Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

1st Anniversary Cosplay Party 1η Μαΐου @ Dasein (by Akai Panda) - Αθήνα


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 15 April 2010 - 01:14

Posted Image



[...] Ήταν η περίοδος που η j-music σκηνή της Αθήνας είχε μείνει άδεια και πουθενά στον ορίζοντα δεν φαινόταν να υπάρχει κάποιος που θα είναι έτοιμος να αναλάβει το βάρος. [...] Κάπως έτσι γεννήθηκε η ιδέα. Κάποια μέρα, σε κάποιο καφέ, κάποιος φίλος πρότεινε να ονομάσουμε την ομάδα μας red panda. Μόνο που δεν ακουγόταν και πολύ ιαπωνικό. [...]


[FONT="]Λίγο καιρό μετά κυκλοφόρησε η πρώτη μας αφίσα: [/FONT][FONT="]Akai [/FONT][FONT="]Panda [/FONT][FONT="]present[/FONT][FONT="]. Ούτε εμείς δεν το πιστεύαμε. Εκείνο το βράδυ της 25ης Απριλίου, στις 9 το βράδυ το μαγαζί ήταν ήδη γεμάτο! Όλοι μιλούσαν για ρεκόρ προσέλευσης [...][/FONT]


Ένας χρόνος πέρασε από το πρώτο μας πάρτι... Ένας χρόνος γεμάτος cosplay, μουσική, events, μάγισσες, δώρα, σοκολατάκια και maids! Ένας χρόνος που μας έφερε πιο κοντά και μας έκανε να χορέψουμε και να χτυπηθούμε στους ρυθμούς του! Ένας χρόνος με νέους φίλους και καινούριες παρέες, ένας χρόνος που κανένας δεν θα μπορούσε να προβλέψει!


Ένα χρόνο μετά επιστρέφουμε στο μέρος που ξεκινήσαμε! Την 1η Μαΐου σας περιμένουμε στο Dasein για να γιορτάσουμε τον πρώτο χρόνο των Akai Panda.


Με την αγαπημένη σας μουσική, με διαγωνισμό για τα καλύτερα cosplay και με δώρα για όλους τους παρευρισκομένους.


Η είσοδος είναι δωρεάν και η ώρα έναρξης 21:00


Σε γενικές γραμμές ισχύουν όσα ξέρετε. Απλώς αυτή τη φορά τα χαρτάκια για την ψηφοφορία και την κλήρωση δεν θα μοιράζονται στην είσοδο, αλλά θα σας τα δίνουν μαζί με την παραγγελία σας. Από τις 22:30 μέχρι τις 24:00 θα μπορείτε να ψηφίζετε για το καλύτερο cosplay και γύρω στη 1 θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και θα γίνει η κλήρωση.


Ένα μεγάλο ευχαριστώ στη Megi♥ για το λαμπερό logo μας και για την αφίσα που μας ετοίμαε, και ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους εσάς που μας στηρίξατε αυτό το χρόνο, και μας αγκαλιάσατε με την αγάπη σας!

Requests για μουσική μπορείτε να μας στείλετε με pm, με email, στο facebook ή στο myspeace

akaipanda@hotmail.com // myspace.com/akaipanda // facebook.com/akaipanda


Edited by Namida, 20 April 2010 - 07:13.



#2 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 15 April 2010 - 07:33

Yay!

Όχι χρόνος για το elaborate cosplay οπότε θα πάμε με την εύκολη ιδέα.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#3 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 April 2010 - 11:16

Ετσι πολύ εορταστικά λοιπόν, η "Μανα του cosplayer" θα σκασει μύτη ως....

Akira από το Lucky Star!

Posted Image

cosplay progress: 100% COMPLETE!

Posted Image

Στο ρόλο του Shiraishi Minoru, (πιθανότατα) ο Matu-san!

#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 15 April 2010 - 13:35

mmm...awesome....:riiight: guys ...αλλα...κρίμα, δεν 8α μπορέσω να έρθω...:beaten:.:\:unlucky:
フカフカ

#5 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 16 April 2010 - 00:44

Θα είμαι σίγουρα εκεί! Δεν θα έχανα ενα τόσο εορταστικό event. Kαι μάλιστα με cosplay αυτήν την φορά μιας και συμμετέχω σε γκρουπάκι. :ureshii:

@Tomo-chan: Καλά αυτό το δίδυμο θέλω να το δω πάσι θυσία :kakaka:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#6 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 16 April 2010 - 13:48

Στο ρόλο του Shiraishi Minoru, (πιθανότατα) ο Matu-san!


Χμμ, δέχομαι αρκεί να μην περιλαμβάνεται και το roleplay που μου έλεγες κάποτε!:hihi2:

@Tomo-chan: Καλά αυτό το δίδυμο θέλω να το δω πάσι θυσία :kakaka:

Ωχ, κατάλαβα. Έχω να φάω ΠΟΛΥ δούλεμα!:blush2:
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#7 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 16 April 2010 - 21:52

Θα ειμαι εκει μαζι με εναν φιλο μου :if:
The Suraido Project


Posted Image

#8 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 16 April 2010 - 22:04

δε θα σας ευχηθω βεβαια να τα εκατοστησετε(δεν τολμω να σας φανταστω 120-130 χρονων με κοσπλει:kakaka:) αλλα για οσο κανετε κοσπλει παρτυ να ειναι παντα πετυχημενα με πολυ κοσμο και πολυ κεφι!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#9 imm0rtal

imm0rtal

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 17 April 2010 - 09:20

λογικα θα σκασω με berserk cosplay εκπληξη :kakaka::hahaha::)
Posted Image

#10 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 20 April 2010 - 17:37

Χρόνια Πολλά! Θα σας δούμε εκεί.
(αν και νομίζω ότι από την αρχική ομάδα παραμένει μόνο ένας; )
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#11 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 21 April 2010 - 09:47

Θα είμαι εκεί! *hero pose a la Kamina*
Άμα δείτε κανάν Johnny (Guilty Gear) να είναι όρθιος πάνω σε κάτι (κουτί, τραπέζι, ξυλοπόδαρα, λόγω ύψους IRL)...
Δεν είναι σίγουρο, αλλά θα το προσπαθήσω. Πάντως, αν δεν υπάρξει φυσική καταστροφή (σεισμός, λοιμός, λιμός, καταποντισμός, Gojira attack) θα είμαι εκεί. Δεν χάνονται αυτά!
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#12 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 21 April 2010 - 11:07

Για'μένα υπήρξε φυσική καταστροφή και ενώ το είχα σχεδιάσει να είμαι εκεί, δεν το βλέπω να πραγματοποιείται. άτιμο ηφαίστειο...

#13 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 21 April 2010 - 11:25

Πολύ δόλιο το volcano θα συμφωνήσω. Αλλά εμένα με βόλεψε κάπως^^ (Εκδρομή Ελβετία από Κυρ. μεσάνυχτα γυρίσαμε σήμερα πρωί)

-να σημειωθεί ότι το προαναφερθέν Johnny cosplay θα είναι κατά περίπου 70-80% epic fail και το υπόλοιπό απλώς wishful thinking-
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#14 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 21 April 2010 - 21:34

θα ερθω και εγω με ενα μικρο groupaki το οποιο θα ειναι καπως ξεχωριστο:8):
[media]http://www.youtube.com/watch?v=pIrvpn3k9A4[/media]
:kakaka::tensai:






#15 IreneTheCardcaptor

IreneTheCardcaptor

    Zettai Daijobu!

  • Members
  • 26 posts

Posted 22 April 2010 - 18:19

Παιδιά, δε ξέρω αν θα έρθω σίγουρα, αλλά αν έρθω, θα ντυθώ μάλλον Kamikaze Kaitou Jeanne!Posted Image
You don't live in order to have fan! You have fun, because you want to live! ;D:thatsit:
(Ti eipa to atomo... Opios xerei, as m pei ki emena, gt oute xerw ti egrapsa! xD)