Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Comics - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#31 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 00:46

και απο ευρώπη αν το πετύχετε πείτε κι σε μένα Blacksad Blacksad, Artic Nation on Flickr - Photo Sharing!


Το συγκεκριμένο το κατέβασα σήμερα από torrent(isohunt) Ήταν και το μόνο Blacksad που βρήκα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#32 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 00:49

Sandman F T W
τα έχω όλα μα όλα.δεν έχω αφήσει sandman related τομο για sandman related τόμο ''άσπαστο''

Για πες ποία έχεις διαβάσει για να δώ αν σε πιάνω αδιάβαστο....
υπογραφή εκτός κανονισμών

#33 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 01:07

Για πες ποία έχεις διαβάσει για να δώ αν σε πιάνω αδιάβαστο....


Spoiler:


από τους ίδιους τους τόμους, τα 2 specials της Death(3 μαζί με το manga), το Dream Hunters με illustration του Yoshitaka Amano (:nod::nod:), το Dust Covers με τα εξωφυλλα, το special του Destiny, ''Τhe Little Endless Storybook'' της Jill Thompson(η οποία είχε συμμετάσχει και στους κυρίως τόμους), ''Τhe Quotable Sandman'', ''The Sandman Companion'', μέχρι και τα ελληνικά που είχαν κυκλοφορήσει με τίτλο ''Ο Μορφέας'' έχω... μπορεί να χω παραλείψει και τίποτα...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#34 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 02:19

Spoiler:


από τους ίδιους τους τόμους, τα 2 specials της Death(3 μαζί με το manga), το Dream Hunters με illustration του Yoshitaka Amano (:nod::nod:), το Dust Covers με τα εξωφυλλα, το special του Destiny, ''Τhe Little Endless Storybook'' της Jill Thompson(η οποία είχε συμμετάσχει και στους κυρίως τόμους), ''Τhe Quotable Sandman'', ''The Sandman Companion'', μέχρι και τα ελληνικά που είχαν κυκλοφορήσει με τίτλο ''Ο Μορφέας'' έχω... μπορεί να χω παραλείψει και τίποτα...


Σου λείπει το πολύ προσεγμένο "King of Dreams".

More info here

Υπάρχουν και πάρα πολλά ακόμα στο universe του Sandman αλλά εντάξει δεν είναι από το Neil Geiman οπότε δεν είναι και must.

ps.Και το Endless Nights δεν ανέφερες αλλά είμαι σίγουρος ότι θα το έχεις :D

#35 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 10:22

Τα Blacksad στα αγγλικά τα παρείγγειλα στα fnac και ήδη το ένα έφτασε...
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#36 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Νοέμβριος 2007 - 16:28

Δηλαδή τα hellblazer δεν τα έχεις διαβάσει?????Τι κάθεσαι???
υπογραφή εκτός κανονισμών

#37 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 19:59

Τώρα να έλεγα ότι ο Gaiman δεν με συγκινεί και τόσο?Οκ,δεν λέω,έχει μερικά τρομερά,αλλά τα υπόλοιπα δεν μου είπαν και πολλά.Ενδιαφέρον ναι,αλλά δεν έχω τρελαθεί κιόλα.

Posted Image
Είχα πορωθεί πολύ όταν διάβασα το Emily the strane,μιάς και είναι ιδιαίτερα κυνικό και με μπόλικο μαύρο χιούμορ.Αν οι αξίες της εποχής μας είναι για εσάς κάτι ταντιπαθητικό,τότε εδώ θα βρείτε ένα κόμιξ που να τις θάβει όσο λίγα,με μια ηρωίδα εντελώς αντίθετη σε κάθε κλισέ,666% κυνική και εντελώς μέσα στη βαρεμάρα.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#38 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 22:17

Τώρα να έλεγα ότι ο Gaiman δεν με συγκινεί και τόσο?Οκ,δεν λέω,έχει μερικά τρομερά,αλλά τα υπόλοιπα δεν μου είπαν και πολλά.Ενδιαφέρον ναι,αλλά δεν έχω τρελαθεί κιόλα.
Είχα πορωθεί πολύ όταν διάβασα το Emily the strane,μιάς και είναι ιδιαίτερα κυνικό και με μπόλικο μαύρο χιούμορ.Αν οι αξίες της εποχής μας είναι για εσάς κάτι ταντιπαθητικό,τότε εδώ θα βρείτε ένα κόμιξ που να τις θάβει όσο λίγα,με μια ηρωίδα εντελώς αντίθετη σε κάθε κλισέ,666% κυνική και εντελώς μέσα στη βαρεμάρα.

για το hellblazer έχω την ίδια γνώμη αν και ποτέ δεν διάβασα... το έμιλυ πάτα κάτι με κολλάει να το πάρω αλλά κάποια στιγμή... άλλωστε είναι μόνο 1 τόμος μεχρι τώρα έτσι??? Τώρα τελευταία έπεσα πάνω στο planetary και αν και στον 1 τόμο δεν πιάνεις και πολλά από υπόθεση φαίνεται πολύ καλό... το έχει διαβάσει κανείς γνώμες...
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#39 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 23:18

Τώρα να έλεγα ότι ο Gaiman δεν με συγκινεί και τόσο?Οκ,δεν λέω,έχει μερικά τρομερά,αλλά τα υπόλοιπα δεν μου είπαν και πολλά.Ενδιαφέρον ναι,αλλά δεν έχω τρελαθεί κιόλα.


:oo::oo::oo::oo::oo:

ιεροσυλια!!!!!!!!!!!


και btw γιατι μου φαινεται οτι απ αυτο το thread λειπει μια αλλη τεραστια μορφη των comics???:hmmm:

Ladies & Gentlemen His Royal Highness Mr. Alan Moore:

THE WATCHMEN
Posted Image

σεναριο: his majesty
σχεδιο: dave gibbons
magnun opus κατα πολους, ιερο κειμηλιο κατα αλλους, υπερεκτιμημενο κατα μια αλλη μεριδα... οπως και να χει παραμενει το πρωτο breakthrough graphic novel καθως και το μοναδικο graphic novel που εχει παρει Hugo Award ή που εχει εμφανιστει στην λιστα του περιοδικου TIME με τα "100 best English-language novels from 1923 to the present."



V FOR VENDETTA


Posted Image

σχεδιο: κατα κυριο λογο david Lloyd

νομιζω τα σχολια περιττευουν....


FROM HELL

Posted Image

σχεδιο: eddie cambell
μια εκδοχη της ιστοριας του Jack the Ripper και κλασσικη περιπτωση "μ εκαψες γειτονισσα, ταινια δολοφονισσα"....


δυο πραγματα στα προχειρα τωρα.....

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#40 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 23:41

:oo::oo::oo::oo::oo:
ιεροσυλια!!!!!!!!!!!


:terror2:Οκ καλέ μην βαράς:sadist::run:Δεν λέω,έχει κάνει πολλά και γαμάτα πράγματα,αλλά υπάρχουν και άλλοι πολύ αξιόλογοι δημιουργοί.Άλλωστε και ο Gaiman πάει να καταντήσει κλισέ,τουλάχιστον απο ότι βλέπω γύρω μου....

Anyway,this goes to you all
Crminal Massacre
Posted Image
Σειρά με εικονογράφηση Ben Templesmith μόνο γαμάτη μπορεί να είναι:congrats:αίμα,βαμπίρ,βρυκόλακες και τα σχετικά σε μια σειρά που τα δίνει όλα.

υ.γ.Silent Hill,how many years am I going to still wait....how many???????:terror2:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#41 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1.559 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2008 - 23:48

:terror2:Οκ καλέ μην βαράς:sadist::run:Δεν λέω,έχει κάνει πολλά και γαμάτα πράγματα,αλλά υπάρχουν και άλλοι πολύ αξιόλογοι δημιουργοί.Άλλωστε και ο Gaiman πάει να καταντήσει κλισέ,τουλάχιστον απο ότι βλέπω γύρω μου....


μα δε βαρεσα.....:emptyonexg1: φυσικα και δεν ειναι ο μοναδικος αξιολογος (αυτο θα λειπε αλλωστε, και μονο που ο σκεφτομαι φριττω :terror2:) και ναι συμφωνω εχει καταντησει λιγο κλισε (σε λιγο θα παρει βραβειο κι η λιστα του με τα ψωνια της εβδομαδας) αλλα οοολα αυτα δεν σημαινουν οτι ειναι λιγοτερο θεος!!! :wooi2:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Spoiler: &#33909


#42 dionik

dionik

    Starting...

  • Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 00:33

Πως μου είχε ξεφύγει αυτό το θέμα τόσο καιρό?? :emptyonexg1:

Λοιπόν, εγώ εκτός από τη συλλεκτική επανέκδοση του Storm στην Ελλάδα ;), θα σας προτείνω και το πολύ καλό Δαχτυλίδι των Νιμπελούνγκεν των εκδόσεων Helm. Ειδικά το box set που περιέχει και τους 4 τόμους, είναι όλα τα λεφτά!!:thatsit:
Δημοσιευμένη  εικόνα


#43 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 00:38

Δεύτερη μου πρόταση

το πασίγνωστο 'Κοράκι' του J'O'Barr
Μαύρο όσο δεν πάει άλλο,ιδιαίτερα ευαίσθητο,το συγκεκριμένο κόμιξ ο Barr το εμνεύστικε από το θάνατο ενός δικού του αγαπημένου προσώπου.Το σχέδιο ασπρόμαυρο,πολλές φορές δεν έχει χρησιμοποιηθεί μελάνι,και πραγματικά θυμίζουν κινούμενους πίνακεσ που αφηγούνται ιστορίες.Ότι και να πώ είναι λίγο.Τσεκαρετέ το οπωσδήποτε.

Posted Image


...πραγματικά απίστευτο. Με είχε συναρπάσει από την αρχή αυτό το comic και ειλικρινά το σκίτσο που περιλαμβάνει είναι πολύ ευρηματικό και ιδιαίτερο για την εποχή του. Thanks red pyramid^^

#44 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 18:41

Εμένα παιδιά δεν με τρέλανε το v for venteta ούτε το watchmen, πολύ καλή σειρά πάντως είναι το desolation jones έχει κυκλοφορήσει μόνο το 1ο στην Ελλάδα , must, και το dmz :
Posted Image
υπογραφή εκτός κανονισμών

#45 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2008 - 19:46

Τι στύλ είναι?Μια πολύ λίγη αναφορά στο σενάρο πλζ,τουλάχιστο το αρχικό.....
Δημοσιευμένη  εικόνα