Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Halloween J-Music Party Friday 13 Nov @ Art House (by Akai Panda & Nozomi Ongαku)


  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#1 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 25 October 2009 - 01:37

Posted Image


Ωρα για το επομενο party μας με special Halloween theme ..
Σας περιμενουμε ολους την Παρασκευη 13 Νοέμβρη στο Art|House στις 9 μ.μ., στο Γκαζι (μετρο Κεραμεικος). Το party δεν ειναι cosplay, δεν θα υπαρξει ψηφοφορια ή δωρα, αλλα θα ηταν χαρα μας να σας δουμε να ντυθειτε κατι σχετικο με το θεμα μας, ή οτιδηποτε άλλο φυσικά.


Σας περιμενουν εκπληξεις σχετικα με τη μουσικη, και την διακοσμηση του μαγαζιου, την οποια θα επιμεληθουμε με καθε λεπτομερεια


Η εισοδος ειναι δωρεαν, και ωρα εναρξης 21.00


Το party υποστηριζεται απο τους Umi & Sora Events


Edited by MisaYoshiko, 10 November 2009 - 02:21.


#2 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 25 October 2009 - 02:15

Yatta! Halloween party! Αυτό αξίζει πολλά! :nbleed:. Will be there!!:wooi2:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809

#3 Nimo-chi

Nimo-chi

    Starting...

  • Members
  • 16 posts

Posted 25 October 2009 - 12:22

Εκτός και αν συμβεί κάτι, θα παρευρεθώ σίγουρα... Μέχρι και υπενθύμιση στο κινητό έβαλα ο τρομάρας :hahaha:

Posted Image


#4 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 25 October 2009 - 13:12

Εννοείτε ότι θα είμαι εκεί ... επιτελούς ξεκούραση ... δεν θα φωτογραφίζω ή μήπως να πάρω το εργαλείο...(γκουχου την φωτογραφική ενωω πονηρά μιαλα) ? Όπως και νάνε θα δούμε πολλά zombie (ο GTP δεν μετράει αυτός ήταν :P :hihi2:) witch and more kukuku ...
Spoiler:


#5 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 25 October 2009 - 15:13

Επιτελους ενα μαγαζι που μπορουμε να λιωσουμε και στον χορο!!!Δεν εχω προβλημα με το Dasein απλα το ολο θεμα μικρος χωρος και Εξαρχια με χαλαγαν.Και σαν πελατης του Mad απο παλια ειμαι βαθυτατα συγκηνιμενος:if: και σαν συχνος πελατης στο Γκαζι,που πιστευω πως και η ολη κατασταση cosplay θα γινει δεκτη με τα χιλια!!!
Posted Image

#6 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 25 October 2009 - 16:20

αυτος ηταν ο λογος που αλλαξαμε μαγαζι...ειχαμε δεθει με το dasein αλλα πλεον δεν μας χωρουσε. ισως μικροτερα event να συνεχισουμε να τα κανουμε εκει

#7 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 25 October 2009 - 16:40

Το θέμα του χορού είχε αναφερθεί και παλιότερα, και έτσι το φροντίζουμε και αυτό! \
Με την μουσική δεν έχουμε καταλήξει ακόμα, αλλά σίγουρα θα παίξουμε ο Speed, o Kris, εγώ και ένας guesr dj! Και φυσικά θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε όλα τα είδη, από anime και jpop μέχρι χορευτική και metal!!!

Το καινούριο μαγαζί είναι στο Γκάζι, και επέχει μόλις 100 μέτρα από την έξοδο του μετρό, πράγμα που διευκολύνει όσους αποφασήσουν να μεταμφιεστούν. Ο χόρος είναι αρκετά μεγάλος και φιλικός. Ελπίζουμε να σας αρέσει, και να περάσουμε καλά!

Τέλος τα εύσημα για την αφίσα πρέπει να πάνε στη MisaYoshiko, που επιστράτευσε όλο της το ταλέντο, για να μας προσφέρει αυτό το εκπληκτικό αποτέλεσμα!



#8 Shinji.X

Shinji.X

    ~Relinquished~

  • Members
  • 9 posts

Posted 25 October 2009 - 16:56

Probably i ll be there ! Θα ειναι οραιο το παρτυ αλλα οπως παντα εγω δεν θα ντυθω :P
Τωρα που ηρθε ο χειμονας δεν θα χασω παρτυ !! Τα λεμε στο παρτυ παιδες !
*Παρακληση προς τους DJs ... Please να παι3ετε κανενα κομματι Girugamesh :awww:

Posted Image

#9 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 25 October 2009 - 20:23

Όπως και νάνε θα δούμε πολλά zombie (ο GTP δεν μετράει αυτός ήταν :P :hihi2:) witch and more kukuku ..

μα γιατι.
τσιμα τσιμα εχοντας παρει ηδη το κολαϊ πιστευω θα "φυσαω" σαν ζομπας :hahaha:.
παντως αν γινει κανενα ομαδικο soul eater cosplay με blair vs mizune
Spoiler:
προτιθεμαι να κανω τον ψαροπωλη :tensai:.

#10 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 26 October 2009 - 15:23

Εννοείτε ότι θα είμαι εκεί ... επιτελούς ξεκούραση ... δεν θα φωτογραφίζω ή μήπως να πάρω το εργαλείο...(γκουχου την φωτογραφική ενωω πονηρά μιαλα) ?


Δεν ξέρω τι θα κάνεις εσύ, εγώ όμως από τα πρώτα posts που διαβάζω, δεν τη γλιτώνω τη μηχανή :oo:

#11 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 26 October 2009 - 15:40

cosplay progress 75%
Posted Image

#12 Atridis

Atridis

    Anime Fan

  • Members
  • 172 posts

Posted 26 October 2009 - 17:48

halloween party yeaaaahh κατι μου λεει οτι θε ειναι τελειο :riiight:

και για να ειμαι και εγω μεσα στο κλιμα του halloween θα κανω κατι σε zombie σιγκεκριμενα απο resident evil και ποιο συγκεκρημενα κατι απο αυτα τα 2 ((δυστηχος δεν εχω αποφασησει ακομα ποιο))Posted ImagePosted Image αλλα στην χειροτερη περιπτοση αν δεν με φτασει ο χρονος θα κανω dr stein απο soul eater ((που το εχω ετοιμο)) για να συμπληροσω το groupaki σας :P

#13 DJ Gaara of Sound

DJ Gaara of Sound

    Kami korosu...

  • Members
  • 41 posts

Posted 26 October 2009 - 18:43

Το θέμα του χορού είχε αναφερθεί και παλιότερα, και έτσι το φροντίζουμε και αυτό! \
Με την μουσική δεν έχουμε καταλήξει ακόμα, αλλά σίγουρα θα παίξουμε ο Speed, o Kris, εγώ και ένας guesr dj! Και φυσικά θα προσπαθήσουμε να καλύψουμε όλα τα είδη, από anime και jpop μέχρι χορευτική και metal!!!


Δεν εχω καποιο προβλημα με την μουσικη κανετε πολυ καλη και ψαγμενη δουλεια που πολυ δεν θα εκαναν και βαζω και εμενα μεσα που το προσπαθω το DJιλικι και την j-Pop/j-Rock και προσπαθω να γινω αξιοπρεπης αν και εχω ελληπεις γνωσεις (οτι συμβουλη μουσικης φυσεως ειναι ευκπροσδεκτη :ureshii: ) απλα ειμαι μεταλο:8): ρε παιδι μου πως να το κανουμε!!!!Και αμα δεν κανεις και το κεφαλι σου να ξεβιδωθει λιγο νιωθεις καπως...Παντως επαναλαμβανω πως κανετε εξερετικη δουλεια για να μην δημιουργισω καμια παρεξηγηση χωρις λογο!!!
Posted Image

#14 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 26 October 2009 - 20:45

Λατρεύω το Halloween!
Και φυσικά η χαρά μου που θα γίνει τετοιο θεματικό πάρτυ δεν κρύβεται:joyful: (καράφες σπάει!)

Απ ότι βλέπω θα υπάρξει τεράστια δημιουργική συμμετοχή, σιγουρα και από άτομα που δε χρειάζεται να ανακοινώσουν κάτι από το φόρουμ.

Λοιπόν, η "μάνα του cosplayer" εντός του Halloween κλίματος, θα κανει εναν χαρακτήρα από μια λατρεμένη ταινία που εμπνεύστηκε ο Tim Burton:

character: Sally

from: Nightmare before Christmas


Posted Image

#15 Wabbit

Wabbit

    Candy addict

  • Members
  • 339 posts

Posted 26 October 2009 - 23:14

Όντως θα ήταν υπέροχο να έχει και κομμάτι Burton ατμόσφαιρα το πάρτι. Και όντως μακάρι να στολιζόταν και με καμιά κολοκύθα, γιατί υπάρχουν τόσο ωραία decoration και ιδέες που μπορούν να υλοποιηθούν με κολοκύθες. Εγώ πάντως θα χρησιμοποιήσω μία για το πάρτι. χεχε:himitsu:

Posted Image


I Will Follow You into the Dark


http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=7809