Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#16 Cartman

Cartman

    Starting...

  • Members
  • 16 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2006 - 08:12

Κατά σειρά προτίμησης θα έλεγα σίγουρα :
1.Southpark
2.Smallville
3.Prison Break
4.Joey
Αν και δεν έχω δει πολλές σειρές γενικά(αν εξαιρέσουμε κάποια επεισόδια από διάφορες σειρές που έδειχνε κατά καιρούς το Σ(ι)ταρ) αυτές τις θεωρώ υπερβολικά καλές σειρές.Θα έβαζα και το Friends μέσα αλλα έχει τελειώσει

#17 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2006 - 11:32

Υποκινουμενος απο φιλους που μενουν (σπουδαζουν) Αγγλια, αλλα και απο τα βραβεια EMMY, συνιστω το My Name is Earl (Κωμωδια), 4400 (Sci-Fi, Μυστηριο), The Office (Κωμωδια ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Την Αγγλικη version, οχι την Αμερικανικη) και φυσικα Lost και Prison Break (Αν και στη δευτερη σεζον με χαλασε με διαφορες παρατυπιες).

Το Πρωτο επεισοδιο Heroes που βγηκε προσφατα, πως σας φανηκε;

#18 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2006 - 12:00

Το Πρωτο επεισοδιο Heroes που βγηκε προσφατα, πως σας φανηκε;


το Heroes δεν αρχιζει σε 2 βδομαδες? :? στις 25...που το βρηκες/ειδες το πρωτο ep? :huh:

#19 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Σεπτέμβριος 2006 - 17:05

αυτο το διάστημα απο αμερικάνικες σειρές βλέπω το ''one tree hill'', έχει τύχει να το δει κανείς σας? το δίχνει κ κα8ε σάββατο στο STAR ;)

#20 xHatebreedx

xHatebreedx

    Animeρος

  • Retired Staff
  • 394 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Σεπτέμβριος 2006 - 09:54


Το Πρωτο επεισοδιο Heroes που βγηκε προσφατα, πως σας φανηκε;


το Heroes δεν αρχιζει σε 2 βδομαδες? :? στις 25...που το βρηκες/ειδες το πρωτο ep? :huh:


Ναι, στο torrentspy θα το βρεις.
( http://www.torrentspy.com/torrent/795409/Heroes_S_1E_WS_DVDSCR_XviD_avi )
Πολυ μετριο μου φανηκε. :dry:
Οταν εχεις να κανεις με παραγωγη εκτυλλισομενη γυρω απο υπερφυσικες δυναμεις, πρεπει να διευθετησεις και για τους ηθοποιους που θα βαλεις, αλλα προπαντως, για τα λεφτα που θα ριξεις στο σκηνικο και στα εφφε (βλεπε Invasion, Smallville).
Το πρωτο επεισοδιο κατ'εμε δεν κατειχε τιποτε απο αυτα.

Ο μονος ηθοποιος που αξιζει, ειναι ο Ιαπωνας (κλασσικος salaryman), αυτος που μπορει να ελεγξει τον χωροχρονο. Βεβαια νωρις ακομη για συμπερασματα.

Κριμα, τζαμπα τοσος ντορος γυρω απο την σειρα.

#21 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Σεπτέμβριος 2006 - 12:09

Με το μόνο που έχω ασχοληθεί είναι το Λοστ. Και αυτό διότι ένας νετ-φίλος με μύϊσε στον κόσμο του Λοστ. Ξεκίνησα να το κατεβάζω πριν αρχίσει στην Νετ και μου εξήγησε το τι επιτυχία έχει-είχε σε άλλες Χώρες. Μετά τα 5-6 πρώτα επεισόδια κόλλησα και τα υπόλοιπα τα είδα μονομιάς ^_^
Δημοσιευμένη  εικόνα

#22 georgethebeast

georgethebeast

    Anime Newbie

  • Members
  • 57 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2006 - 16:12

loipon perimeno!!!

1)studio 60 on sunset street(o tipos exei kanei to west wing kai an den patosei kai den kopei tou xronou mallon tha tsakisei ta emmy)
2)veronica mars season 3
to kalitero teen drama aftin tin stigmi me mia apo tis kaliteres fatses stin tv(opois thelei tis protes 2 seasons pm!!)
3)heroes
oi xmen light tora kai stin othoni sas....to epeisodio pou lete einai o pilotos pou deijan sto kanali gia na to egkrinei(psaxte kai to aquaman pou telika kopike)
4)lost
meta to orgio apo to teleytaio diplo epeisodio kai meta ta gegonota pou exoun simvei to kalokairi milame gia to pio surreal sirial!!!
voitheia gia lost...psaxte sto youtube oti exei sxesi me hanso kai me ta noumera....mono an exete dei season 2)
5)battlestar galactica
oti kalitero exei iparjei stin tv me scifi....star trek eat my dust!
6)csi(kai ta tria)giati einai csi!
7)grey's anatomy ekei pou to er den ta katafere pote na exei erora kai pono ta katafernei edo aftin i seira
8)24(an kai tha jekinisei poli meta )

afta apo emena!!!!

protaseis gia sirial pou teleiosan tis seasons tous to kalokairi

entourage
4400
deadwood
blade tv series
kai to theomourlo weeds

psaxte kai tin proti season tou rome mias kai ton dekemvri epistrefei sto hbo
Welcome to silent hill
May your stay be bloody
Ps : got any lost tapes please ask mary!

#23 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2006 - 16:52

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο απο το Studio 60.
Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλη σειρα και περιμένω το 2ο επεισόδιο :happy2:

ΥΓ:@georgethebeast δεν επιτρεποντε τα greekglish,κανε edit το πόστ σου

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#24 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2006 - 17:25

το πρώτο επεισόδιο του studio 60 το είδα και εγώ.ο perry δίνει πάλι ρεσιτάλ.
πλησιάζει η μέρα που θα κάνει πρεμιέρα η τρίτη σεζόν του lost,κάπου στις 4 οκτωβρίου νομίζω.
stay tuned!!!

#25 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2006 - 20:06

Όχι κάπου εκεί....ΤΗΝ 4η οκτώβρη!!!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#26 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Σεπτέμβριος 2006 - 22:51

Όχι κάπου εκεί....ΤΗΝ 4η οκτώβρη!!!


και εσύ καμμένος είσαι αδερφέ απότι καταλαβαίνω. 8)

μπορεί να μην είναι αμερικάνικη σειρά αλλά μιλάμε για μία αγγλική που δίνει ρέστα.
black adder(μαύρη οχιά ελληνιστί) με πρωταγωνιστή τον Rowan Atkinson .
http://www.imdb.com/title/tt0084988/

ψάξτε το στο videoclub της γειτονιά σας,δείτε το και θα με θυμηθείτε!! ;)

#27 georgethebeast

georgethebeast

    Anime Newbie

  • Members
  • 57 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Σεπτέμβριος 2006 - 12:18

συγνωμη για τα ελληνοαμερικανικα δεν το ηξερα!
δυστυχωσ ειμαι απο νετ σε νετ(σπιτι δεν εχει συνδεση)
λοιπον!!!!

εχουμε και λεμε

studio 60
αρκετα καλο αλλα εμενα μου θυμιζει κατι,θα συνεχισω να το βλεπω να δω που θα καταληξει

jericho

πανω απο 12 επεισοδια δεν το βλεπω....στην χειροτερη να κοπει στα 4 και μετα να παιχτει απο κανα sci fi

heroes

ηδη ακουστηκε οτι θα γινουν μικροαλλαγες στο ολο story του πρωτου επεισοδιου αρα περιμενουμε την επομενη εβδομαδα

#28 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Οκτώβριος 2006 - 15:58

Ρε παιδιά πως σας αρέσει το Lost απο τη στιγμή που έιναι τηλεοπτική μεταφορά του Survivor;

#29 Dr.ApE

Dr.ApE

    SufferGenius

  • Members
  • 119 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Οκτώβριος 2006 - 16:43

μου αρέσει πολύ η σειρά LOST :kakashithumbup: τώρα άρχισα να την βλέπω είμαι στο 5 επεισόδιο και έχω ξετρελαθεί !!!!! Επείσης έβλεπα Friends :laughing: και X-Files που επείσης μου άρεσαν πολύ!

#30 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Οκτώβριος 2006 - 13:08

πρεπει να ειναι απαραιτητα αμερικανικες???
Γιατι αλλιως εχω να προτεινω τον ενα, τον μοναδικο , τον ανεπαναληπτο ..... Doctor Who!!!!! :respect: :respect: :respect:

Βρισκεται πια στη 28η season και προχωρει ακαθεκτο.
Ηδη μπηκε στα βραβεια Guinness ως η μακροβιοτερη σειρα επιστημονικης φαντασιας.

Η καινουργια σειρα ξεκινησε το 2005 , συνεχιστηκε το 2006 και απο την επομενη ανοιξη περιμενουμε και τα καινουργια επεισοδια.
Θα βγει επισης ενα christmas special τα χριστουγεννα (προφανως).
Μιλάμε για ισως την καλυτερη σειρα επιστημονικης φαντασιας που εχει υπαρξει, μαζι με τη Ζωνη του Λυκοφωτος και τα Συνορα της Φαντασιας.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω
Δημοσιευμένη  εικόνα