Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fall 2012 Anime Season


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 June 2012 - 15:51

Posted Image


Αυτή είναι μια πρώτη λίστα με τα anime του φθινοπώρου. :)

Edited by mono, 17 September 2012 - 11:34.
new guide in 8.9.2012


#2 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 June 2012 - 16:07

Είναι πολύ μικρή η εικόνα αλλά βλέπω ένα Hidamari Sketch κάπου εκεί οπότε δε με νοιάζει και τίποτε άλλο

Spoiler:

HnH5aB0.jpg


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 19 June 2012 - 16:08

δε προλαβε να μπει το καλοκαίρι και εχουμε το φθινοπορινο? xDD
masaka? :P

well για την ώρα το psycho-pass με έχει κερδίσιε απτη λίστα, code breaker, Hidamari Sketch x honeycomb και το to-lοve-ru darkness που οκ, το περιμένω καιρό ^^
και βλέπουμε και στη πορεία ^^

Edited by GhostPrince, 19 June 2012 - 16:09.

フカフカ

#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 June 2012 - 16:14

Ah sorry παίδες θα προσπαθήσω να την βάλω σε μεγαλύτερη μορφή. Υπάρχουν και άλλα που δεν είναι στην λιστα και περιμένω να μπουν σύντομα όπως πχ το Btoom Και το Magi

#5 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 19 June 2012 - 16:18

8α βγει το magi σε άνιμε?
:o εξέσια νεα :D

εδιτ: και το btoom! θα ναι στη λίστα μου οταν με το καλό βγει...xD

Edited by GhostPrince, 19 June 2012 - 16:25.

フカフカ

#6 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 19 June 2012 - 16:23

Ah sorry παίδες θα προσπαθήσω να την βάλω σε μεγαλύτερη μορφή. Υπάρχουν και άλλα που δεν είναι στην λιστα και περιμένω να μπουν σύντομα όπως πχ το Btoom Και το Magi


MAaaaaaaaggggggggggggggiiiiiiii!!!! :angelr: :angelr: :angelr:
Μακάρι να βγει τον Οκτώβρη απλά μακάρι !Από αυτά που βλέπω σιγουρακια είναι τα Robotics;Notes,Psycho-Pass,Jormungand Season 2,code breaker

PS:και kyousogiga

#7 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 19 June 2012 - 16:31

Αν και δεν μπορώ να διακρίνω πολλούς τίτλους, τα σίγουρα είναι το Phsycho Pass, το Robotnics Notes, το Hidamari Sketch, Jormugand S2, Magi και ότι άλλο μου κινήσει το ενδιαφέρων όταν έχουμε πιο μεγάλη εικόνα της λίστας.

#8 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 19 June 2012 - 17:08

το code breaker μου κεντρισε το ενδιαφερον με την πρωτη....αλλα βλεπουμε...

#9 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 19 June 2012 - 17:10

ΟΟΟ τωρα μπηκε το καλοκαιρι εμεις κανουμε προβλεψεις για φθινοπωρο?Τελως παντων δεν με ενθουσιασε τιποτα απο αυτα που ειδα :P

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 June 2012 - 17:15

Αυτή η σκατούλα το BTOOOM!! πώς έγινε και βρήκε το δρόμο της για anime adaptation; Θα έπρεπε να ντρέπονται.

Κατά τ' άλλα, 10% interesting, 90% meh, όπως σε κάθε μέτρια season.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 19 June 2012 - 17:37

επιτέλους code:breaker!!!!

v4kFmx.png


#12 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 June 2012 - 17:41

Αυτή η σκατούλα το BTOOOM!! πώς έγινε και βρήκε το δρόμο της για anime adaptation; Θα έπρεπε να ντρέπονται.

Κατά τ' άλλα, 10% interesting, 90% meh, όπως σε κάθε μέτρια season.


Το καλύτερο δεν στο είπα. Θα το κάνει η MADHOUSE. Εμένα δεν με χαλάει πα΄ντως ένα Highschool of the dead style anime να καίγομαι το φθινόπωρο

btw η εικόνα στο πρώτο ποστ νομίζω έφτιαξε. Απλά την κάνετε κλικ για να δειτε την μεγάλη.

#13 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 19 June 2012 - 17:53

Με μια πρώτη ματιά αυτά που μου κέντισαν το ενδιαφέρον είναι το code breaker και το btoom.

#14 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 19 June 2012 - 18:06

Oh, Jormungand S2... Just something to pass the time nicely and forget about it a minute after you've watched it... Αλλά εγώ χάρηκα με το Seitokai No Ichizon s2! Επιτέλους, θα ρίξουμε ωραίο γέλιο ξανά!

#15 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 19 June 2012 - 21:37

So far τα στανταράκια μου είναι τα εξής:
Kyousogiga 2 ~μου άρεσε πολύ το 1ο~
Tonari ~αγαπάω τα shoujo, τι να κάνω!~
Sukitte Inayo ~μου άρεσε το manga, από τις καλύτερες you-go-girl πρωταγωνίστριες~
Robotics;Notes ~αγάπησα το Steins;Gate και κατάφερα και είδα ολόκληρο το Chaos;Head. My body is ready!!~

Θα κρατήσω μια πόρτα ανοιχτή για Shinsenkai Yori ~αν και δεν περιμένω και πολλά~ και Psycho-Pass ~γιατί με έψησε το thread της mono~ :D

Posted Image