Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Project Mirana_Neko: My macrame creations

macrame bracelets jewlery creations

  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 28 August 2012 - 13:15

Mπορεί να μην το έχω στην ζωγραφική όπως πολλές ταλαντάρες του forum μας, αλλά ασχόλουμε ερασιτεχνικά με το κόσμημα. Τον τελευταίο χρόνο ανακάλυψα την τεχνική του μακραμέ με την οποία μπορείς να κάνεις σχεδόν τα πάντα. Oι παρακάτω φωτογραφίες είναι κυρίως απο βραχιολια και μπρελόκ, αλλά έχω φτιάξει και τσαντακια, θήκες για κινητό σκουλαρικια κ.α. απο τα οποία δυστυχώς δεν κράτησα pics. There I go λοιπόν και be gentle with me.

Spoiler:


#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 August 2012 - 13:26

Το λατρεύω το μακραμέ κ ας είμαι σκράπας σε αυτό 15 χρόνια τώρα!

Υπέροχα όλα, έχω ενθουσιαστεί!

Posted Image


#3 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 28 August 2012 - 13:28

Eυχαριστώ πολύ. :blush2: :blush2: :blush2: :blush2: Συγνώ,η για τις φωτογραφίες δεν είναι και πολύ καλές αλλά νομίζω φαίνονται.

#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 August 2012 - 13:40

Το μακραμέ με τα μάτια της Konata είναι όλα τα λεφτά! Μπράβο σου.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 28 August 2012 - 13:40

Είναι όλα τόσο όμορφα!!! Μπράβο σου, συγχαρητήρια! Εδικά τα λουλούδια πάνω πάνω και εκείνα με τα μάτια είναι φανταστικά. Έχεις σκεφτεί ποτέ να τα πουλήσεις?

#6 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 28 August 2012 - 14:03

Να τα πουλήσω δυσκολευομαι λίγο γιατί δεν ξέρω πως να τα κοστολογήσω. Πιο πολύ τα χαρίζω. Αλλά έχω πουλήσει και μερικά απο δω και απο κει, αλλά όχι πιο οργανωμένα και πιο συστηματικά.

#7 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 28 August 2012 - 21:35

H τίγρη και τα λουλούδια με άφησα στον τόπο *_*. Θέλω να μάθω κι εγώ! *googles for tutorials*

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#8 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 28 August 2012 - 23:05

Ωραία είναι! Μπράβο!!!
Posted Image

#9 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 29 August 2012 - 08:05

Απίστευτη δουλειά , μπράβο... Αν και ποτέ δεν μου άρεσαν αυτα τα βραχιολάκια που έφτιαχναν πριν απο κανα δυο χρόνια όλα τα κοριτσάκια , αυτά είναι πάρα πολυ καλα (stupid comparison is stupid), ειδικά αυτό με τα μάτια της τίγρης και την κονάτα...

Edited by BoredForLife, 29 August 2012 - 08:11.

v4kFmx.png


#10 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 29 August 2012 - 13:00

Τί όμορφα που είναι!!! :blingeye2:

Τελικά η μόνη κουλή σ' αυτό το forum εγώ είμαι?? Οτι πιάνω καταστρέφεται..... :emptyonexg1:

Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#11 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 August 2012 - 13:06

Πολύ όμορφα. Εξαιρετικά τα μάτια της τίγρης. Το πρώτο λουλούδι all the money.

#12 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 30 August 2012 - 13:08

Καλά λόγια απο τον Οδυσσέα ? Περίεργο! Ευχαριστώ πολύ. Βρε Seppuku μην το λες αυτό. Και εγώ μεχρί πριν απο 2 χρόνια κουλή νόμιζα οτι είμαι και οτι δεν νιώθω να φτιάξω τίποτα. Απλά κάνε δοκιμές μεχρι να βρεις κάτι που σ'αρέσει και τα καταφέρνεις. Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ. Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και κάποια άλλα που θέλω.