Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Magi - Labyrinth of Magic

Shounen Fantasy Adventure Fall 2012 TVseries

  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#16 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 22:30

Και ναι επιτέλους άρχισε!!!!!!!. :x3: :x3: :x3:

Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ το πρώτο επεισόδιο αν και άλλαξαν αρκετά τα πράγματα από το manga που περίμενα να δω. Το καταλαβαίνω ότι αρχίζει αργά το manga και θέλουν να το τρέξουν αλλά τουλάχιστον κάποια πράγματα τα περίμενα αλλιώς .Το αποτέλεσμα ήταν καλό πάντως . :riiight:
Spoiler: episode 1


Τo setting και η μουσική μέχρι τώρα πολύ καλά όπως και το animation ,ιδικά το κομμάτι που έπαιζε την ώρα που εξηγούσαν τα dungeons ήταν υπέροχο όπως και το opening .

Άντε να περιμένουμε το επόμενο τώρα .που μπαίνουνε και στο dungeon.

#17 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Οκτώβριος 2012 - 22:44

Καλό ήταν το πρώτο επεισόδιο, προσπεράσανε βέβαια την πρώτη ιστορία, αλλά είναι από τις λίγες φορές που δεν με πειράζει ιδιαίτερα γιατί μπήκαν κατευθείαν στο ψητό. Η φωνή του Αλαντίν δεν ακούγεται υπερβολικά γυναικεία σε αρκετά σημεία; Ελπίζω να το διορθώσει στη συνέχεια. Μακάρι να μην βιαστούν στα επόμενα επεισόδια. Ούτε κι εμένα μου άρεσε η εισαγωγη της Morgiana σ' εκείνο το σημείο.

Spoiler: 1


Spoiler:

ySss0UF.jpg


#18 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 00:00

yey, yeye...its here!! :P
Spoiler: 1

σε γενικές γραμές μου άρεσε αρκετα όμως, όπως και να χει...δε με χάλασε, το ευχαριστήθηκα ^^ waiting for moar :3

edit: επίσης η φωνή του αλαντίν εχω την αίσθηση οτι μας βγήκε χειρότερη απτου αλιμπαμπα >.< ο αλος παλέυεται κάπως τελικα, αλλα ο Αλαντιν μιλα πιο πολυ σα moe κοριτσάκι παρα σα παιδάκι >.> ελπίζω να βελτιωθει το acting στη πορεία κάπως, τι να πω, δε το βλέπω να τον συνιθίζω εύκολα αν πα έτσι...δεν έχω προβλημα με αυτο το στυλακι όταν παιζει με τα Boobs και πετά ακιρότητες, αλλα στα σοβαρά του ή και γενικά όταν μιλάει νορμαλ ...δεεεεν ~.~

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 08 Οκτώβριος 2012 - 00:16

フカフカ

#19 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 01:27

Μου αρεσε αρκετα το 1ο επεισοδιο και ελπιζω να γινει ακομα καλυτερο. Παντως εχω μια απορια. Για πιο λογο βαλανε κοριτσι να κανει την φωνη του Aladdin, whyyy?????Ποσο fail ηταν τα αγορια στην οντισιον???

#20 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:
  • LocationArah

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 03:34

Δε ξέρω τι άλλαξαν από το manga, το πρώτο επισόδιο ήταν ωραίο πάντως.
Λίγο forced συναισθήματα με τους γελοίους δουλέμπορους που σε προκαλούν αν τους μισήσεις αλλά ok, μικρό το κακό.

2ο anime σήμερα που θα διάβαζα το manga άμα δεν είχε ωραία χρώματα.
Άντε, περιμένουμε την συνέχεια.

qzMHWHd.png


#21 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 12:47

και εμένα μου φάνηκε ότι η φωνή του Αλαντίν ήταν way high pitched για αγόρι αλλά θέλω να ελπιζω ότι θα χαμηλώσει τους τόνους λιγάκι στα επόμενα που σοβαρεύει πιο πολύ.

#22 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 16:04

Τελικά παίρνω πίσω ό,τι είπα για τη φωνή του Alladin...Μπορεί σε ορισμένα σημεία είναι ωραία αλλά σε άλλα συμφωνώ ότι ακούγεται τόσο γυναικεία... :|
Παρόλα αυτά όμορφο το πρώτο επεισόδιο κι ας παρέλειψαν πολλά απο το manga...Και πολύ ωραία η μουσική σε μερικά σημεία...

Για το animation δε θα πω τίποτα, άλλωστε ειναι και ο βασικός λόγος που ερωτεύτηκα το anime πριν καλά ξεκινήσει και άρχισα να το διαβάζω... :bleh:

tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#23 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 16:15

Εμμ παιδια, γυναικα ειναι αυτη που κανει τη φωνη του Aladdin και λεγεται Kaori Ishihara.

#24 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 16:22

καλα το ότι ήταν γυναίκα ήταν σίγουρο, αλλα τώρα βλέπω πως ειναι και μικρούλα, αν και έχει κάνει ήδη αρκετα ανιμε...(ποτε πρόλαβε?xD)
περίεργο που της δώσανε τον Αλαντίν όμως, πρεπει να ταν όντος wtf οι υπολοιποι στο audition μαλλον....ή δεν τον ήθελε κανεις τον συγκεκριμένο χαρακτήρα, τι να πεις :P άντε να δούμε...ελπίζω να καταφέρει να τον κάνει πιο ...male.. αργοτερα πάντος :P

Spoiler:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 08 Οκτώβριος 2012 - 16:25

フカフカ

#25 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 16:49

δε νομίζω οτι υπήρχε λόγος να το βιάσουνε...ίσα ίσα που αν βιαστουν πολύ θα μας αρχίσουεν τα φιλλερς, δεν ειναι και κανα τεράστιο μάνγκα :)


Το manga έχει μπόλικο υλικό για να κάνουν 50+ επεισόδια(ήμαστε τώρα στα στα 159 chapters ) ωστόσο έχει ήδη ανακοινωθεί δυστυχώς ότι θα το anime θα φτάσει μόνο μέχρι και το 8 volume δηλαδή το conclusion του Balbadd Arc(ας ελπίζουμε μετά για περισσότερο).Γενικά έχουν πει ότι τα πρωτα chapters δηλαδή το πρώτα επεισόδιο του anime το έτρεξαν αλλά τα υπόλοιπα θα είναι πιστή μεταφορά του manga.Έχουν ανακοινώσει και άλλα πράγματα αλλά για μην πω και spoilers όποιος θέλει ας διαβάσει εδώγια το πως θα διαρθρωθούν τα επόμενα επεισόδια.

#26 Jooji-san

Jooji-san

    Lieutenant

  • Members
  • 437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 16:57

Good, that's good news. Οκ υπομονη για το 2ο επεισοδιο.

#27 makis13

makis13

    Starting...

  • Members
  • 96 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 19:32

μακαρι να το συνεχισουν και μετα απο τα 8 volume φενεται παρα πολυ καλο... για να δουμε>>>>

#28 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 20:41

μακαρι να το συνεχισουν και μετα απο τα 8 volume φενεται παρα πολυ καλο... για να δουμε>>>>

True so true....
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#29 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 21:20

Eγώ πάντως ψιλοστενοχωρήθηκα που δεν έδειξαν την πρώτη ιστορία. Ήταν πολύ ωραία εισαγωγή και ένα πολύ ωραίο αυτοτελες επεισόδιο (δεν ξέρω αν εμφανίζεται πουθενά αργότερα η κοπελιά). Κατανοώ το να θέλουν να μπούν στο ψητό αλλά αν δεν υπάρχει σοβαρός περιορισμός στα επεισόδια θα μπορούσαν να αφιερώσουν ένα ξέρω γω.

Το επεισόδιο από μόνο του ήταν αρκετά καλό με πανέμορφο animation και ωραίο story. Το μόνο που με ξένισε ήταν το τέλος
Spoiler:


Καλά είμαστε ως εδώ περιμένω το επόμενο.

#30 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Οκτώβριος 2012 - 21:35

Spoiler:




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Fantasy, Adventure, Fall 2012, TVseries