Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Magi - Labyrinth of Magic

Shounen Fantasy Adventure Fall 2012 TVseries

  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#31 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 22:03

Spoiler:


#32 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 22:12

Spoiler:

qzMHWHd.png


#33 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 22:23

Ωραίο το πρώτο ep. Κύλισε ευχάριστα και απολαυστικά. Η σκηνή με την Ελίζαμπεθ καθώς και η φάτσα του Αλί Μπαμπά μετά από αυτό με έκανε να γελάω σαν καθιστεριμένο για 10 λεπτά... xD xD

Αν και η χρήση του "πιολεπτόςπεθαίνεις χαρακτήρας που χλαπακιάζει τον αγλέουρα" με χάλασε λιγάκι γιατί έχω βαρεθεί να το βλέπω πια. Θα μπορούσε να γίνει κωμικό χωρίς αυτό το στοιχείο.

Αλλά όντως η seiyuu του Αλαντίν με χαλάει αφάνταστα πολύ. Περισσότερο για moe κοριτσάκι μοιάζει που 'πε και ο Πρίγκιπας... Του Αλί Μπαμπά μ'αρέσει όμως.
Spoiler:


#34 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 22:39

Spoiler:


Spoiler:


#35 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 22:41

Spoiler:


δεν είναι μικρό αλλα μεγάλο δε το λες, αν δεν είχαν σκοπό αν το σταματήσουν θα το φτάναμε σχετικά γρήγορα...κρίμα όπως αν έχουν σκοπο να πάνε μέχιρ 8ο τόμο, θέλω κιαλο...μακαρί να βγάλουυν και τα υπόλοιπα και να μη το απρατήσουν εκεί >.< αλλα εεεεχουμε καιρο μεχρι τότε. Τώρα για τη πρώτη σκηνη δε θα με χάλαγε να τη ρίχνανε ως flashback, δε το αποκλείω, πολύ πιθανό και να γίνει, ελπίζω να μη το πετάξουνε σε κανα άκιρο σημείο μόνο (αν το κάνουν έτσι).
Spoiler:

Χάρηκα όμως μαζί με το 1το επ. βγάλανε μεταφρασμένα αλλα 5chapter μάζεμένα και χάρηκα τη ζωή μου :P

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 08 Οκτώβριος 2012 - 22:44

フカフカ

#36 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Οκτώβριος 2012 - 16:00

Παιδιά τα spoilers είναι από το manga? Μέχρι τώρα δεν ανοίγω κανένα γιατί φοβάμαι :/

Εμενα το πρώτο ep μου άρεσε παρα πολύ και φαίνεται να έχει παρα πολύ potential να γίνει ακόμα καλύτερο. Ήδη είμαι περίεργος σχεδόν για τα πάντα και θέλω να μάθε περισσότερα. Για τον Αλαντίν, για τον Ali Babba, για την κοκκινομάλλα σκλάβα, για τα dungeons τα Ginies etc etc. Ο Ali Babba μου άρεσε πολύ (μου θυμίζει μικρό Gilgamesh). Μουσική, σχέδιο animation και αυτά καλά. Η voice actor του Αλαντίν με μπέρδεψε πολύ. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κοριτσάκι ξέρω γω...

Anyways γενικές εντυπώσεις πολύ καλές περιμένω το νέο ep!!!!
Δημοσιευμένη  εικόνα

#37 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Οκτώβριος 2012 - 13:03

Ετυχε και ειδα και εγω το πρωτο επισοδειο κατα τυχη και μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκα με την ψυχη μου. Δεν εχω διαβασει το manga, οποτε δεν μπορω να συγκρινω το anime με το manga. Ελπιζω να ειναι οσο καλο οσο λετε παραπανω.
Το μονο σχολιο που μπορω να κανω αυτη τη στιγμη ειναι οτι το πρωτο επισοδειο ειχε αρκετη πλακα
Spoiler: απο το ανιμε


καθως και η WTF σκηνη στο τελος.
Spoiler: απο το ανιμε


#38 Vidocq

Vidocq

    Doctor Who?

  • Members
  • 39 Δημοσιεύσεις:
  • Locationathens

Καταχωρήθηκε 12 Οκτώβριος 2012 - 17:52

Απλά το λατρεύω :blingeye2: με ενθουσίασες τόσο πολύ το πρώτο ep που ξεκίνησα το manga :yahoo: ......και το τελειωσα και αυτό :emptyonexg1: AAAAHHHHHHH give με more!!!!!!the addiction :nanteee: .

Δημοσιευμένη  εικόνα http://myanimelist.net/profile/ceribro
''never regret for the choices you made''


#39 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Οκτώβριος 2012 - 22:01

Spoiler: 2


#40 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Οκτώβριος 2012 - 23:44

Μπορω να πω οτι και το δευτερο επισοδειο ηταν εξισου καλο με το πρωτο. Η ιστορια παιρνει αρκετα καλη τροπη και εχουμε ηδη μπει στο κλιμα της ιστοριας.

Οσο αφορα τωρα τις ερωτησεις σου Niko. Δεν εχω διαβασει το manga, αλλα απο οτι καταλαβα απο το ανιμε και την περιληψη του.

Spoiler:


#41 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2012 - 16:40

Περιμένω από τη σειρά να έχει πιο έξυπνες παγίδες στους επόμενους πύργους και ίσως να αφιερώσει περισσότερο χρόνο στην επίλυση των γρίφων που συναντούν. Από τα τέρατα ευτυχώς δεν έχω παράπονο, είναι όλα τους ευφάνταστα και αρκούντως τρομακτικά χωρίς όμως να φαντάζουν εκτός τόπου και χρόνου.

#42 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2012 - 20:10

Κοιταξε, η σειρα ειναι βασισμενη σε manga, οποτε σε μερικα πραγματα δε φερει ευθυνη το ανιμε. Απο οτι διαβασα στο αντιστοιχο thread, το manga ειναι αρκετα καλο και οσοι το εχουν διαβασει ειναι ευχαριστημενοι. Απο εκει και περα, εμεις αυτο που μπορουμε να κρινουμε ειναι το πως μας παρουσιαζουν αυτο που μας παρουσιαζουν και φυσικα το αν αυτο που μας παρουσιαζουν βγαζει νοημα.

Οι παγιδες του πυργου, οι χαρακτηρες και οτι εκαναν σε αυτο το επισοδειο, ηταν αρκετα καλα δομημενα. Βεβαια ειναι νωρις να κρινουμε τη σειρα ως σειρα και να ψαχνουμε προβληματα. Ειδικα η συγκεκριμενη σειρα, απο οτι εχω καταλαβει θα διαρκεσει πανω απο 2 season, οποτε εχουμε χρονο στη διαθεση μας για κρισεις επικρισεις. ;)

#43 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2012 - 20:23

Καλούλι ήταν το ep. Μου άρεσε σε γενικές γραμμές.

Την ροζομάλλα εξακολουθώ να μη την χωνεύω καθόλου.
Spoiler:


#44 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2012 - 20:59

Spoiler:

qzMHWHd.png


#45 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2012 - 21:07

Για τα τέρατα το έγραψα ότι μου άρεσαν. Οι παγίδες όμως δεν θα μπορούσαν να είναι πιο βαρετές. Και διαφωνώ ότι πρέπει να περάσουν δεκάδες επεισόδια για να δικαιούμαι να εκφράσω παράπονα.



Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Fantasy, Adventure, Fall 2012, TVseries