Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * - 3 votes

Πώς λέγεται αυτό το anime/manga? (βλ. 1η σελίδα για λεπτομέρειες)

Βοηθεια αναζητηση τιτλου manga anime

• Please log in to reply
1702 replies to this topic

#61 vectrapearl

vectrapearl

κουρεας ο μεγας...

• Members
  • 522 posts

Posted 21 March 2007 - 15:45

video sensi laserion.....ayto einai
η σκηνη που περιγραφεις απο εκει ειναι μονο που υπηρχε μονο ενα robot(το οποιο το δημιουργουσε απο τον υπολογιστη του) δεν υπηρχε κατι σε ροζ....

ιδου...
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#62 kaneda

kaneda

Starting...

• Members
  • 20 posts

Posted 30 March 2007 - 20:01

Αυτό το anime Gall Force 1 - Eternal Story είναι με κάτι γυναίκες που μία από αυτές γεννάει ένα παιδί το οποίο αναπτύσσεται πολύ γρήγορα. Βγαίνει από το διαστημόπλοιο και όταν φτάνει στη λίμνη έχει μεγαλώσει πλήρως;; Μόνο αυτό θυμάμαι!

Βρήκα το Gall Force. 3 ταινίες κιόλας (http://www.mininova.org/search/?search=gall+force ) Τώρα κατεβάζω να δω αν είναι αυτό που λέω. Αλλά ξέρει κάποιος ας πει.

#63 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 31 March 2007 - 01:07

Αυτό το anime Gall Force 1 - Eternal Story είναι με κάτι γυναίκες που μία από αυτές γεννάει ένα παιδί το οποίο αναπτύσσεται πολύ γρήγορα. Βγαίνει από το διαστημόπλοιο και όταν φτάνει στη λίμνη έχει μεγαλώσει πλήρως;; Μόνο αυτό θυμάμαι!

Βρήκα το Gall Force. 3 ταινίες κιόλας (http://www.mininova.org/search/?search=gall+force). Τώρα κατεβάζω να δω αν είναι αυτό που λέω. Αλλά ξέρει κάποιος ας πει.

Δεν κατάλαβα τι ρωτάς αλλα το πρώτο μέρος είναι σωστό. τώρα για το λινκ δεν μου έβγαλε τίποτα.

#64 storm-and-fire

storm-and-fire

だんご大家族

• Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 31 March 2007 - 22:20

Θυμήθηκα ένα άλλο που έβλεπα συνέχεια στο Τσούνιορς ΤιΒι. Δεν θυμάμαι αν ήταν άνιμε ή όχι όμως... Ήταν ένα με μια πριγκήπισσα που ο αδερφός της είχε γίνει αλεπού, που ένα ροζ πτηνοειδές έπινε συνέχεια κρασί και είχε μια μάγισσα που κάθε φορά που εμφανιζόταν έπαιζε ένα τραγούδι που έλεγε "Σιγά τα αυγά, η μάγισσα, φυσικά".

Ξέρει κανείς τίποτα για να με διαφωτίσει;

~ Storm ~

Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together

#65 Dante80

Dante80

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

• Retired Staff
  • 5,501 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 02 April 2007 - 05:34

Θυμήθηκα ένα άλλο που έβλεπα συνέχεια στο Τσούνιορς ΤιΒι. Δεν θυμάμαι αν ήταν άνιμε ή όχι όμως... Ήταν ένα με μια πριγκήπισσα που ο αδερφός της είχε γίνει αλεπού, που ένα ροζ πτηνοειδές έπινε συνέχεια κρασί και είχε μια μάγισσα που κάθε φορά που εμφανιζόταν έπαιζε ένα τραγούδι που έλεγε "Σιγά τα αυγά, η μάγισσα, φυσικά".

Ξέρει κανείς τίποτα για να με διαφωτίσει;

~ Storm ~

Δημοσιευμένη  εικόνα

Πρέπει να λέτε προφανώς για το Grimm Douwa - Kin no Tori του 1987...Anime είναι.
Πολύ όμορφη ταινία!....(το Dub βέβαια και η προσπάθεια μετάφρασης των τραγουδιών απο τα studio SPK ήταν....για τα μπάζα...)
To σενάριο βασίζεται πάνω στο πασιγνωστο παραμύθι των αδερφών Grimm...:)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.

#66 storm-and-fire

storm-and-fire

だんご大家族

• Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 02 April 2007 - 08:12

Δημοσιευμένη  εικόνα

Πρέπει να λέτε προφανώς για το Grimm Douwa - Kin no Tori του 1987...Anime είναι.
Πολύ όμορφη ταινία!....(το Dub βέβαια και η προσπάθεια μετάφρασης των τραγουδιών απο τα studio SPK ήταν....για τα μπάζα...)
To σενάριο βασίζεται πάνω στο πασιγνωστο παραμύθι των αδερφών Grimm...:)

Αυτό ακριβώς είναι! Να η πριγκήπισσα και ο Χανς (IIRC). Thank you Dante! ^^

Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together

#67 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 02 April 2007 - 10:27

Να ενημερωσω οτι η πρωτη ντουζινα των αναζητησεων του παροντος thread βρισκονται πλεον στο πρωτο ποστ με τιτλους,links και φωτογραφιες εξ' ου και η αλλαγη του τιτλου του thread για να αναδειχθει αυτη η αλλαγη.
Ελπιζω ετσι να βοηθησουμε οσους τα ψαχνουν,και να αποφυγουμε τις ιδιες αναζητησεις καθως θα μεγαλωνει το thread.
Παρομοιες ενημερωσεις θα γινονται και στο μελλον.

#68 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 03 April 2007 - 22:56

Ψαχνω για ενα anime που το μονο που θυμάμαι ήταν ότι πρωταγωνιστές ήταν ένα παιδί και ένας γέρος ιθαγενής σκουρόχρωμος με άσπρα μαλλιά και μούσι, και σε μια χαρακτηριστική σκηνή πολεμούσαν πλάτη με πλάτη με κοντάρια εναντίον πάρα πολλών ιθαγενών, που έσκαγαν κατά κύματα από παντού, πηδάγαν από τις σκεπές και τέτοια. Η φάση πρέπει να ήταν στην Αφρική, και υπήρχε και ένα γιγάντιο φίδι νομίζω.

Και αν γινετε και καποιο Link!

#69 Phantom Duck

Phantom Duck

Platyrhynchos Kineticus

• Retired Staff
  • 5,443 posts

Posted 03 April 2007 - 23:46

Μήπως αναφέρεσαι στο Thunder Prince ?
Δημοσιευμένη  εικόνα

http://en.wikipedia.org/wiki/Thunder_Prince

E5VV38U.jpg

#70 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 04 April 2007 - 00:07

Αυτο ειναι.thanks.Τωρα μηπως υπαρχει και καποιο Link για Download

#71 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 04 April 2007 - 00:39

Για links,torrents,ftps και τα λοιπα,σχετικα με κατεβασματα anime,εδω.

ΥΓ.Ειστε σιγουροι οτι ειναι ανιμε?Δεν το βρισκω σε anibd,ANN,animenfo:unsure:

#72 Phantom Duck

Phantom Duck

Platyrhynchos Kineticus

• Retired Staff
  • 5,443 posts

Posted 04 April 2007 - 01:04

Ούτε εγώ το έχω βρει σε κάποιο από τα μεγάλα anime sites. Οι μόνες πληροφορίες που έχω είναι από την wikipedia. Επιφυλάσσομαι όμως για το αν είναι anime ή cartoon.

Για Download δεν το έχω πετύχει πουθενά. Ίσως να το έχει κανένας σε καμία ξεχασμένη βιντεοκασέτα.

E5VV38U.jpg

#73 Jiraiya

Jiraiya

ビッグブレストジャンキー

• Members
  • 2,571 posts

Posted 25 April 2007 - 01:08

Το συγκεκριμένο που ψάχνω δεν είναι anime.Το έδειχνε το ΑΝΤ1 την ίδια εποχή με το Beast Wars νομίζω και η ιστορία ήταν περίπου η εξής:Ήταν μια εξωγήεινη φυλή η οποία κατέστρεφε κάθε πλανήτη που συναντούσε νομίζω.Για να την πολεμήσουν ένωσαν τις δυμάμεις τους δυο φυλές η μία εκ των οποίων ζούσε σε έναν παγωμένο πλανήτη και η άλλη σε έναν από φωτιά νομίζω.Πρέπει να ήταν φτιαγμένο με 3D γραγικά.

Posted Image

#74 djnicktanta

djnicktanta

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 25 April 2007 - 13:53

παιδιά σίγουρα το ξέρετε σίγουρα το "χετε" δει και σίγουρα το "χατε" αγαπήσει.Θυμάστε το κινούμενο σχέδιο παλιά πριν 8 χρονάκια που δείχνε η tv στο star η σκάει νομίζω με τον βενιαμίν,τον eric τον καίσαρα και λοιπά?κάτι πιτσιρικάδες που τρέχανε ατέλειωτα σε ένα γήπεδο και διαφορα παράξενα shoot που είχανε όπως το shoot του αετού κλπ?το ξέρετε στάνταρ.νομίζω ξέρω και τίτλο.μάλλον goal λεγότανε όταν ήρθε ελλάδα αλλα δε ξέρω πως μπορώ να το βρω.

#75 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 25 April 2007 - 14:32

Βενιαμίν , ή Moero!TopStriker , ή L' ecole des champions.
Ετσι λεγεται αυτο που ψαχνεις,αλλα δυστυχως δεν θα το βρεις καθως δεν κυκλοφορει με αγγλικους υποτιτλους.

ΥΓ.Παρακαλούμε μην χρησιμοποιείτε gr33klish στις απαντήσεις σας...^^

ΥΓ.2.Topics merged:wis:

Also tagged with one or more of these keywords: Βοηθεια, αναζητηση, τιτλου, manga, anime