Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Le Ciel presents J-Horror Cosplay Party! 14/5/2010 at Skullbar!


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 16 April 2010 - 18:49

Posted Image

Time to get HORRible & HORRific in this new Le Ciel special themed cosplay party on Friday, May 14!
Use your evil imagination and cosplay your favorite characters from J-Horror movies, Horror Video Games and Horror Anime series and win bloody prizes after being voted in the bloody Le Ciel Death Note ^^
Don't miss the mystery appearance of the Ghost of Yuu - a haunting surprise that will take over the decks and your hearts and treat you to some special horrors just for you! Let this apparition mesmerize you deeply as you wander around a specially decorated Skullbar...
Note that the theme applies only visually and does not effect the music, which includes, as always, your favorite Japanese music by the sets of room302 and Larva, your requests through the Le Ciel Request Book and of course, a guest set by the Ghost of Yuu!
Be there, share the scare!
Posted Image

#2 VampireGirlization

VampireGirlization

    VampireGirlization

  • Members
  • 64 posts

Posted 16 April 2010 - 19:57

horror???
χμμμ ακουγεται δελεαστικο...αλλα οχι...!!!
χα0χ0
Posted Image
The Dream Has Ended....

#3 VampireGirlization

VampireGirlization

    VampireGirlization

  • Members
  • 64 posts

Posted 16 April 2010 - 19:58

ευτυχως που δεν γινεται εδω!!
Posted Image
The Dream Has Ended....

#4 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 20 April 2010 - 17:28

Πωωω sounds interesting indeed, θα ψηνόμουν άνετα για mio-mayu cos από project zero 2 αλλά πρώτον δεν έχω mayu και δεύτερον παίζει να είμαι out of town that time...μμμ tough...
Posted ImagePosted Image

#5 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 April 2010 - 20:51

Ενδιαφερον θεματικό cosplayλοιπόν, οπότε ας παρουμε μερικές ιδέες κυρίως όσοι δεν εχουν σκοπό να επιλέξουν χαρακτήρες από τους αυτονόητους και ευρεως δημοφιλείς τίτλους....

Σε πρώτη φαση, ας δουμε πως μπορουμε να αντλήσουμε εμπνευση από καποια j-horror movies όπως...

Tokyo Gore Police

Posted Image

Ενα splatter-cult που αφησε ήδη εποχή χαρη στην ποιότητα των οπτικών εφέ του. Η πλειωψηφία των χαρακτήρων του εχουν εμφάνιση που απαιτει γνωσεις επαγγελματία στο make-up art, αλλα υπάρχουν και καπως πιο απλές επιλογές..

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Carved (Kuchisake onna)

Posted Image

Posted Image

Απλό. Ενα παλτό, ενα τεραστιο ψαλίδι (fake! Δεν φερνουμε ποτε πραγματικά κοφτερα αντικειμενα στα πάρτυ) και απλές μονοδιάστατες ουλές στις ακρες των χειλιών (στην ταινια το κομμένο στόμα ανοιγει 3D και εμφανιζεται το χαος). Υπάρχει και το ακομα πιο απλό για οσες θελουν να αποφυγουν το μακιγιαζ, μιας και εμφανιζεται και με ιατρική μασκα στο προσωπο.

Audition

Δεν υπήρχε περιπτωση να παραλειψω αυτό από τις προτάσεις μου! Απλό και ευστοχο...

Posted Image

Posted Image

Jigoku Shoujo (school outfit)

Posted Image

...και μερικες εξτρα ιδεες για μακιγιάζ και splatter-look πάντα μεσα στην αντιστοιχη ιαπωνική αισθητική του ειδους.

Posted Image

Posted Image

Ο,τι και να διαλέξετε να ειστε συγκεντρωμενοι στις πόζες σας. Παιζουν ρόλο στο να αποτυπωθει σε μια φωτογραφία η ατμοσφαιρα του εργου απο οπου προερχεται ο χαρακτήρας και η ατομική του αυρα (παρανοια, θυμα, υπερφυσικό)...
Χρησιμοποιείστε photoshop στο τελος... :thatsit:

(Αυτό εδω ειναι κάτι που προκειται να κάνω στο μελλον, εφοσον συμφωνησε να με βοηθήσει η Ελενα, επαγγελματίας των κινηματογραφικών εφέ και λάτρης-οσο και εγω του Tokyo Gore Police, απο όπου προερχεται και ο χαρακτήρας αυτος....)

Posted Image

#6 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 21 April 2010 - 21:00

(Αυτό εδω ειναι κάτι που προκειται να κάνω στο μελλον, εφοσον συμφωνησε να με βοηθήσει η Ελενα, επαγγελματίας των κινηματογραφικών εφέ και λάτρης-οσο και εγω του Tokyo Gore Police, απο όπου προερχεται και ο χαρακτήρας αυτος....)


Εγκρίνεται :) (Μάλλον πρέπει να τη δω αυτή την ταινία κάποτε)
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#7 DmJapan

DmJapan

    音乐 , 音楽 , 음악

  • Members
  • 95 posts

Posted 22 April 2010 - 07:18

Εγκρίνεται :) (Μάλλον πρέπει να τη δω αυτή την ταινία κάποτε)


Πρέπει. Άρεσε ακόμα και σε μένα που δεν είμαι φαν της σπλατεριάς...
Overclocked Remix
Promoting videogame music as a form of art.
Posted Image

孤單時有人把你想念...

#8 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 22 April 2010 - 10:23

Hahaha Υπεροχα! 14/05, ετσι ρε παιδι μου για να γιορτασουμε τις Πανελληνιες!!! XD

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#9 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 24 April 2010 - 23:21

Εγκαινιάζοντας μια νεα προσωπική συνεργασία με την Έλενα των κινηματογραφικών ειδικών εφέ, αλλά και λογω καλών γενικών συνθηκών, στο j-horror party λοιπόν

η "Μανα του cosplayer" feat. Έλενα-the special effects make-up artist θα εμφανιστούν ως

(Tokyo Gore Police) "Engineers"

Εγώ ως "School-girl Engineer"

Posted Image

και η Έλενα ως Engineer όπου το κόνσεπτ κρατειται ως εκπληξη.

Ενα κομμάτι που πρεπει οπωσδήποτε να ακουστει στο πάρτυ (Larva το νου σου, θα στο στειλω με μεηλ) ειναι αυτό: "Tokyo Gore Police -main theme-by-Kou Nakagawa"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xpSMqk3o_Q8[/youtube]

#10 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 24 April 2010 - 23:36

Μάλιστα... η Μάνα σε πάρτυ των Le Ciel... μεγάλος μήνας ο Μάιος...
Welcome to the dark side :) :)
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#11 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 25 April 2010 - 00:15

Μάλιστα... η Μάνα σε πάρτυ των Le Ciel... μεγάλος μήνας ο Μάιος...
Welcome to the dark side :) :)


...χαρη στην Ελενα-chan όλα αυτά

#12 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 25 April 2010 - 01:32

Υπάρχει μια πιθανότητα να είμαι κι εγώ εκεί! Άντε να σας δω πια!!

#13 Konart

Konart

    Ramen.. ramen..miam!

  • Members
  • 74 posts

Posted 02 May 2010 - 11:09

Σκεφτομαι κ εγω να ερθω για πρωτη φορα σε παρτυ των Le ciel..!!
:ureshii:να ρωτησω... δηλαδη μπορουμε να κανουμε cosplay και απο Horror-Anime?? οπως Hellsing και Vampire Hunter??

#14 Countess Bathory

Countess Bathory

    Starting...

  • Members
  • 34 posts

Posted 02 May 2010 - 17:13

Σκεφτομαι κ εγω να ερθω για πρωτη φορα σε παρτυ των Le ciel..!!
:ureshii:να ρωτησω... δηλαδη μπορουμε να κανουμε cosplay και απο Horror-Anime?? οπως Hellsing και Vampire Hunter??



Φυσικά και μπορείς ;)

#15 ~*memole*~

~*memole*~

    ~ponyo ponyo~

  • Members
  • 106 posts

Posted 03 May 2010 - 18:30

αααααααααχ μάλλον θα το χάσω αυτό το πάρτυ και φαίνεται πως θα χει άπειρο ενδιαφέρον, να ξανακάνετε τέτοιο theme για πάρτυ, ας είναι horror #2, είναι και τόσα άπειρα τα horror cos, θέλει και δεύτερο γύρο stadar!
Posted ImagePosted Image