Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * - 3 votes

Πώς λέγεται αυτό το anime/manga? (βλ. 1η σελίδα για λεπτομέρειες)

Βοηθεια αναζητηση τιτλου manga anime

• Please log in to reply
1702 replies to this topic

#46 panathinaikara

panathinaikara

Anime Amateur

• Members
  • 101 posts

Posted 04 March 2007 - 20:16

ειλικρινά δε ξέρω τι να πω. Θα το κατεβάσω και να είσαι καλά,αν είναι όντως αυτό θα κλάψω!!!να βρω και download link τώρα

#47 Getta Robo

Getta Robo

..:: CoDe V ::..

• Members
  • 21 posts

Posted 04 March 2007 - 21:28

Η Ελληνικη ονομασια της ταινιας ειναι: Το παιδι της ζουγκλας (Jungle Boy, Kenya).
Στην Ελλαδα το εφερνε η Master Α.Ε

The production of silence in art is an utopian enterprise.
If we disregard the alchimie du verbe, traditional language cannot capture the essence of what we attempt.
It possesses utility only so far as it can construct boundaries. Forgive me, but I truly believe that music encompasses more, not stumbling in logic and formality.

ULVER_logo.gif

#48 earnang

earnang

Starting...

• Members
  • 1 posts

Posted 09 March 2007 - 04:57

:despair: Παιδία είμαι απελπισμένος! Ψάχνω να θυμηθώ μια σειρά που βλέπαμε σε VHS το 80, όπου το μόνο που θυμάμαι είανι οτι στο δέυτερο επεισόδιο (νομίζω) ο κακός κάθεται μπροστά απο μία πισίνα με ένα ποτήρι κόκίνο κρασί και ένα τριαντάφυλλο και παρακολουθεί μια γυμνή τύπισα να βουτάει στήν πισίνα και ξαφνικά δημιουργεί κάτι σαν κυμα και πνίγει την τύπισα.
Το θέμα της σειράς ήταν Mecha Robo και νομίζω ο ήρωας έμπαινε στο robot του απο έναν υπολογιστή. Επίσης ο θυληκός sidekick του είχε την ίδια έκδοση ροβοτ σε ρόζ.

Αν όλο αυτό θυμίζει κάτι σε κάποιον please helpppp!!!!!!

#49 atzitzikas

atzitzikas

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 10 March 2007 - 00:53

Κατ' αρχάς θα ήθελα να χαιρετήσω όλα τα καλά παιδιά αυτού του σαιτ.
Και μετά τις χαιρετούρες ας μπούμε στο ψητό, ψάχνω κάποιο λινκ ή καποιο ΄τορρεντ ή οτηδήποτε γίνεται για να κατεβάσω καπαμαρού βοηθήστε με παρακαλώ:
Και φυσικά αν γίνεται να είναι μεταγλωτισμένο στα ελληνικά άν πάλι δεν γίνεται ενταξυ δέχομαι και στα ιαπωνικά, ε και στο τέλος τέλος αν δεν μπορεί να γίνει τίποτα δέχομαι και αμερικάνικα τι να κάνομε(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:despair:)
:oops:Α και επειδή το ξέχασα, να ζητήσω συγνώμη που δεν έχω διαβάσει όλα τα φορουμ αλλά με πιέζει ο χρόνος, ουτος ή αλλως αναζητώ μια σύντομη απάντηση και τίποτα άλλο
:shock:
Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά (αρχάριος σπικινγκ)

Κάτσε το ανιμεκλιψ έχει τα 3 Ova τα παλιά; Γιατί νόμιζα ότι έχει μόνο τα καινούρια. Πάντως το τορρεντ που το κατεβάζω έχει πολύ πλάκα..... Ξεκινάει με καμοιά 30αρια kb/sec και μετά από κανά μισάωρο πέφτει και σταθεροποιείτε στα 1.5kb/sec και είναι και 2μιση gb σύνολο :wallbash: :mad:.Πάντως όταν κατέβει το βάζω σε αλυσίδα μαζί με τα ελληνικά καμπαμαρού και κάποια ακόμα που σκέφτομαι ;)

Είπες ελληνικά καπαμαρού από που τα πήρες θέλω και γω και με μισο κβ να κατεβαίνουν(Σε παρακαλώ πολύ πές μου ????????????:)

#50 kienzan

kienzan

Anime Elite

• Members
  • 1,251 posts

Posted 10 March 2007 - 01:09

Μπορείς να το πάρεις και απο εδώ χώρίς να τα κατεβάσεις
http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=836
Posted Image

#51 atzitzikas

atzitzikas

Starting...

• Members
  • 2 posts

Posted 10 March 2007 - 01:39

Φίλε μου kienzan μήπως μπορώ να πάρω από κάπου πληροφορίες για τον τρόπο λειτουργείας των αλυσίδων γιατί είμαι πολύ νέος και δεν ξέρω τίποτα απολύτως.

#52 kienzan

kienzan

Anime Elite

• Members
  • 1,251 posts

Posted 10 March 2007 - 01:53

Πέζει να είσαι ο πρώτος που ζητάει πρώτα πλυροφορειες πριν αρχισει τα αψυχολόγιτα posts:o
http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=248
εδώ θα βρείς τους κανόνες
Έπίσεις ενεργοποίσε απο το UserCP να δέχεσε PM(προσπάθισα να σου στέιλω και δε μπορούσα) γιατι θα το χρειαστείς για τις αλυσίδες.
Posted Image

#53 Dante80

Dante80

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

• Retired Staff
  • 5,501 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 10 March 2007 - 06:29

Τέλος, αν ψήνεσαι να κατεβάζεις, ρίξε μια ματιά και εδώ...:)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.

#54 ambient

ambient

sSsSs

• Members
  • 131 posts

Posted 10 March 2007 - 21:01

Μου έχει κολλήσει στο μυαλό ένα anime από τα παλιά και δεν ξέρω τίποτα γιαυτό.

Το μόνο που θυμάμαι είναι πως η ιστορία εξελίσσεται στο διάστημα και πως εξωγήινες οντότητες με τη μορφή άσπρου καπνού έμπαιναν μέσα στους ανθρώπους (από μύτη-αυτιά... κάτι σαν X-Files lol) και έπαιρναν τον έλεγχο του σώματος, ενώ τα μάτια των ανθρώπων αυτών γίνονταν λευκά.
Το είχα δει στην ΕΡΤ μεταγλωττισμένο τέλη δεκαετίας 80 νομίζω.

#55 boukaw7

boukaw7

Anime Fan

• Members
  • 164 posts

Posted 11 March 2007 - 18:30

:despair: Παιδία είμαι απελπισμένος! Ψάχνω να θυμηθώ μια σειρά που βλέπαμε σε VHS το 80, όπου το μόνο που θυμάμαι είανι οτι στο δέυτερο επεισόδιο (νομίζω) ο κακός κάθεται μπροστά απο μία πισίνα με ένα ποτήρι κόκίνο κρασί και ένα τριαντάφυλλο και παρακολουθεί μια γυμνή τύπισα να βουτάει στήν πισίνα και ξαφνικά δημιουργεί κάτι σαν κυμα και πνίγει την τύπισα.
Το θέμα της σειράς ήταν Mecha Robo και νομίζω ο ήρωας έμπαινε στο robot του απο έναν υπολογιστή. Επίσης ο θυληκός sidekick του είχε την ίδια έκδοση ροβοτ σε ρόζ.

Ρε συ αυτό ψάχνω κι εγώ να το βρω και δεν θυμάμαι όνομα. Ήταν 'ομως σίγουρα ανιμε;

#56 storm-and-fire

storm-and-fire

だんご大家族

• Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 20 March 2007 - 23:36

Όταν ήμουν μικρή, λάτρευα σαν τρελή τα mecha. Θυμάμαι τότε που έφευγα από τον παιδικό σταθμό και πήγαινα σπίτι μου να δω Τζούνιορς ΤιΒι. Και είχε ένα απίθανο mecha anime με μάχες στο διάστημα το οποίο θυμήθηκα καθώς έβλεπα κάποια χρόνια μετά το Gundam SEED. Ο Rau Le Creuset συγκεκριμένα μου θύμιζε έναν χαρακτήρα από αυτό το anime ο οποίος φορούσε μάσκα και κρατούσε ένα τριαντάφυλλο.

Τώρα, αν ήξερα και ποιο anime ήταν αυτό, θα ήμουν τρισευτυχισμένη.

#57 Phantom Duck

Phantom Duck

Platyrhynchos Kineticus

• Retired Staff
  • 5,443 posts

Posted 21 March 2007 - 01:33

Δεν είναι το Gundam Seed, αλλά είναι το Gundam Wing:bleh:
Δεν το είχα πετύχει στην τηλεόραση, ξέρω όμως ότι προβλήθηκε και στην Ελλάδα.

E5VV38U.jpg

#58 Jiraiya

Jiraiya

ビッグブレストジャンキー

• Members
  • 2,571 posts

Posted 21 March 2007 - 03:35

Ούτε το Gundam Wing είναι.Το Gundam Wing το έδειχνε στο Alter όχι στο Juniors TV.

#59 Cougar

Cougar

Anime Freak

• Members
  • 325 posts

Posted 21 March 2007 - 03:39

Όταν ήμουν μικρή, λάτρευα σαν τρελή τα mecha. Θυμάμαι τότε που έφευγα από τον παιδικό σταθμό και πήγαινα σπίτι μου να δω Τζούνιορς ΤιΒι. Και είχε ένα απίθανο mecha anime με μάχες στο διάστημα το οποίο θυμήθηκα καθώς έβλεπα κάποια χρόνια μετά το Gundam SEED. Ο Rau Le Creuset συγκεκριμένα μου θύμιζε έναν χαρακτήρα από αυτό το anime ο οποίος φορούσε μάσκα και κρατούσε ένα τριαντάφυλλο.

Τώρα, αν ήξερα και ποιο anime ήταν αυτό, θα ήμουν τρισευτυχισμένη.

To Jtv πάντως θυμάμαι ότι έπαιζε το Robotech:The Macross Saga !

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif

#60 Despic

Despic

Κουρδιστός Μανταρίνης

• Members
  • 284 posts

Posted 21 March 2007 - 14:38

Μου θυμιζει κατι και το ψαχνα κι εγω το συγκεκριμενο!
Θα θελα και γω να μαθω πως λεγεται... :huh:
Posted Image

Also tagged with one or more of these keywords: Βοηθεια, αναζητηση, τιτλου, manga, anime