Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Η πιο ΜεΠαίρνουνΤαΖουμιά σκηνή του Fairy tail;

fairy tail sad scene

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 21 May 2012 - 16:46

Μια που υπάρχει ανάλογο θρεντ σε άλλα subforums πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει κι εδώ..!
Εδώ postάρουμε (σε spoiler tag φυσικά) σκηνές -είτε από το anime είτε από το manga- που μας έκαναν να βουρκώσουμε!! :nanteee: :zetsubou: :nanana: :if: :run:
Συμφορουμήτες, δεν είναι μέρος για ντροπές!!Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το γεγονός ότι χαλάσαμε όλα μας τα χαρτομάντηλα σε μια σκηνή- παραμένει συγκινητική έτσι κι αλλιώς ;)

Για μένα η πιο :nanteee: σκηνή ήταν :
Spoiler: anime content


Σειρά σας :)
Posted Image

#2 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 21 May 2012 - 17:14

Αυτος ειναι ο λογος που μου αρεσει τοσο το Fairy Tail.
Οι σκηνες λαξους - μακαροφ.Και δακρυζω σχεδον σε καθε σκηνη , χαρουμενη και λυπητερη με αυτους γιατι και εμενα η αδυναμια μου ειναι ο παππους μου.


Και εμενα αυτη ειναι η αγαπημενη μου μεπαιρνουνταζουμια σκηνη αρα δεν την ξαναβαζω.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#3 kalliniki

kalliniki

    Anime Newbie

  • Members
  • 181 posts

Posted 21 May 2012 - 19:52

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η επιστροφή της Lisannas, ήταν πολύ συγκινιτική :nanana:
Ορίστε και το βίντεο
Youtube Video

Edited by kalliniki, 21 May 2012 - 19:53.

Posted Image

#4 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 21 May 2012 - 20:32

Κατι πηγε να κανει με την Lissana ο Hiro,αλλα μας τα χαλασε με τις trollies του!! :knock-knock:

Και να πω εδω οτι,ορισμενες σκηνες στο FT(αλλα και σε αλλα anime)γινονται συγκινητικες λογω του soundtrack...Το οποιο ειναι πραγματικα επικο,και ειναι μακραν το πιο δυνατο σημειο του FT!!!

image.jpg


#5 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 21 May 2012 - 21:29

Εμένα η αγαπημένη μου είναι η επιστροφή της Lisannas, ήταν πολύ συγκινιτική :nanana:
Ορίστε και το βίντεο
[YouTube][url="http://www.youtube.com/watch?v=5ikBjiBqp-0&feature=results_main&playnext=1&list=PL86A6A346C9502499"]http://www.youtube.com/watch?v=5ikBjiBqp-0&feature=results_main&playnext=1&list=PL86A6A346C9502499[/url][/YouTube]


pls βάλτο σε spoiler tag (μην έχουμε και θέμα με κανέναν που δεν το έχει δει ;) είναι πολύ συγκινιτική σκηνή btw την είχα ξεχάσει :') )

p.s.

Και να πω εδω οτι,ορισμενες σκηνες στο FT(αλλα και σε αλλα anime)γινονται συγκινητικες λογω του soundtrack...Το οποιο ειναι πραγματικα επικο,και ειναι μακραν το πιο δυνατο σημειο του FT!!!

αυτά τα soundtracks!!! :lovulovu: :lovulovu:
Posted Image

#6 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 18 February 2013 - 18:52

Λογω του οτι εδειξε μια σκηνη απ οταν εκανε join η wendy στο τελευταιο επισοδειο, πηγα να θυμηθω ολο το σκηνικο (στο μανγκα αυτη τη φορα)...
:'( :'( <--- αντιδραση
Spoiler: wendy join

Κατι πηγε να κανει με την Lissana ο Hiro,αλλα μας τα χαλασε με τις trollies του!! :knock-knock:

Και να πω εδω οτι,ορισμενες σκηνες στο FT(αλλα και σε αλλα anime)γινονται συγκινητικες λογω του soundtrack...Το οποιο ειναι πραγματικα επικο,και ειναι μακραν το πιο δυνατο σημειο του FT!!!

οντως εχει φοβερο soundtrack το ft αλλα για να με παρουν τα ζουμια σε αυτο το κομματι δεν χρειαστηκε να ακουσω και αυτο
:thatsit: Have a nice day! :)

#7 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 04 August 2013 - 18:38

Μακράν το επεισόδιο με την Φαντάζια!

 

Spoiler:

Edited by Aldark, 04 August 2013 - 18:40.

Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#8 Lightwalker

Lightwalker

    Starting...

  • Members
  • 27 posts
  • LocationNew World

Posted 21 September 2013 - 13:36

Μακράν το επεισόδιο με την Φαντάζια!

 

Spoiler:

Η ίδια σκηνή θαρώ με έκανε να λυγίσω!! :nanteee:


"Human potential for evolution is limitless"

-Isaac Netero-




Also tagged with one or more of these keywords: fairy tail, sad, scene