Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * - 3 votes

Πώς λέγεται αυτό το anime/manga? (βλ. 1η σελίδα για λεπτομέρειες)

Βοηθεια αναζητηση τιτλου manga anime

• Please log in to reply
1702 replies to this topic

#76 djnicktanta

djnicktanta

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 25 April 2007 - 16:23

ψαχνω το anime με τον βενιαμιν τον καισαρα και το σουτ του αετου που εδειχνε πριν χρονια το σκαι αν θυμαμαι καλα.νομιζω goal λεγοτανε αλλα παλι εστω και οτι λεγοτανε ετσι,πως και που μπορω να το κατεβασω?

koita eimai etoimos an mathw giapwnezika ama xreiastei.sousinda ariggato ekze!!

#77 Phantom Duck

Phantom Duck

Platyrhynchos Kineticus

• Retired Staff
  • 5,443 posts

Posted 25 April 2007 - 17:44

Αν και ποτέ δεν έβλεπα anime με ποδόσφαιρο, μήπως λες για το Ashita He Free Kick ?
Posted Image
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3077
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1182

E5VV38U.jpg

#78 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 25 April 2007 - 20:20

Μηπως θυματε κανεις ενα ανιμε με αγωνες ραλι (στο μοντε καρλο νομιζω) οπου πανω που παει να τερματισει, παθενει κατι το αμαξι και χαλαει, μαζι με ενος που κοντραριζονταν?

#79 Jiraiya

Jiraiya

ビッグブレストジャンキー

• Members
  • 2,571 posts

Posted 26 April 2007 - 00:47

Αν και ποτέ δεν έβλεπα anime με ποδόσφαιρο, μήπως λες για το Ashita He Free Kick ?
Posted Image
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3077
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1182

Πωπω τι μου έκανες τώρα.Αυτό ήταν το αγαπημένο μου anime με σχέση το ποδόσφαιρο.Το έδειχνε την ίδια εποχή με το Jura Tripper και το Super Mario στο Seven ή Tempo νομίζω.Για αυτό,το Jura Tripper και το Aoki Densetsu Shoot θα έδεινα τα πάντα για να τα βρω αλλά δυστυχώς είναι σχεδόν αδύνατο.

Posted Image

#80 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 26 April 2007 - 09:07

Μηπως θυματε κανεις ενα ανιμε με αγωνες ραλι (στο μοντε καρλο νομιζω) οπου πανω που παει να τερματισει, παθενει κατι το αμαξι και χαλαει, μαζι με ενος που κοντραριζονταν?

ρε kabamaru ένα ένα τα θυμάσσαι;
έχουμε ξαναπει γι αυτό. ψάξε επάνω.
πιστεύω λες αυτό με τον Λάουντα.

#81 denCorg

denCorg

Anime Fan

• Members
  • 211 posts

Posted 26 April 2007 - 09:23

Καλά το Ashita He Free Kick μου ξυπνάει πολλές αναμνήσεις από τα παιδικά μου χρόνια (ο ήρωας αν θυμάμαι καλά ήταν αυτός που έκανε το χτύπημα άλμπατρος)
Το έψαχνα καιρό χωρίς επιτυχία.Μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να το βρούμε πουθενά?
Go figure...
Posted Image

#82 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 27 April 2007 - 18:54

Λοιπόν θυμάτε κανείς το Yataman? δεν μπορώ να το βρώ αν είναι anime ή όχι.
Είχε πολύ γέλιο σε κάθε επεισόδιο οι κακοί είχαν και διαφορετικό ρομπότ το οποίο διαλυόταν.
Με τα πολλά μόλις το είδα στο Βεργίνα.

μήπως το λέγαν Pole Position ??? δεν μπορώ να το θυμηθώ με τίποτα.

#83 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 30 April 2007 - 15:23

μήπως το λέγαν Pole Position ??? δεν μπορώ να το θυμηθώ με τίποτα.

Οχι δεν ειναι αυτο!Αυτο που λεω ειναι με αγωνες ραλι.

#84 Joey

Joey

Starting...

• Members
  • 1 posts

Posted 07 May 2007 - 16:39

RE PAIDIA MOU EIPAN GIA ENA GAMATO ANIME!EINAI ENA SXOLEIO 8YLEWN!KAI MERIKA KORITSAKIA !FORANE PSEUTIKA AUTIA!DN 8YMAMAI TPT ALLO!HELP ME PLZZZ!:nanana:

#85 funny

funny

Είμαι θυληκού γένους!

• Members
  • 250 posts

Posted 07 May 2007 - 17:33

Λοιπόν ψάνω να βρώ την ονομασία ενός anime. Το είδα πριν λίγο στο Βεργίνα TV (θεσσαλονικιώτικο κανάλι). Ήταν ένας τύπος που τον έλεγαν Τυφώνα και έκανε διάφορα κόλπα, μια γινόταν τρυπάνι, μια γινόταν κάτι σαν οδοστρωτήρας και φυσικά γινόταν και τυφώνας... και φυσικά καταδίωκε τους κακούς... Πώς το λένε στα Γιαπωνέζικα?? Και φυσικά αν μπορεί να βρεθεί...

#86 TNT

TNT

Crazy Scientist!

• Members
  • 735 posts

Posted 07 May 2007 - 18:29

Πιστεύω ότι αναφέρεσαι στο Arrow emblem Grand Prix no taka.

Posted Image

#87 Leon

Leon

Manga Oldbie

• Members
  • 302 posts

Posted 09 May 2007 - 14:51

Δυστυχώς δεν ξέρω τον αυθεντικό τίτλο, αλλά όσοι το έχετε δει μάλλον θα το θυμάσται. Το έδιχνε αρκετά πριν από καμιά 10+ χρόνια. Είναι η ιστορία μιας παρέας αγοριών που ναυαγεί σε ένα ερημονήσι και αναγκάζεται να επιβιώσει εκεί για 2 χρόνια. Το βρήκα πρόσφατα στην ελληνική μετάφραση :nanana:. Είχα να το δω άπειρα χρόνια. Είναι η ιδέα μου ή και το Jurassic tripper σαν βασική ιδέα είναι επηρεασμένο απ' αυτό;
Posted Image

#88 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 09 May 2007 - 16:33

Μηπως λες αυτο:hmmm:

#89 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 09 May 2007 - 17:24

Μηπως λες αυτο:hmmm:

omg τι φριχτό anime ήταν αυτό.
δεν πρέπει να λέε αυτό. :riiight:

#90 Leon

Leon

Manga Oldbie

• Members
  • 302 posts

Posted 10 May 2007 - 10:42

Όχι, όχι. Δεν έχει να κάνει με δεινοσαύρους. Ήταν 14 αγόρια και βρήκαν και ένα κορίτσι στο νησί. Και στο τέλος ήταν και κάτι πειρατές-λαυρέμποροι.
Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: Βοηθεια, αναζητηση, τιτλου, manga, anime