Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 8 Ψήφοι

Jojo's Bizarre Adventure: The Animation


  • Please log in to reply
402 replies to this topic

#16 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 14:30

Κατά πρώτο και κύριο λόγο επειδή δεν έχουν διαβάσει όλοι το manga και μπορεί να θέλουν να το διαβάσουν κάποια στιγμή στο μέλλον ότι πληροφορία έχετε από το manga απαραιτήτως μέσα σε spoiler tag με την ανάλογη σήμανση.


Και έχοντας ξεκαθαρίσει το παραπάνω να πω και εγώ την άποψή μου για την σειρά και το πρώτο επεισόδιο. Σαν μεταφορά ήταν πολύ καλό μέσα στο κλίμα του manga και έχοντας αποδώσει επακριβώς τους χαρακτήρες και την ιδιοσυγκρασία τους έστω και αν παρέλειψε κάποιες σκηνές. Σοβαρά αν και θα ήταν καλό να βλέπαμε κάποια κομμάτια, όσα έμειναν έξω ούτε άλλαξαν κάτι ούτε ήταν τόσο απαραίτητα. Γενικά το Jojo δεν είναι κάτι το οποίο το βλέπεις για την αλληλεπίδραση και το character development ούτε για το κοινωνικό μήνυμα. Είναι ένα διασκεδαστικότατο story, με υπερβολικούς borderline hilariously μονοδιάστατους χαρακτήρες, fabulousness over 9k, φιγούρα, manly tears, μούσκουλα και bromance. Δεν προσποιείται ότι είναι κάτι άλλο και αυτό είναι το μεγαλύτερό του προσόν.

Spoiler:


Σίγουρα περιμένω και τα επόμενα και νομίζω θα ρίξω και μια ματιά και στα προηγούνα OVAS για να διαπιστώσω διαφορές.

#17 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 15:01

Δεν μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πρώτο επεισόδιο. Απο οτι βλέπω όμως το manga είναι αρκετά μεγάλο, οπότε σίγουρα θα το συνεχίσω να δω πως θα προχωρήσει η υπόθεση.

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

#18 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 15:13

η μεγαλυτερη ομοιοτητα με το HnK ειναι στο Stardust Crusaders. Iδιως ο Jotaro και ο Κεν ειναι σε ολα φτυστοι! απλα ειναι εκεινο το στυλ που αναφερεται στα δυτικα κομικς αρκετα, οπως και το ΗnK, για αυτο και οι ομοιοτητες.

δυστηχως περαν του Stardust Crusaders, στα υπολοιπα arc oi χαρακτηρες ειναι περισσοτερο μονοδιαστατοι
πηγα να διαβασω το Steelball Run και δεν αντεξα. εχει αλλαξει πολυ, απευθυνομενος καθαρα στο shonen κοινο.

κακοι οπως η Μαρια και οι ποδάρ....έ οι πρίζες της, ο μανιακος Αlessi και ο καουμποης Hol Horse δυσκολα ξεχνιουνται. αυτη η αrc ειναι γεματη με slapstick που σπανια βλεπεις σε manga του ειδους.

Ότι το HnK είναι "μεγαλύτερο" από το HxH

Α ρε Πετράν μάστερ τρολλ!


και βεβαια ειναι μεγαλυτερο. συμμετεχουν αντρες και οχι ατριχα παιδακια!

#19 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1.185 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFalconia

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 15:16

Δεν μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πρώτο επεισόδιο. Απο οτι βλέπω όμως το manga είναι αρκετά μεγάλο, οπότε σίγουρα θα το συνεχίσω να δω πως θα προχωρήσει η υπόθεση.

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

#20 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 18:01

Τώρα σκέφτηκα
Spoiler:


#21 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 18:12

Spoiler:


#22 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1.185 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFalconia

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 18:19

Spoiler:

Spoiler:

#23 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 18:57

Χωρίς να έχω διαβάσει το manga ή να έχω δει τα προηγούμενα ova δυστυχώς μου φάνηκε πολύ μέτριο. Το animation με χάλασε αρκετά, ο Dio μου σπασε τα νεύρα, υποθέτω η όλη speedατη σκηνοθεσία του πρώτου επεισοδίου είναι γιατί μάλλον θέλει να καλύψει γρήγορα τα πρώτα κεφάλαια και τέλος μόνο η τελευταία μάχη μου κίνησε κάπως το ενδιαφέρον. Περιμένω το επόμενο αλλά δυστυχώς το φάντασμα του Souten No Ken, που για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου ρθε στο μυαλό όταν είδα το character design, θα μου κάνει τη ζωή δύσκολη προσπαθώντας να δω τη σειρά.

ps: ~~~ponyooooooooooooo!
rsrGbGx.gif

#24 RandomAnimeFun

RandomAnimeFun

    Starting...

  • Members
  • 153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 02:06

το πρωτο επεισοδιο τα εσπασε τι προτεινετε να δω τα παλια η να συνεχισω το revamp χωρις να τα δω
δεν εχω διαβασει ουτε το manga

#25 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 02:34

Εγω θα σου λεγα μιας και σου αρεσε τοσο το 1ο επεισοδειο να συνεχισεις να το βλεπεις καθε βδομαδα ;)

header.jpg?t=1485907896


#26 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1.185 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFalconia

Καταχωρήθηκε 11 Οκτώβριος 2012 - 23:09

Youtube Video


Αυτό το DORARARARARARA.

Spoiler:

#27 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Οκτώβριος 2012 - 11:38

Spoiler: 2

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Nikos1451: 13 Οκτώβριος 2012 - 11:39


#28 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Οκτώβριος 2012 - 12:19

Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Warchief: 13 Οκτώβριος 2012 - 12:21


#29 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Οκτώβριος 2012 - 12:23

Spoiler:


#30 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Οκτώβριος 2012 - 12:27

Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Warchief: 13 Οκτώβριος 2012 - 12:27