Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sasami-San@Ganbaranai

anime TVseries romance comedy

  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#31 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 January 2013 - 13:17

Spoiler: 2


#32 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 January 2013 - 14:24

Το δεύτερο επεισόδιο μπορώ να πω πως μου άρεσε πιο πολύ απ'το πρώτο. Το μόνο που με χάλασε πολύ ήταν τα chibi-like πρόσωπα που έκανε η Sasami όταν εκνευριζόταν.

Η Sasami δεν ήταν τόσο εκνευριστική όσο στο πρώτο, αν και ακόμα δεν μου είναι συμπαθής.

#33 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 January 2013 - 15:03

Τη Σασαμι δεν θα τη χαρακτήριζα εκνευριστική, εκκεντρική ίσως ναι. Βέβαια θα πει κάποιος ότι είναι εκνευριστικό που την έκαναν επιτηδευμένα εκκεντρική και θα έχει απόλυτο δίκιο κατά τη γνώμη μου.

#34 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 25 January 2013 - 22:29

Κάτι σα να πάει να γίνει στα τελευταία 2 επεισόδια, μέχρι τώρα δε θα τό΄λεγα καλό αλλά σίγουρα δεν είναι και άσχημο
Συνεχίζουμε και βλέπουμε

HnH5aB0.jpg


#35 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 26 January 2013 - 00:41

Σίγουρα τα 2 και 3 έβγαζαν νόημα συγκριτικά με το πρώτο, αλλά ακόμα δεν με έχει πείσει. Μου δίνει την εντύπωση ότι το παίζει ειρωνικό, αλλά εξακολουθεί να πουλάει την φαντασίωση στα NEET.
Για το τρίτο:
Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#36 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 12 February 2013 - 16:29

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#37 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 16 February 2013 - 00:26

Αν κατάλαβα καλά μέχρι τώρα,
Spoiler:

Posted Image
Posted Image

#38 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 16 February 2013 - 02:16

Αν κατάλαβα καλά μέχρι τώρα,

Spoiler:


Spoiler: 6


Πάντως ομολογουμένως βρίσκω τη σειρά αρκετά πιο ενδιαφέρουσα από ότι στην αρχή.Αν και ήταν πολύ αισχρά τα πρώτα επεισόδια οπότε οτιδήποτε φαίνεται καλύτερο και πιο ενδιαφέρον.

#39 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 17 February 2013 - 21:33

Εμένα αντιθέτως, μου φαίνεται ακόμα πιο disturbing και κακό από ότι στην αρχή. Ειδικά σε μερικές σκηνές, θέλω να πετάξω τον υπολογιστή από το παράθυρο. Χίλιες φορές να είχε βγει ως μια κωμωδία χωρίς υπερφυσικά στοιχεία. Ίσως, αν ήταν έτσι, να μην φαινόταν τόσο πολύ σαν αποτυχημένη προσπάθεια για mindfuck anime, όπου οι παραγωγοί του χώνανε σκηνές και πράματα όπου να 'ναι.

Επίσης, my dear Sousami, σταμάτα να μας πετάς ηλίθια ρηχά και χιλιοειπωμένα μηνύματα, με αισχρό τρόπο. Θα σε αγαπούσαμε πιο πολύ, αν αναγνώριζες και το ίδιο πως δεν κάνεις για σοβαρή σειρά.

#40 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 March 2013 - 21:43

Εντάξει αχταρμάς η σειρά
Spoiler:


#41 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 27 March 2013 - 00:12

Νομίζω το Preview του 12 ήταν η καλύτερη σύνοψη για τη σειρά.Με καθησυχάζει κάπως η αυτογνωσία τους.



Also tagged with one or more of these keywords: anime, TVseries, romance, comedy