Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

[webcomics] Homestuck - any fans?


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#16 Katerina-chan

Katerina-chan

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2012 - 22:47

Και ούτε ένα Auspiticism, γιατί κανένας δε νοιάζεται για το συγκεκριμένο Quadrant, χεχ!

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου φαινεται ενδιαφέρον μάλον επειδή είναι για 3 άτομα....εσενά?Σου αρέσει κάποιο Auspiticism?

#17 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2012 - 22:52

Τι καλύτερο από αυτόματο triangle!? ;)

Και ναι, αλλά δε μπορώ να πω ακόμη άμα είσαι στο ACT 5 ACT 1. Spoiler, χαχα.


Υ.Γ. Το comment ήταν πιο πολύ για το γεγονός ότι πράγματι, το fandom φαίνεται με το ζόρι να θυμάται ότι υπάρχει το συγκεκριμένο Quadrant. Can't really blame them, though, όσο & ενδιαφέρον να είναι σε θεωρητικό επίπεδο.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Yo! Master: 01 Νοέμβριος 2012 - 22:56

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#18 Katerina-chan

Katerina-chan

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2012 - 22:59

Τι καλύτερο από αυτόματο triangle!? ;)

Και ναι, αλλά δε μπορώ να πω ακόμη άμα είσαι στο ACT 5 ACT 1. Spoiler, χαχα.

Έχω φάει ήδη αρκετά spoilers αλλά οκ,δεν πειράζει και δεν μου πολυαρέσουν τα τρίγωνα.Έχεις διαβάσει καμιά fanfiction?Υπάρχουν κάποιες πραγματικά γελίες μέχρι δακρύων εκεί εξω (χειρότερες από την ορθογραφία μου).[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F0ce9Zk_sL8[/youtube] Μπορώ να πώ πως τα έχασα στο hamzee και το ferari....

#19 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2012 - 23:28

Έχω φάει ήδη αρκετά spoilers αλλά οκ,δεν πειράζει και δεν μου πολυαρέσουν τα τρίγωνα.Έχεις διαβάσει καμιά fanfiction?Υπάρχουν κάποιες πραγματικά γελίες μέχρι δακρύων εκεί εξω (χειρότερες από την ορθογραφία μου).[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F0ce9Zk_sL8[/youtube] Μπορώ να πώ πως τα έχασα στο hamzee και το ferari....


Δεν είμαι του fanfic, really.

That said, για τα πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις, οπότε διαβάζω τώρα το Promstuck, το οποίο έχει πολύ γέλιο (όχι επειδή είναι χάλια, αλλά επειδή είναι πράγματι αστείο).


Και, what is that!?!

Απ'ότι καταλαβαίνω η κοπελιά έκανα (ironically!) video ένα πολύ χάλια fanfic που βρήκε?

(Hamzee & Ferrari LOL)



P.S. Πρόσεξε το ύπουλο P.S. που έκανα edit-in στο προηγούμενο post μου, μουαχαχαχαχαχαχαχαχα
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#20 Katerina-chan

Katerina-chan

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Νοέμβριος 2012 - 23:41

Δεν είμαι του fanfic, really.

That said, για τα πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις, οπότε διαβάζω τώρα το Promstuck, το οποίο έχει πολύ γέλιο (όχι επειδή είναι χάλια, αλλά επειδή είναι πράγματι αστείο).


Και, what is that!?!

Απ'ότι καταλαβαίνω η κοπελιά έκανα (ironically!) video ένα πολύ χάλια fanfic που βρήκε?

(Hamzee & Ferrari LOL)



P.S. Πρόσεξε το ύπουλο P.S. που έκανα edit-in στο προηγούμενο post μου, μουαχαχαχαχαχαχαχαχα

Οοο το έχω διαβάσει το promstuck,όντως έχει πολύ γέλιο.
Και ναι η κοπελιά έκανε (ironically!) video ένα πολύ χάλια fanfic που βρήκε.Και έχει και συνέχεια(γιατί αυτό που μόλις είδες δεν είναι τίποτα μπροστά στα υπόλιπα chapters)...

Υ.Γ.Το πρόσεξα αυτό το ύπουλο edit.Βρώμικη κίνηση!

#21 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Νοέμβριος 2012 - 00:22

Οοο το έχω διαβάσει το promstuck,όντως έχει πολύ γέλιο.
Και ναι η κοπελιά έκανε (ironically!) video ένα πολύ χάλια fanfic που βρήκε.Και έχει και συνέχεια(γιατί αυτό που μόλις είδες δεν είναι τίποτα μπροστά στα υπόλιπα chapters)...

Υ.Γ.Το πρόσεξα αυτό το ύπουλο edit.Βρώμικη κίνηση!


Έχεις κάποιο άλλο fanfic να προτείνεις?

Το 4chords & το Promstuck είναι big enough ώστε να έχουν το δικό τους fandom (!) & έχω και κάποια ακόμη σημειωμένα for future reference, όπως το Herding Cats & κάποια που είναι άλλα Sessions του Παιχνιδιού.


Υ.Γ. :twisted:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#22 Katerina-chan

Katerina-chan

    Starting...

  • Members
  • 1 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Νοέμβριος 2012 - 22:52

Έχεις κάποιο άλλο fanfic να προτείνεις?

Το 4chords & το Promstuck είναι big enough ώστε να έχουν το δικό τους fandom (!) & έχω και κάποια ακόμη σημειωμένα for future reference, όπως το Herding Cats & κάποια που είναι άλλα Sessions του Παιχνιδιού.


Υ.Γ. :twisted:

Έχω διαβάσει και το 4chords και αν και πολλοί λένε ότι δεν είναι ορέο επειδή είναι αρκετά out of character πιστεύο ότι είναι αρκετά καλό(αλλά έχει uptade πολύ σπάνια.).Κατά τ'άλλα δεν έχω διαβάσει άλλα γνωστά fanfiction,έχω διαβάσει όμως πολλά άκυρα κυρίως για τα δίαφορα ships που μου αρέσουν.

Υ.Γ. :redcard2:

#23 Demy.loves.homestuck

Demy.loves.homestuck

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2013 - 16:25

Ξεκάθαρα το homestuck χρειάζεται παραπάνω fans...
Ακόμα και όσοι λένε πως γνωρίζουν από webcomics δεν έχουν ιδέα για αυτό το αριστούργημα.... :cry5: Είναι πραγματικά άδικο μονο λίγοι να γνωρίζουν τη δουλειά του Andrew :cry5: Προσπάθησα να το γνωρίσω στην παρέα μου αλλά μάλλον φαινόμουν κάπως έτσι
Posted Image
μόνο που η παρέα μου δεν μοιάζει με αυτόν τον τύπο ( παρόλο που ειχαν την ίδια αντίδραση)
Τέλος πάντων.... Ξεκίνησα να διαβάζω το καλοκαίρι αλλά δεν χρειάστηκε πολύ για να το λατρέψω και παρά τον τεράστιο αριθμό χαρακτήρων εγώ λατρεύω την Jade!!
Πλάκα-πλάκα είμαι συγκινημένη που βρήκα και άλλους Έλληνες fans :greece: :blingeye2:

#24 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2013 - 18:47

Είναι πραγματικά άδικο μονο λίγοι να γνωρίζουν τη δουλειά του Andrew :cry5:


Δεδομένου ότι είναι ένα από τα πιο popular webcomic με 1-2 *εκατομμύρια* αναγνώστες το "λίγοι" δεν αντικατοπτρίζει ακριβώς την πραγματικότητα. ;)

That said:
- Ναι, στην Ελλάδα είναι λίγο έως πολύ λίγο γνωστό, ακόμη & μεταξύ των ατόμων που βρίσκονται στη σφαίρα ενδιαφέροντός του / webcomic αναγνώστες.
- Και στο εξωτερικό φαίνεται να λειτουργεί στο δικό του χώρο. Meaning ότι παρά το γιγάντιο & όλο & αυξανόμενο fanbase του εξακολουθεί περιέργως να είναι εντελώς άγνωστο σε ένα πιο ευρύ κοινό - ο λόγος που με την επιτυχία του Kickstarter ένα σύνηθες σχόλιο από τα σχόλια & άρθρα για αυτό ήταν "the most popular webcomic you've never heard about". (Από την άλλη, υπάρχουν μέρη στο Internet, όπως το Tumblr, που το Homestuck απλά έχει κάνει infest.)



Υ.Γ. Welcome στο thread & στα forums. :)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Yo! Master: 03 Μάρτιος 2014 - 20:36

----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#25 Selene2000

Selene2000

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Φεβρουάριος 2014 - 17:40

Δεν ξερετε ποσο χαρουμενη ειμαι! Μεχρι πριν κατι λεπτα νομιζα οτι ειμουν η μονη π της αρεσε,αλλα   :OMG3:  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ :blingeye2:



#26 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Φεβρουάριος 2014 - 19:08

Δεν ξερετε ποσο χαρουμενη ειμαι! Μεχρι πριν κατι λεπτα νομιζα οτι ειμουν η μονη π της αρεσε,αλλα   :OMG3:  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ :blingeye2:

 

Hello! :)

 

Fans υπάρχουν διάσπαρτοι (έχουν πετύχει κατά καιρούς διάφορους, στο Comicdom Con, σε cosplay εκδηλώσεις, στο Facebook κλπ), απλώς δε υπάρχει ευρύ οργανωμένο community (ή έστω semi-οργανωμένο). 

 

Και δες σύμπτωση, & εγώ το έψαχνα κάπως σήμερα στο Facebook & βρήκα ένα group: Greekstuck


----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.