Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * - 3 votes

Πώς λέγεται αυτό το anime/manga? (βλ. 1η σελίδα για λεπτομέρειες)

Βοηθεια αναζητηση τιτλου manga anime

• Please log in to reply
1702 replies to this topic

#91 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 10 May 2007 - 11:37

Παιδια βρηκα αυτην την σελιδα εδω με σχεδον οσα εχει δείξει στην ελληνικη τηλεόραση:wis:
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#92 Matsu

Matsu

Certified Dorama Queen

• Members
  • 754 posts

Posted 14 May 2007 - 04:28

Ειναι ενα καρτοον που ψαχνω εδω και καιρο, και ειναι δυσκολο να το βρω γιατι δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα ουσιωδες για την υποθεση, ουτε φυσικα τον τιτλο. Δεν νομιζω να ειναι ανιμε αλλα μονο εδω μπορουσα να το γραψω!!!

Το καρτοον περιελαμβανε κατι ανθρωπακια πολυ μικρα, με σκουφους που γυριζανε στο τελος, και ενα κοριτσακι ξανθο με καρε μαλλι, αδυνατο πολυ, που υποτιθεται ειχε παθει καταθλιψη που το αφησανε οι γονεις του στη γιαγια του και δεν ετρωγε....η γιαγια του του εφερνε σαντουιτσακια και εκεινο τα ταιζε στα μικρα ανθρωπακια. Νομιζω πως το κοριτσακι το ελεγαν Ελεν, γιατι ΑΝ θυμαμαι καλα της ελεγαν τα ανθρωπακια
"Πρεπει να φας Ελεν!"
"Δε θελω, φατε τα εσεις!"

Το δευτερο πραγμα που θυμαμαι σε αυτη τη σειρα, ηταν οτι ηταν ενας τυπος τοσοδουλης κι αυτος, και τα πιτσιρικια των τοσοδουληδων τον βρισκανε διπλα σε ενα ποταμι, οπου επαιζε φυσαρμονικα, και αν θυμαμαι καλα, φορουσε κασκολ μεχρι τη μυτη, και το στομα του δε φαινοταν...τωρα ή ειχε πρασινα μαλλια, ή πρασινα ματια...help me please! Ελπιζω αυτες οι πληροφοριες να σας λενε κατι!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm

#93 TNT

TNT

Crazy Scientist!

• Members
  • 735 posts

Posted 14 May 2007 - 21:57

Ειναι ενα καρτοον που ψαχνω εδω και καιρο, και ειναι δυσκολο να το βρω γιατι δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα ουσιωδες για την υποθεση, ουτε φυσικα τον τιτλο. Δεν νομιζω να ειναι ανιμε αλλα μονο εδω μπορουσα να το γραψω!!!

Το καρτοον περιελαμβανε κατι ανθρωπακια πολυ μικρα, με σκουφους που γυριζανε στο τελος, και ενα κοριτσακι ξανθο με καρε μαλλι, αδυνατο πολυ, που υποτιθεται ειχε παθει καταθλιψη που το αφησανε οι γονεις του στη γιαγια του και δεν ετρωγε....η γιαγια του του εφερνε σαντουιτσακια και εκεινο τα ταιζε στα μικρα ανθρωπακια. Νομιζω πως το κοριτσακι το ελεγαν Ελεν, γιατι ΑΝ θυμαμαι καλα της ελεγαν τα ανθρωπακια
"Πρεπει να φας Ελεν!"
"Δε θελω, φατε τα εσεις!"

Το δευτερο πραγμα που θυμαμαι σε αυτη τη σειρα, ηταν οτι ηταν ενας τυπος τοσοδουλης κι αυτος, και τα πιτσιρικια των τοσοδουληδων τον βρισκανε διπλα σε ενα ποταμι, οπου επαιζε φυσαρμονικα, και αν θυμαμαι καλα, φορουσε κασκολ μεχρι τη μυτη, και το στομα του δε φαινοταν...τωρα ή ειχε πρασινα μαλλια, ή πρασινα ματια...help me please! Ελπιζω αυτες οι πληροφοριες να σας λενε κατι!

Αυτό το 'βλεπα κι εγώ όταν ήμουν μικρή... :Blissfull:
Κι αν θυμάμαι καλά είναι αυτό!!

Posted Image

#94 Matsu

Matsu

Certified Dorama Queen

• Members
  • 754 posts

Posted 14 May 2007 - 23:45

Ναι! Αυτο ειναι! Αχ ευχαριστω πολυ πολυ πολυ πολυ!!!!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm

#95 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 15 May 2007 - 12:12

Attached File  vlcsnap-7501.jpg   24.26KB   36 downloadsΑυτο λες?

#96 amyntas

amyntas

Anime Newbie

• Members
  • 55 posts

Posted 16 May 2007 - 02:41

2 χρονια διακοπες και υπαρχει σε τορρεντ και στο dc++

#97 Percevall

Percevall

Starting...

• Members
  • 12 posts

Posted 19 May 2007 - 20:06

Απο πιο τορρεντ μπορεισ να το κατεβασεις? στο μινινοβα εχει μονο ιταλικη εκδοση.
... παντως μου αρεσε πολυ. και το free kick μου αρεσε και ασ εδειξε μονο 20 κατι επεισοδια του NEW channel.

#98 AKAMTOS

AKAMTOS

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 20 May 2007 - 08:18

Ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει τον τιτλο μιας ταινιας anime που προβαλοταν την προηγουμενη δεκαετια και ο κεντρικος χαρακτηρας λεγοταν Σολ Κατσι.
Η υποθεση ειχε ως εξης:
Ηταν ενα παιδακι που μετακομιζε συχνα γιατι ο πατερας του οδηγουσε φορτηγο, ορφανο απο μητερα και επαιζε baseball. Τον κοροιδευαν ολοι αλλα στο τελος θα
γινοταν ο καλυτερος παιχτης του baseball. Ο πατερας του ειχε βρει και μια γκομενα η οποια ειχε μια αναπηρη κορη.
Δεν θυμαμαι τιποτα αλλο οποτε αν καποιος ξερει κατι ας βοηθησει

#99 hajate

hajate

Anime Freak

• Members
  • 317 posts

Posted 20 May 2007 - 09:53

Απο πιο τορρεντ μπορεισ να το κατεβασεις? στο μινινοβα εχει μονο ιταλικη εκδοση.
... παντως μου αρεσε πολυ. και το free kick μου αρεσε και ασ εδειξε μονο 20 κατι επεισοδια του NEW channel.

για torrent από εδώ:

Spoiler:

#100 rory21

rory21

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 26 May 2007 - 13:31

Οκ ενα ψιλοδυσκολο δεν ξερω αν ειναι anime ή οχι επειδη μια φιλη μου το περιεγραψε ειναι με ένα ξανθό κοριτσάκι που επικοινωνεί:lovulovu: με έναν τυπά μεσω γραμμάτων και ζει σε ένα χωριό που τα πάντα λειτουργούν από το ρυάκι με το νερό που περνάει (έτσι καταλαβα τουλαχιστον) διπλα.

Ανάμεσα σε σε όλα αυτα υπάρχει και ένα τεράστιο δέντρο και σε κάποια φάση γινεται και πόλεμος το anime παιζοταν στο trt(βόλος) σιγουρα πριν το 1990.

Όποιος γνωρίζει ας βοηθησει.

#101 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 26 May 2007 - 14:30

Μηπως λες το windaria? (τουλαχιστον το δεντρο και ο πολεμος αυτο μου θυμιζουν).

#102 rory21

rory21

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 27 May 2007 - 00:06

Αυτο ειναι φίλε,Ευχαριστώ.

#103 mizuiroElk

mizuiroElk

Anime Amateur

• Members
  • 71 posts

Posted 01 June 2007 - 23:38

Λοιπόν, ψάχνω μια ταινία anime, που παιζόταν 1997-1998 σε TV100 η καποιο παραπλήσιο.
Δέν πολυθυμάμαι την πλοκή το μονο που μου έρχεται ειναι οτι κύριος χαρακτήρας ήταν ένα αγορι, και η μητέρα του ήταν κατι σαν δράκος και στο τέλος αυτη πέθαινε. Και το παιδάκι έτρωγε onigiri ο.ο
Αν το ξέρει κανεις ας μου πει πιο είναι pls^^
Posted ImagePosted Image

#104 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 02 June 2007 - 00:02

Το TARO THE DRAGON BOY νομιζω λες

#105 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 02 June 2007 - 12:31

στα Ελληνικά Τάρω ο γιος της δράκαινας.

Also tagged with one or more of these keywords: Βοηθεια, αναζητηση, τιτλου, manga, anime