Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * - 3 votes

Πώς λέγεται αυτό το anime/manga? (βλ. 1η σελίδα για λεπτομέρειες)

Βοηθεια αναζητηση τιτλου manga anime

• Please log in to reply
1702 replies to this topic

#16 DjDragon

DjDragon

*Don't be like me*

• Banned
  • 642 posts

Posted 07 February 2007 - 01:38

Παιδία μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω τα

1)Caddilac and dinosaurs
2)Denver The Last Dinosaur

???

ΜΙκρός ήταν τα αγαπημένα μου κυρίως ο Ντένβερ...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#17 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 07 February 2007 - 10:25

DJDragon,αυτα που ζητας:

1)Δεν υπαρχουν πουθενα (εψαξα σε αρκετους trackers και δεν βρηκα ουτε ιχνος)
2)ΔΕΝ ειναι anime.Για να ειναι κατι ανιμε πρεπει τουλαχιστον να εχει φτιαχτει στην Ιαπωνια (και οχι στην Αμερικη οπως πχ αυτο που ανεφερες σε καποιο αλλο thread,που btw,εχω ακουσει απο zelda fans που το ειδαν οτι ειναι αισχος).

#18 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

Chillout Your Spirit

• Members
  • 122 posts

Posted 07 February 2007 - 12:58

Παιδιά,εγώ για άλλη μια φορά θα ήθελα να ρωτήσω για μια παλιά σειρά που παιζόταν στο (τότε) ΤΕΜΡΟ ή ΝΕW δεν θυμάμαι ακριβώς: ...

STORY:Ήταν κάπια παιδιά που είχαν ξεκινήσει για διακοπές.
Μετα απο μια καταιγίδα βρέθικαν σε έναν άλλο κόσμο στον οποίο υπείρχαν δεινόσαυροι και χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι είχαν βρεί έναν φωνόσαυρο (ο οποίος μιλούσε).Απο'τι θυμάμαι κάπιοι προσπαθούσαν να τον πειάσουν αυτόν τον φωνόσαυρο...

Παρακαλώ :cry: ,όποιος ξέρει τον τίτλο αυτού του ΑΝΙΜΕ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

#19 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 07 February 2007 - 15:39

To anime που ψαχνεις λεγεται Jurassic Tripper.
Πληροφοριες στο παρακατω link:

http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1767

#20 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

Chillout Your Spirit

• Members
  • 122 posts

Posted 08 February 2007 - 10:57

Ευχαριστώ πολύ Odin :rofl: :D :thumbup: ...Και μια τελευταία πληροφορία,μήπως ξέρεις απο που μπορώ να το κατευάσω?: (και με την ευκαιρία παίζεις Final Fantasy etc?Eίναι το αγαπημένο μου Game)...

#21 odin

odin

Lord of valhalla

• Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 08 February 2007 - 12:31

Το anime που ψαχνεις δεν ειναι διαθεσιμο.Ουτε για κατεβασμα,ουτε για αγορα.
Δεν εχει subαριστει απο κανενα group (ή καλυτερα κανενα group που να αφησε ιχνη της υπαρξης του,πχ torrents) και δεν υπαρχει για αγορα σε κανενα site που εψαξα.

ΥΓ.Αν και εχω δει ολοκληρα πολλα απο τα μελη της οικογενειας final fantasy εχω παιξει λιγα απο αυτα,παρολο που εχω παιξει αρκετα rpg.
Και για να το πω και εγω μια φορα,offtopic shutdown please:bleh:

#22 Leon

Leon

Manga Oldbie

• Members
  • 302 posts

Posted 10 February 2007 - 00:37

Διάολε! Καταραμένε Odin! Μου ράγισες την καρδιά:despair: Και ήμουν έτοιμος να κάνω post στο request anime για να βρω το Jura Tripper
μπάι δε γουέι στα ελληνικά το λέγαν "2 χρόνια διακοπές με τους δεινοσαύρους"

Τέσπα, θα ζήσω. Ερώτηση τώρα ontopic:

----Κάτι αντίστοιχο με το Jura tripper(καμία σχέση βασικά) με μια παρέα παιδιών(15 αν θυμάμαι καλά) που παίζαν πάνω σε ένα καράβι όταν ένα από αυτά έλυσε το σκοινί από τον κάβο(κάβος λέγεται αυτό το πράμα;) και βρέθηκαν σε ένα νησί όπου έπρεπε να επιβιώσουν. Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν anime (αν και κατά 90% ήταν) και νομίζω πως στα ελληνικά λεγόταν "2 χρόνια διακοπές χαμένοι"(γι' αυτό ανέφερα και το κάτι αντίστοιχο με το Jura Tripper, είχαν κάποιες ομοιότητες)

----Αυτό το ψάχνω χρόνια τώρα και θα σκάσω αν δεν το βρω: Ήταν ένα κοριτσάκι που είχε ένα ραβδί που τη μεταμόρφωνε. Είδε στις ειδήσεις ότι οι γονείς της πέσαν με το αεροπλάνο και πήγε στο σημείο της σύγκρουσης. Εκεί υπήρχε μια πολύ περίεργη πόλη κλπ,κλπ(δε θυμάμαι τπτ άλλο βασικά:bleh:)

Αν ξέρετε κάποιο από τα 2 βοηθήστε

Και τώρα που το θυμήθηκα
----Το anime με το Νταρτανιάν και τους σωματοφύλακες πώς λεγόταν;
Posted Image

#23 TNT

TNT

Crazy Scientist!

• Members
  • 735 posts

Posted 10 February 2007 - 00:54

----Αυτό το ψάχνω χρόνια τώρα και θα σκάσω αν δεν το βρω: Ήταν ένα κοριτσάκι που είχε ένα ραβδί που τη μεταμόρφωνε. Είδε στις ειδήσεις ότι οι γονείς της πέσαν με το αεροπλάνο και πήγε στο σημείο της σύγκρουσης. Εκεί υπήρχε μια πολύ περίεργη πόλη κλπ,κλπ(δε θυμάμαι τπτ άλλο βασικά:bleh:)

Για δες εδώ! :bleh:

----Το anime με το Νταρτανιάν και τους σωματοφύλακες πώς λεγόταν;

Το Anime San Jushi εννοείς, σωστά??

Όσο για το πρώτο έχω την αίσθηση ότι δεν είναι anime... :oops:

Posted Image

#24 Leon

Leon

Manga Oldbie

• Members
  • 302 posts

Posted 10 February 2007 - 01:49

Το Anime San Jushi το πέτυχες 8)

Το άλλο δε νομίζω:oops: Αυτό που λέω εγώ δεν ήταν σειρά. Όπως και αυτό με τα παιδιά. Και τα 2 ήταν ταινίες.

Στο site που έδωσες για το Anime San Jushi, μπορώ να κάνω και download από κει;
Posted Image

#25 Erisadesu

Erisadesu

Hellasian Star

• Members
  • 4,640 posts

Posted 11 February 2007 - 05:15

----Αυτό το ψάχνω χρόνια τώρα και θα σκάσω αν δεν το βρω: Ήταν ένα κοριτσάκι που είχε ένα ραβδί που τη μεταμόρφωνε. Είδε στις ειδήσεις ότι οι γονείς της πέσαν με το αεροπλάνο και πήγε στο σημείο της σύγκρουσης. Εκεί υπήρχε μια πολύ περίεργη πόλη κλπ,κλπ(δε θυμάμαι τπτ άλλο βασικά:bleh:

Γι αυτό έχουμε αναφερθεί σε άλλο thread αλλά δεν το βρίσκω τώρα με τίποτα.

Αν δεν κάνω λάθος είναι ταινία και όταν πήγε σε αυτή την πόλυ απο παιδάκι έγινε γυναίκα και ερωτέυθηκε τον πρίγκηπα ο οποίος την ήθελε μαζί του. Στο τέλος όμως έφυγε απο αυτή την πόλη μαζί με όλα τα θύματα του αεροπορικού ατυχήματος.
Βοήθησα καθόλου?

Βασικά άρχισα να το βλέπω επειδή μου θύμιζε αυτό.
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1936

Αλλά είμουν μικρή και δεν θυμάμαι τίποτα παραπάνω για να σας βοηθήσω.

#26 Strange Loop

Strange Loop

Fabulous Boy

• Members
  • 595 posts

Posted 12 February 2007 - 19:56

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ...
Ειναι τρια παιδια...το καθενα ελεγχει απο ενα ρομποτ..ειναι ειναι ενα κοκκινο, ενα πρασινο και ενα γκρι..τα παιδια καλουν τα ρομποτ με διαφορετικους τροπους...
ο ενας με ενα σπαθι ,ο αλλος με ενα τοξο...τα ρομποτ ειναι στιλ gundam.. τα παιδια οδηγουν τα ρομποτ παμω απο μια πλατφορμα...
αν το παιδι τρεξει. τρεχει μαζι και το ρομποτ...
αν μπορει καποιος να βοηθησει....

#27 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 20 February 2007 - 00:14

Ψαχνω για ενα anime (νομιζω) που απο οτι θυμαμαι ηταν κατι τυποι με οχηματα
οπου το ενα που θυμαμαι ηταν μια μεγαλη ροδα οπου στο πανω μερος ειχε ενα πραγμα σαν κανονι και ο οδηγος για να το οδηγησει εμπαινε μεσα στην ροδα.
Γενικα ηταν δυο ομαδες καλοι και κακοι κλασσικα και μπαινανε σε μια πολη κατεστραμενη και το ονομαζανε κατι σαν Ζωνη!Αυτα θυμαμαι μονο.

#28 NoDsl

NoDsl

Ευκαιριακό Μέλος

• Members
  • 442 posts

Posted 20 February 2007 - 00:16

http://spiral-zone.com/tonka/
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#29 gorillazz

gorillazz

Anime Fan

• Members
  • 157 posts

Posted 20 February 2007 - 00:23

Ρε τι μας θύμησες βραδιάτικα :D Αυτή τη σειρά την είχα ξεχάσει εντελώς...Να 'σαι καλά ρε Kabamaru:)
Many thanks to NoDsl too :respect:

#30 kabamaru-1986

kabamaru-1986

Koenma-Sama

• Members
  • 627 posts

Posted 20 February 2007 - 00:48

Εγω να δεις τι επαθα οταν το ξαναειδα!::'DΝα το εβρισκα κιολας σε torrent καλα θα ηταν...:greece:

Μολις βρηκα καποια Επεισοδια αλλα λειπουν πολλα!Οποιος βρει κατι ας ειδοποιησει!

Also tagged with one or more of these keywords: Βοηθεια, αναζητηση, τιτλου, manga, anime