Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Okane Ga Nai (No money)

Shounen Ai Josei Sex Violence Bishounen Small Uke

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 22:15

~Okane Ga Nai~

お金がないっ


Δημοσιευμένη  εικόνα



Genres: Yaoi, Romance, Josei

Date: 9.2.2007 - 21.12.2009


Believe me or not, δεν είναι shota, το αγοράκι είναι 18 χρονών.

Τι να πω, μάλλον δεν έπινε γάλα μικρό...


Πλοκή


Ο Yukiya Ayase είναι ένας απλός και συνηθισμένος μαθητής πανεπιστημίου, μόνο που μια μέρα βρίσκεται αντικείμενο προς πώληση σε μια δημοπρασία.

Ο Kanou Somuku μένει έκπληκτος, καθώς συνειδητοποιεί πως το αγόρι στην δημοπρασία, είναι κάποιος που τον είχε βοηθήσει λίγα χρόνια πριν.


Αγοράζει, λοιπόν, τον Ayase για 120 εκατομμύρια yen και τον πηγαίνει σπίτι του. Εκεί, ο Ayase ανακαλύπτει πως ο ξαδερφός του, ο Tetsuo Ishii, τον είχε προδώσει, πουλιώντας τον για να πληρώσει κάτι χρέη. Αντί να θυμώσει όμως, το αρνείται και ζητά από τον Kanou να τον αφήσει να του μιλήσει.

Ο Kanou όμως, θυμώνει με την αφέλεια του Ayase και τον βιάζει, λέγοντας του πως άμα θέλει να κερδίσει την ελευθερία του, πρέπει να ξεπληρώσει τα 120 εκατομμύρια yen με τα οποία τον αγόρασε και πως είναι διατεθειμένος να του δίνει 500.000 yen κάθε φορά που κάνουν σεξ.



Seiyuus

Fujuyama Jun as Ayase Yukiya

Kusogi Juurouta as Kanou Somuku

Tsujitani Kouji as Kuba Homare

Hatano Wataru as Kuba Misao

Tobita Nobuo as Someya Kaoruko




O σκηνοθέτης είναι ο Sokuza Makoto, η original work είναι της Shinozaki Hitoyo και το animation το έχει αναλάβει το studio Lyrics το οποίο έχει παρελθόν με hentai και ecchi(Holy Knight, My Imouto: Koakuma na A Cup, Sweet Home: H na Onee-san wa suki desuka)




Δημοσιευμένη  εικόνα
AniDB|ANN



Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από iristella: 07 Ιούλιος 2012 - 22:34
dl link removed.


#2 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 22:40

Mου έπεσε βαρύ το smut σε αυτό, και το uke κάπως too girly για τα γούστα μου. Ο okama-sama έγραψε thou.

P.S.: Κeep up the good work ^^

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Vagelio: 04 Ιούλιος 2012 - 22:40

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 22:40

well, i dont know, αλλα το cover φέρνει πραγματικά λες και είναι παιδεραστής ο αλος...αχαχα...
ενας manly τύπος κιενα 18χρονο που δείχνει για 12χρονο να νε δεμένοι με χειροπεδες...xD
τα βλέπω που τα βλέπω κάπως περίεργα τα Yaoi, τώρα που δα κιαυτο έκλισα :P

Σε βλέπω πάντος τα χεις πιάσει με τη σειρα..xD μου χεις προσφέρει yaoi εγκυκλοπέδια (που δεν είχα τολμίσει να τα ψάξω κιειδιέτερα ποτέ) :P
κεεπ απ δε γκουντ γουορκ :)

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 04 Ιούλιος 2012 - 22:55

フカフカ

#4 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 22:43

Comes in intrigued by the title . :orly:

Sees picture . We meet again yaoi tag ! :zombie:

Well , let's read the description at least ! :hot:

Ο Kanou όμως, θυμώνει με την αφέλεια του Ayase και τον βιάζει, λέγοντας του πως άμα θέλει να κερδίσει την ελευθερία του, πρέπει να ξεπληρώσει τα 120 εκατομμύρια yen με τα οποία τον αγόρασε και πως είναι διατεθειμένος να του δίνει 500.000 yen κάθε φορά που κάνουν σεξ.

Jesus ! Φαντάσου να μην ήθελε να τον βοηθήσει κιόλας ! :kakaka:


PS. Ο τυπάς στην φωτό είναι η προσωποποίηση του pedobear σε yaoi version .
PS2. Keito sorry , είναι η 2η φορά ! Δεν σε τρολλάρω , αλήθεια μου ο τίτλος μου έκανε κλικ και ξαναείχα αυτήν την ευχάριστη έκπληξη ! :terror2:

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#5 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 22:45

No money ε αυτό είναι το άνιμε της Ελλάδας μάλλον !! επειδή δεν έχει λεφτά η ελλάδα

#6 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 23:34

shota μπορει να μην ειναι ο Seiyu ομως ειδικευση στα shota ωρες ωρες !!!

Καλα αυτο το κουφο με το βιασμο με εκανε να λιωσω απειρα οταν το ειδα ... λολ ρε αγορια με τς ορμες
παντως δν επαιρνε κι λιγα για καθε φορα ,ουτε πολυτελειας να ηταν...

Spoiler:


Keito κι αλλο ... κι αλλο!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#7 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 04 Ιούλιος 2012 - 23:43

shota μπορει να μην ειναι ο Seiyu ομως ειδικευση στα shota ωρες ωρες !!!

Καλα αυτο το κουφο με το βιασμο με εκανε να λιωσω απειρα οταν το ειδα ... λολ ρε αγορια με τς ορμες
παντως δν επαιρνε κι λιγα για καθε φορα ,ουτε πολυτελειας να ηταν...

Spoiler:


Spoiler:


#8 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούλιος 2012 - 01:22

Ίσως το πιο αντιπαθητικό yaoi που έχω δει. Για να εξηγούμαι. Δεν μου αρέσουν τα rape stories, δεν μου αρέσουν οι χαρακτήρες που μοιάζουν με δωδεκάχρονα για να δινουν shotacon vibes. Αηδιαστικοί και οι δύο στον ύψιστο βαθμό.

Μόνο ο Someya τα σπάει από εκεί μέσα.

#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούλιος 2012 - 02:26

Έχω δει το πρώτο ova (δεν τρελάθηκα) αλλά έχω διαβάσει το manga που είναι αρκετά καλύτερο. Εδω που τα λέμε σχεδόν σε όλα τα yaoi το manga είναι καλύτερο από το anime.

Σε γενικές γραμμές αντιπάθησα τόσο τον Ayase που δεν με ένιαζε αν τον βίαζε με χταπόδια που αντί για βεντούζες είχαν καρφιά ο άλλος...

Βασικά το θέμα είναι το εξής. Κατά πόσο είσαι διατεθειμένος στα πλαίσια του fiction και της ερωτικής φαντασίωσης να ανεχθείς μία abusive relationship. Αν πεις ότι ok, δεν με νιάζει, τότε βλέπεται αν και οι χαρακτήρες του έχουν τρελό θέμα. Ο ένας είναι ηλίθιος και ο άλλος τρελός. Αν από την άλλη το να βλέπεις μία ντουλάπα να βιάζει ένα 18χρονο που μοιάζει 12χρονο επειδή το αγαπάει και ταυτόχρονα να του πετάει στη μούρη λεφτά δεν είναι your cup of tea, stay away from okane ganai anime and manga.

xbJ3b2w.jpeg


#10 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 05 Ιούλιος 2012 - 11:08

Συμφωνώ με όλες σας κορίτσια, αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει πολύ μίσος για τον Kanou. Εγώ τον αντιπάθησα ακόμα περισσότερο από τον Ayase. Ειδικά στα πιο τελευταία οβας, αυτή η μανία κτήσης του με εκνεύριζε αφάνταστα.

Το ότι το 18χρονο, έμοιαζε με 12χρονο κοριτσάκι, είπα να μην το σχολιάσω καν.

Το manga δεν θα το έλεγα καλύτερο, μιας και είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα σε πιο hardcore με περισσότερες σκηνές σεξ.

Επίσης δεν θυμάμαι αν ήταν τόσο έντονο στο όβα, αλλά κάτι άλλο που με εκνεύρισε, ήταν το ότι ο Ayase αντιμετωπιζόταν ως το απόλυτο σύμβολο του σεξ και του οργασμού. Δηλαδή το μοτίβο: Ερωτεύεται κάποιος άκυρος τον Ayase> του το λέει> Ο Ayase του λέει όχι> Ο Kanou τους βρίσκει> Θυμώνει, του λέει είσαι μόνο δικός μου> Τον βιάζει.


Btw και εγώ είχα λατρέψει τον Someya.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Keito: 05 Ιούλιος 2012 - 11:14




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen Ai, Josei, Sex, Violence, Bishounen, Small Uke