Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 1 Ψήφοι

New Evangelion


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#16 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1.005 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2006 - 12:53

Εγώ πάντως θα είμαι επιφιλακτικός προς το παρόν :ninja: Evangelion, Evangelion όμως να μην το κάνουμε και Naruto :P Επιτυχεία η σειρά, ναι, όμως αυτό δεν σειμένει οτι πρέπει να εμπορικοποιηθει :huh: Το καλό που τους θέλω είναι να κλέίσουν τον Anno σε κανένα ύδριμα πάλι να δούμε τι θα σκαρφηστεί. :hehe:

oR4yYRl.gif


#17 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2006 - 13:46

βασικά, το Evangelion είναι ήδη το πιο εμπορικοπιιμένο anime που ειπάρχει

ξέρετε τι είναι αυτό?:
Posted Image

και αυτό δεν είναι τίποτα :bleh: :hehe:

#18 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2006 - 19:07

Six Winged Angel:

βασικά, το Evangelion είναι ήδη το πιο εμπορικοπιιμένο anime που ειπάρχει

ξέρετε τι είναι αυτό?:


Σαν μονοτικη ταινια μου μοιαζηει εμενα,αν δεν ειναι τοτε τι ειναι :huh:

#19 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2006 - 21:51

close, kolitiki tainia evangelion :ninja:

alli mia geusi apo kapsimo (official proionta):

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

kai paei legontas

#20 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1.005 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Σεπτέμβριος 2006 - 22:22

Σιγά ρε, το Pokemon έχει και δύο αεροπλάνα ΧD :hehe: Και μαρμελαδες εχει... :clap: Χαρτιά υγείας δεν έχω υπ΄όψην μου αν έβγαλε ακομα... :laughing:

Τέλος πάντων... Τώρα έχω μείνει με την απορία τι μας ετοιμάζουν... Κάποιο Alternative reality ίσως...? :?

oR4yYRl.gif


#21 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 06:54

τα αεροπλάνα δεν είναι merchandise και δεν πιάνονται :hehe:

πιθανότατα απότι κατάλαβα ετοιμάζουνε κάποιο remake από το 0 με κάποιες νέες σκηνές το οποιο θα έχει μεν το ίδιο storyline με το Evangelion αλλα η αρτίστικη γωνια του και η αντίληψη του θα είναι ακριβώς αντίθετες με αυτές του original anime, όπως λέει και το άρθρο πάνω

#22 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1.005 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 08:11

Χμμ... πραγματικά... Δεν ξέρω που θέλουν να το πάνε πια :huh: Αν θέλουν να αλλάξουν -ουσιαστικά- τα 2 τελευταία επισόδεια τότε δεν βλέπουμε κατι ιδιαίτερο κατα τη γνώμη μου... Το 90% του Evangelion (χωρίς υπερβολές) είναι τα 2 τελευταία επισόδεια. Το υπόλοιποι ¶νιμε, αν δεν ήταν αυτά θα χαρακτηριζόταν πολύ εύκολα Avarage. Τέλος πάντως, ρίξτε μια ματιά στο Blog του Quaja, έχει κάνει μία πολύ καλή ανάλυση.
http://girishaotaku.wordpress.com/2006/09/07/evangelion-shin-gekijou-ban/

oR4yYRl.gif


#23 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 13:15

δεν ξέρω για σένα αλλα εμενα με πώρωσε ολόκληρο το anime όσο τίποτα και ειδικά τα επεισόδια μετά το 16, το δε 19 είναι το αγαπημένο μου από την σειρά, και βρίσκω το ΕοE πολύ ανώτερο από όλο το anime μαζί και των 2 τελευταία eps, ελπίζω να μην αλλάξουνε κάτι που να έχει σχέση με το End of Evangelion

#24 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1.005 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 13:38

και βρίσκω το ΕοE πολύ ανώτερο από όλο το anime μαζί και των 2 τελευταία eps

Kαι εγώ το ίδιο.

ελπίζω να μην αλλάξουνε κάτι που να έχει σχέση με το End of Evangelion


Αυτό είναι αναπόφευκτο δυστιχως... Το ΕοΕ ήταν ούτως ή άλλως ένα αλτέρνατιβ ένντινγκ.

Πάντως έχουν και εκείνο τον τύπο του οποίου το όνομα δεν έχω συγγρατίσει... Ίσως παίξει κάποιο ρόλο για παραπάνω απο 2 επισόδεια αυτή τη φορά :P

oR4yYRl.gif


#25 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 14:05

sadamoto?

to EoE stin ousia einai to pragmatiko telos :P kai to allo einai to alternative alla variemai na katsw na analisw

pantws exoun lefta me to tsouvali twra opote gia tin piotita tou sxediou kai tou ixou den xreiazetai na anisixoume

#26 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Σεπτέμβριος 2006 - 15:17

Ελπίζω ο Shiro Sagisu να μας δώσει ένα OST εφάμιλλο εκείνου του παλιού Evangelion και όχι όπως το μέτριο OST του Bleach.

#27 StoKoS

StoKoS

    Starting...

  • Members
  • 31 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Δεκέμβριος 2006 - 16:43

απ'ότι καταλαβα είναι ενα remake της σειρας με αρκετα eye-candy (κυρίως στον σχεδιασμο) και πιο ευπεπτο περιεχομενο. Ειμαι πολύ επιφυλακτικος :thumbdown:

#28 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Δεκέμβριος 2006 - 21:47

Όσο εμπλέκεται ο Anno, είμαι αισιόδοξος.

#29 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Δεκέμβριος 2006 - 22:47

Χαρτιά υγείας δεν έχω υπ΄όψην μου αν έβγαλε ακομα... :laughing:

αφου τα ποκεμον ειναι του κωλου,οπως και να το κανεις.
merchandise ......ξεφτιλα γινεται το θεμα....κουκλακια παπλωματα ποδηλατα παπουτσια οτιναναι.
απορω ποιοι μαλακες τα αγοραζουν ολα αυτα.
στο θεμα μας τωρα .
ειναι καθαρα θεμα "δεν εχω αλλες ιδεες ας παρω το πιο επιτυχημενο μου προιον και ας του βαλω 2 σκηνες να χαρουνε οι καμμενοι"
0 κινηση.-

Δημοσιευμένη  εικόνα


#30 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 15 Δεκέμβριος 2006 - 11:07

Pastora μου δεν είμαι τόσο σίγουρος ακόμα...τυχαίνει προσωπικά να έχω τον ζουρλομανδύα Anno σε τρελή εκτίμηση. Είναι στάνταρ από το ημίχρονο πως η GAINAX θέλει να ξεζουμίσει τον τίτλο μέχρι τελευταίας ρανίδος...αλλά απο την άλλη δεν νομίζω να εμπλεκόταν τόσο εύκολα ο Anno για να κάνει απλά "αρπαχτή".

Όπως το βλέπω το θέμα, ο δημιουργός θέλει να προσθέσει στην σειρά. Όχι να αναμασήσει. Και όπως είπε και ο ίδιος, θέλει να δώσει και κάποια πράγματα τα οποία η τεχνολογία ή το budget αν θές πριν 10 χρόνια δεν τον άφηναν να δείξει...ίδωμεν....;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.