέφερε rage στους fans οι οποίοι διαμαρτύρονταν για το κακό animation.

#44 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 October 2012 - 20:47

Iri δεν έχω ιδέα για πιο πράγμα μιλάς, κάθε φορά που ο Naruto ξυπνάει το Kyuubi στην σειρά, με την εξαίρεση
Spoiler:

το animation είναι άνετα το καλύτερο της σειράς.

Παρόλα αυτά (και για να μην βγαίνουμε τόσο εκτός) το κατά κύριο κανόνα super-sapio (με εξαίρεση 2 group) και full inconsistent σχέδιο/animation του naruto shippuuden παίζει να είναι το χειρότερο αυτή τη στιγμή την ιαπωνία, και δεν θα ευχόμουν να το έχει ούτε το χειρότερο manga του κόσμου :P Το Jojo στο συγκεκριμένο θέμα είναι πολύ πιο μπροστά. Αντικειμενικά.

Edited by Six Winged Angel, 24 October 2012 - 17:40.


#45 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 24 October 2012 - 16:28

Έως το 3ο επεισόδιο μπορώ να πω: me likes. Ειδικά στο τελευταίο επεισόδιο που η σειρά έκανε focus στο δυνατό της σημείο: ξύλο, αίμα και manliness.
Spoiler:
Όσο ασχολούνταν με τους χαρακτήρες και το δράμα οι υπερβολές του το έκαναν κάπως αστείο (με την κακή έννοια), αλλά προσωπικά εκτιμώ ότι ξεκίνησε διαφορετικά από τα πιο πολλά shonen. Θα ήθελα λίγο καλύτερο animation, αλλά τα OP/ED είναι πολύ ωραία και το artwork ταιριάζει τέλεια στη σειρά (πόσο fabulous είναι αυτά τα κοστούμια, ω θεοί!). Γενικά είναι πολύ διασκεδαστικό και με έχει κάνει να θέλω να δω τι θα γίνει πιο κάτω.

Το manga ξεκίνησε στα 70s και συνεχίζεται μέχρι σήμερα. Ξέρουμε πόσο σκοπεύουν να καλύψουν στα 26 επεισόδια της σειράς?

15fkk04.jpg