Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγγλόφωνες σειρές


  • Please log in to reply
2788 replies to this topic

#2761 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 27 October 2015 - 11:42

that walking dead last episode :if:

επιτελους ενα επεισοδιο τοσο καλο....μα τοσο καλο.......

 

προσοχη σποιλερ ανοιχτε με δικια σας ευθυνη... για το main κομματι του επεισοδιου.

Spoiler:

 

για το υπολοιπο κομματι της σειρας...

Spoiler:


Edited by vectrapearl, 27 October 2015 - 11:44.

                                                                       


#2762 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 12 November 2015 - 22:57

Παίρνει την αναγνώριση που της αξίζει.Είναι τραγική και έτσι αντιμετωπίζεται.Έβγαλες το Boring Dead σειράρα.Ο Ρικ είναι ο χαρακτήρας με το πιο wtf development(?)ever.Την μία το παίζει καλός μπαμπάς στον γιο του και μετά καταπίνει λαρύγγια μπροστά του.

Και για να 'ναι πλέον η Κάρολ η πιο ενδιαφέρον χαρακτήρας της σειράς φαντάσου.

 

Κοίταξε σίγουρα έχει τα ελαττώματα της. Η 2η και η 3η σεζόν είχαν πολλά προβλήματα. Έχει όμως βελτιωθεί πολύ, αν και στο πρόσφατο επεισόδιο τα χάλασε κάπως να πω την αλήθεια. ΜΙλώντας όμως για το Walking Dead, όπως και για οποιαδήποτε άλλη σειρά, δεν αναφέρομαι μόνο στην πλοκή ή στην ανάπτυξη των χαρακτήρων. Αυτό που μου αρέσει στην συγκεκριμένη σειρά είναι ότι δοκιμάζει διαρκώς διαφορετικά πράγματα, είτε είναι πλάνα, συνδυασμοί ήχων, μουσικής, εικόνας, ή τρόποι αφήγησης. Ο 4ος κύκλος για παράδειγμα είχε μερικά πολύ αξιόλογα επεισόδια από άποψη σκηνοθεσίας, Επίσης μου αρέσει το σάουντρακ, τα country/ροκ τραγούδια που παίζουν πολλές φορές και ταιριάζουν με την εκάστοτε σκηνή. Σίγουρα είμαι προκατειλημμένος υπερ της σειράς ως φαν, αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία της. Και οι ηθοποιοί, τουλάχιστον αρκετοί από αυτους κανουν πολύ καλή δουλειά.

 

Τώρα όσο για αυτό που λες για τον Ρικ, υποθέτω αναφέρεσαι στο περιστατικό της 4ης σεζόν. Αλλά πραγματικά τι άλλο περίμενες να κάνει όταν δεν είχε καμία άλλη επιλογή; Να δει τον γιο του να τον βιάζει ο χοντροκοιλιάς και μετα να πεθάνουν όλοι; Συγγνώμη, αλλά ήταν καταπληκτική σκηνή και ο Ρικ απλά έκανε ότι μπορούσε για να επιβιωσει και να σώσει τον γιο του και τους φίλους του. Όσο για την Κάρολ, ναι έχει ενδιαφέρον ως χαρακτήρας ειδικά αν σκεφτείς το υπόβαθρο της και τουλάχιστον μέχρι στιγμής είναι συνεπής ως προς το άτομο που έχει εξελιχθεί. Επίσης ο χαρακτήρας της στην σειρά, είναι από τους αγαπημένους του ίδιου του Kirkman, ακριβώς για την διαφορετική πορεία που είχε σε σχέση με το κόμικ. Η Κάρολ στο κόμικ είναι πολύ χειρότερος χαρακτήρας που έχει ένα πολύ WTF τέλος.

 

Flash S02: Kendra Saunders in the house!! Άργησα λίγο να συνειδητοποιήσω πως ήταν αυτή όταν της την έπεσε ο Σίσκο και πραγματικά ποτέ δεν θα περίμενα κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν αυτοί οι δυο έβγαιναν ποτέ στα κόμικ αλλα θα εχει ενδιαφέρον. Μέχρι στιγμής ανάμεικτα συναισθήματα για αυτή την σεζόν.

 

Scream Queens απλά σε αγαπώ, όσο trash και αν είσαι.

 

ΤΟ AHS δεν ξέρω από που να το πιάσω και που να το αφήσω. Ο addiction demon παίζει να είναι από τα πιο φρικιαστικά πλάσματα που έχω δει και η σκηνή βιασμού way too hardcore and reminiscent of Seven. Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναδώ κάτι παρόμοιο.



#2763 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 16 December 2015 - 22:09

Καλησπέρα! Βλέπω the 100 έχω πορωθεί πολύ και πραγματικά συγκρατώ τον εαυτό μου με χίλια ζόρια να μη δω όλο τον 2ο κύκλο μονοκοπανιά, γιατί μετά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον 3ο.

Αλλά θέλω να ρωτήσω, μήπως εντωμεταξύ υπάρχει καμιά άλλη σειρά, έτσι στο ίδιο ύφος του the 100.

Ξέρετε καμία να μου προτείνετε;


Edited by Aena, 16 December 2015 - 22:09.

30w46c0.jpg


#2764 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 16 December 2015 - 23:38

Καλησπέρα! Βλέπω the 100 έχω πορωθεί πολύ και πραγματικά συγκρατώ τον εαυτό μου με χίλια ζόρια να μη δω όλο τον 2ο κύκλο μονοκοπανιά, γιατί μετά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον 3ο.

Αλλά θέλω να ρωτήσω, μήπως εντωμεταξύ υπάρχει καμιά άλλη σειρά, έτσι στο ίδιο ύφος του the 100.

Ξέρετε καμία να μου προτείνετε;

 

Δεν έχω δει αυτή τη σειρά. Αλλά στο ίδιο στυλ sci-fi post apocalyptic πολύ καλή σειρά είναι το battlestar galactica.

http://www.imdb.com/title/tt0407362/?ref_=fn_al_tt_1


Edited by luffy1908, 16 December 2015 - 23:39.


#2765 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 17 December 2015 - 00:29

Δεν έχω δει αυτή τη σειρά. Αλλά στο ίδιο στυλ sci-fi post apocalyptic πολύ καλή σειρά είναι το battlestar galactica.

http://www.imdb.com/title/tt0407362/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ευχαριστώ!! Θα την ψάξω!! :)


30w46c0.jpg


#2766 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 20 December 2015 - 15:30

Καλησπέρα! Βλέπω the 100 έχω πορωθεί πολύ και πραγματικά συγκρατώ τον εαυτό μου με χίλια ζόρια να μη δω όλο τον 2ο κύκλο μονοκοπανιά, γιατί μετά θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον 3ο.

Αλλά θέλω να ρωτήσω, μήπως εντωμεταξύ υπάρχει καμιά άλλη σειρά, έτσι στο ίδιο ύφος του the 100.

Ξέρετε καμία να μου προτείνετε;

Μην αγχώνεσαι, κάνε τον μαραθώνιό σου άνετα. Ανακοίνωσαν την πρεμιέρα του 3ου κύκλου, στις 21 Ιανουαρίου. Βγήκε και το τρέιλερ. IT'S SO GOOD!!

Youtube Video

Νομίζω προλαβαίνω κι εγώ να κάνω μαραθώνιο τον 2ο μέχρι την πρεμιέρα. 



#2767 devnull

devnull

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 25 December 2015 - 11:54

Κάτι πήρε το αφτί μου για νέο Sherlock για τα χριστούγεννα, ισχύει;

 

Για τις γιορτές μάλλον θα κάνω catch-up με την νέα σεζόν DW. Για να δούμε αν αντέχεται ακόμα ο Μούφατ.



#2768 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 14 January 2016 - 04:07

Elementary φέτος εύκολα στην καλύτερη season του ή τουλάχιστον στα ίδια επίπεδα με την πρώτη.

 

Κάθε επισόδιο με εμπνευσμένες υποθέσεις και λογικά/κατανοητά βήματα στην επίλυση τους. Και η ευρύτερη ιστορία που περιβάλει τη season καθώς και οι καταστάσεις κάθε χαρακτήρα ανώτερες από τις αντιστοιχές στις 2/3 seasons που ήταν πιο.. χλιαρές.

 

Spoiler:

 

Μου ξύπνησε αγάπη για detective και μυστήρια, ίσως βάλω να δω και Sherlock εδώ κοντά.


qzMHWHd.png


#2769 GranimeReviews

GranimeReviews

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 14 January 2016 - 13:52

Μιλώντας για το walking Dead εκέι που το έβλεπα με μεγάλο ενθουσιασμό πλέον έχει γίνει σκέτη βαρεμάρα... κάθε season τα ίδια... τα 2 πρώτα επεισόδια είναι υπέροχα και μετά αρχίζουν και το τραβάνε με ατελείωτες ώρες όπου ο κάθε άσχετος νιώθει την ανάγκη να μας δείξει το πόσο υποφέρει και πόσο ψυχολογικά ράκος είναι... Άσε που τα ζόμπι κάποτε ήταν απειλή... πλέον μέχρι και η τζούντιθ τα σκοτώνει... Τουλάχιστοιν η σειρά μας έχει δώσει έναν απο τουσ καλύτερους χαρακτήρες της αμερικάνικης τηλεόρασης... Τη Βασίλισσα Κάρολ!!  Μπόρουν να πεθάνουν όλοι εκτός απο αυτήν; αντε αφήστε και τον ντάριλ διότι κάποτε ήταν badass....



#2770 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 18 January 2016 - 23:11

2 Broke Girls has turned into the worst show in years. Still watching it though.



#2771 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 22 January 2016 - 14:15

Ξεκίνησε ο τρίτος κύκλος των 100. Φαίνεται να έχουμε τουλάχιστον τρεις ιστορίες που θα τρέξουν παράλληλα κάτι που εγγυάται μια συνέχεια που δεν θα με αφήσει να βαρεθώ. Ο Jasper έχει γίνει ακόμα πιο ενοχλητικός κι ελπίζω κάποιο από τα δικέφαλα ελάφια που ζουν στα δάση να τον παλουκώσουν.

Ο Jaha παραμένει διασκεδαστικός με την μία εμμονή του να διαδέχεται την άλλη. Τώρα ζει σε μια επαυξημένη πραγματικότητα.

 

Είδα και δέκα λεπτά από το Legends of Tomorrow. Πολλές υπερηρωικές σειρές ξεπήδησαν αλλά αυτή είναι η χείριστη.



#2772 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 January 2016 - 15:16

το περίμενα πως το αποτέλεσμα δεν θα ήταν καλό με το legends of tomorow αλλά ελπίζω και εύχομαι για το αντίθετο

γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το καστ. Τελευταία βλεπω το φλας και το άροου και ήθελα και το lot να είναι καλό.

αλλά ας είμαστε ρεαλιστες το καστ δεν ειναι αρκετο. από τη μια χαίρομαι με τοσες σειρές από την άλλη το εχουν παρακανει



#2773 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 23 January 2016 - 02:39

Άρχισα κι εγώ το The 100 και είδα τις πρώτες δύο σεζον τσακ μπαμ.

 

Μου είναι πολύ διασκεδαστικό γενικά, μιας που τελευταία έχω φάει ένα κόλλημα με το είδος αυτό, αλλά μερικά πράγματα δεν έχουν πολύ λογική και κάποιες φορές δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες ή όχι.

 

Πάντως,

Spoiler: seasons 1-2


Edited by Gilmaru, 23 January 2016 - 02:40.


#2774 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 11 February 2016 - 22:58

Το πρώτο επεισόδιο του Legends of Tomorrow μέτριο. Η μάχη έξω από το διαστημόπλοιο/χρονομηχανή του Ριπ μου θύμισε Power Rangers.

 

Ενθουσιασμός για το crossover Flash/Supergirl, ανησυχία για τις φήμες περι cancellation της Agent Carter. Η δεύτερη σεζόν αποκτά ενδιαφέρον.



#2775 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 13 February 2016 - 18:46

Πόσο έπος το "the 100"...

Εκεί που νομίζεις ότι ξέρεις τι θα γίνει μετά, κάνει μια τούμπα και ψάχνεσαι.

Περίμενα ότι ο τρίτος κύκλος θα ήταν βαρετός, αλλά είναι πραγματικά απρόβλεπτος.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.