Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Anohana (Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai)


  • Please log in to reply
177 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 16:49

~Anohana~
(Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai)

Posted Image

~anidb~
~ANN~
~Official Page~

Έρχεται τον Απρίλιο του 2011 από τη δημιουργική ομάδα του Toradora, την Aniplex (honey and clover, gintama, jigoku shoujo, paradise kiss, hidamari sketch και πολλά άλλα) και την A1 Pictures (Kuroshitsuji, sora no woto, Ookiku Furikabutte) ένα original anime με ένα ομολογουμένως τεράστιο όνομα XD

Από υπόθεση μέχρι στιγμής γνωρίζουμε τα εξής...

Six childhood friends grew apart in high school. One of them is Jintan, now a shut-in. He gets a request to fulfill a wish for Menma, the only one of their friends to have stayed the same over the years. In order to grant her wish, he will have to find and reunite their old friends.



Romance, drama, καλοκαίρι και λουλούδια στα μαλλιά, pastel cuteness με νοσταλγική διάθεση συνθέτουν το "We still do not know the name of the flower we saw that day"

Actually I was sold from the moment I saw this
Spoiler:


Το trailer νομίζω τα λέει όλα...

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=ZgPV5h2cNXo[/YOUTUBE]

*Honey and clover anyone?*


Έχω υπερενθουσιαστεί και αν είναι όπως το περιμένω θα ανάψω μια λαμπάδα ίσα με το μπόι μου ~κακεντρεχή σχόλια για το ύψος μου να λείπουνε παρακαλώ!~






xbJ3b2w.jpeg


#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 January 2011 - 17:02

Want want WAAAAANT!
Άρχισαν να βγαίνουν τα ανοιξιάτικα anime βλέπω! Πάλι καλά μπας και δούμε τίποτα καλό.

Φαίνεται cute, μου αρέσουν οι υπόλοιπες δουλειές των δημιουργών, το σχέδιο είναι πολύ όμορφο και έχει και ένα hikikkomori που τα λατρεύω!
Χάου λάβλεη!!!


Καλά ρε συ Μόνο, είπαμε αν είναι να ανάψουμε λαμπάδα να μπορούμε να τη δούμε τουλάχιστον, με μικροσκόπιο θα την κοιτάμε; :P

Posted Image


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 January 2011 - 17:38

subarashiiiii! I want it <3 φαινεται πολυ ομορφο ^^
フカフカ

#4 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 11 January 2011 - 17:54

Ήταν από τα anime που δεν τσέκαρα και δεν πήρα χαμπάρι ανακοίνωση, thank you for the thread.
Πραγματικά φαίνεται πολύ καλό, άντε ακόμη περισσότερο slice of life. Για το σχέδιο δεν θα σχολιάσω και τίποτα φοβερό, είναι πανέμορφο. Κατευθείαν στα plan to watch.
Θέλουμε άνοιξη τώρα. :nanana:

#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 18 March 2011 - 09:14

Πριν λίγες μέρες βγήκε και δεύτερο trailer και είναι τόσο μα τόσο γλυκούλι :33333333

Youtube Video


Από ότι είδα στο επίσημο site ξεκινάει 14 Απριλίου :yahoo:

xbJ3b2w.jpeg


#6 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 March 2011 - 20:47

Ήταν ήδη στη λίστα μου μόνο και μόνο από ένα summary που είχα διαβάσει, με το τρέηλερ έκλεισε και αυτό.
Φαίνεται όμορφο, φαίνεται να έχει και λίγο δραματάκι που μού΄χει λείψει, σπότταρα και δυο σέιγιου που συμπαθώ.

Θα μας φάει αυτή η άνοιξη. -___-

HnH5aB0.jpg


#7 DarkElf

DarkElf

    ラブレス

  • Members
  • 611 posts

Posted 20 March 2011 - 11:44

Δεν είναι στο στυλ των anime που συνήθως βλέπω άλλα από το trailer μου φάνηκε χαριτωμένο...έχει και Sakurai οπότε θα του ρίξω μια ματιά όταν βγει.

Posted Image
Does this darkness have a name?


#8 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 20 March 2011 - 14:16

Πολύ γλυκό και πολύ όμορφο. Ελπίζω μόνο να μην έχει moeness μέσα.
Θα το δω οπωσδήποτε.

Posted Image


#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 15 April 2011 - 08:50

Βγήκε! Κατεβάζετε από εδώ

Πάω να το δω...*crosses fingers να είναι καλό *

xbJ3b2w.jpeg


#10 Zouhan

Zouhan

    業火に鋼鉄

  • Members
  • 397 posts

Posted 15 April 2011 - 11:47

Γαμάτο πρώτο επ αλλά
Spoiler:

Με έκανε να περιμένω πώς και πώς για το επόμενο επ, αυτό είναι σίγουρο...η φετινή ανοιξιάτικη σαιζόν τα σπάει!

#11 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 15 April 2011 - 13:33

Και ναι! Ήταν πάρα πολύ καλό :333333

Spoiler:

xbJ3b2w.jpeg


#12 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 15 April 2011 - 14:06

Λίγο υπερβολικό το πόσο "αληθινά" εκλαμβάνεται το λόλι ο χίκκι, κατά τα άλλα ευχάριστο και promising.

Πολύ μ'άρεσαν τα τοπία της πόλης, ωραία δουλειά.


Edit: young Poppo is Toyosaki Aki. :nosey:

Edited by Putin, 15 April 2011 - 14:39.

HnH5aB0.jpg


#13 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 15 April 2011 - 14:31

Υπέροχο το 1ο επεισόδιο, ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε όλο. Σίγουρα θα είναι αρκετά heartwarming η ιστορία

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#14 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 15 April 2011 - 17:32

It was really good indeed! καθαρά εισαγωγικό το πρώτο επεισόδιο, γνωρίσαμε τους χαρακτήρες και το γενικό άξονα της πλοκής.Γενικά εχω την εντύπωση οτι το πάει για πόλυ δράμα, οποτε καλό ειναι οι ευαίσθητοι να έχουν προμηθειες. :) Πολύ γλυκο το σχεδιο του και ωραίο character design. Νεράκι έφυγε πάντως, περιμένουε το επόμενο!!:Blissfull:
Spoiler:



#15 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 16 April 2011 - 14:54

Είπα να το δοκικάσω λόγο του hype (όπως και άλλα anime της season). Καλοφτιαγμένο φαίνεται και έχει ένα άλφα ενδιαφέρον λόγο του tragedy. Αλλά είμαι επιφιλακτικός ως προς το πως θα εξελιχθεί:
Spoiler:

phmava.php