Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ordre De Ciel presents Cosplay Party as guests at the 24 Hour Comic Day! 25/10!


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 11 October 2008 - 15:11

Posted Image

Για δεύτερη φορά αυτό τον πλούσιο από events μήνα, οι Ordre De Ciel μαγειρεύουν some more Cosplay Magic for you people!
Ως καλεσμένοι του Comicworld στη γιορτή των Comics με τίτλο "24 Hour Comic Day" στο πολιτιστικό κέντρο BIOS, βρίσκουμε την ευκαιρία να ξαναδούμε υπέροχα cosplays και να σας J-Rockάρουμε ανεπανόρθωτα για άλλη μια φορά! ^^
Το Ordre De Ciel Death Note θα είναι εκεί για να μετρήσει τα votes σας για τους καλύτερους cosplayers! To Comicworld αναλαμβάνει να επιβραβεύσει το Top 5!
Special Anime DJ set by Speedgrapher, J-Dancy tunes by Raven, J-Rock paradise by KrizD and a [room] always psychotically yours :P
So...let's Blast BIOS that night, OdC Army!

Edited by room302, 12 October 2008 - 15:07.


#2 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 11 October 2008 - 15:32

Όλα τα καλά χάνω!! :(

#3 Pakis o Kimmerios

Pakis o Kimmerios

    there was a hole here...

  • Members
  • 19 posts

Posted 11 October 2008 - 15:48

will be there!
Posted Image

#4 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 11 October 2008 - 15:51

Doushitteeeeeee????????
Στις 25 έχω δυστυχώς να κάνω κάτι άλλο. but know what?
I'll try my hardest to postpone it and be there(Hope I make it....)

Posted Image


#5 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 12 October 2008 - 00:50

Θα ειμαι εκει..Δεν τα χανω εγω αυτα τα πραγματα Λεμεεε...Το Θεμα ειναι να ετοιμασω κατι καλο για να γινουμε ανταγονιστικοι για αλη μια φορα...Ελπιζω να υπαρξει επιτελους αναγνωριση και σε αλλα ανιμε εκτος απο το Naruto(για θεμα cosplay μιλαω)....Αντε Θα βαλουμε τα Δυνατα μας και θα τα ΣΠΑΣΟΥΜΕ για αλη μια Φορα...Cya @ BIOS
ODC army United...:D
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#6 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 12 October 2008 - 12:16

Zauk, ελπιζω να εχει καμια οθονη να βλεπουμε τον Sakurai να σχολιαζουμε:tensai:

Posted Image


#7 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 12 October 2008 - 12:27

Yes i hope that 2...OoOoOoOooooo:D
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#8 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 12 October 2008 - 15:12

will be there!


If you will be there with that SH t-shirt you have as your signature...boy, you get a gift from me personally! XD

#9 evaofadawn

evaofadawn

    living in Seoul for the past 2 1/2 years....

  • Members
  • 152 posts

Posted 12 October 2008 - 16:14

μιας κ έχασα την παρασκευή, λέω να έρθω στις 25! για cosplay, δεν το βλέπω, δεν έχω δουλέψει τίποτα πρόσφατα κ δε μπορώ τα πρόχειρα, οπότε αν εμφανιστώ απλά με lolita dress θα είναι πολύ άκυρο λέτε?
Posted Image
thanks lily. you gave true meaning to my naruto shippuden.

http://www.anime-planet.com/users/evaofadawn

#10 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 12 October 2008 - 17:56

No such thing as "άκυρο" at these parties my dear.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#11 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 12 October 2008 - 22:16

If you will be there with that SH t-shirt you have as your signature...boy, you get a gift from me personally! XD


Ορίστε?
Με τι μπλόυζα υπαρχει περίπτωση να έρθει ο τύπος??
Καλά που το είπες για να κάνω το κουμάντο μου: να φέρω μια μπλούζα που έχω, "Mitsubishi Καπετανόπουλος" γράφει (είναι και θείος μου, έτι χειρότερον) να τη δώσω στο παλικάρι να τη φορέσει για να χει, όταν φύγει απ το πάρτυ...

Να φέρω καλού-κακού και μια για σένα, στην περίπτωση που ξαναφορέσεις εκείνη την "Final Fantasy VII Advent Children", για να χεις και συ να φοράς κάτι φευγοντας?
"Φωτό Κόλιας" γράφει (όχι συγγενής αυτός, ντάξει)....

#12 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 12 October 2008 - 22:31

Το μπλουζάκι στο οποίο αναφέρομαι βρίσκεται στο signature του Paki ^^
Δεν έχω πρόθεση να το κλέψω βεβαίως, αλλά θα χαρώ πολύ να δώ και άλλους friends με Silent Hill t-shirts around!
Χμ...ru-mu needs a lot of Silent Hill...
Κάτι μου λέει πως ένα Silent Hill: Akira Yamaoka tribute part II πρέπει να πραγματοποιηθεί...soon... :P
Posted Image

#13 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 13 October 2008 - 02:05

μιας κ έχασα την παρασκευή, λέω να έρθω στις 25! για cosplay, δεν το βλέπω, δεν έχω δουλέψει τίποτα πρόσφατα κ δε μπορώ τα πρόχειρα, οπότε αν εμφανιστώ απλά με lolita dress θα είναι πολύ άκυρο λέτε?



Decidedly _not_ , feel free :P


Χμ...ru-mu needs a lot of Silent Hill...
Κάτι μου λέει πως ένα Silent Hill: Akira Yamaoka tribute part II πρέπει να πραγματοποιηθεί...soon... :P


Posted Image

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#14 Pakis o Kimmerios

Pakis o Kimmerios

    there was a hole here...

  • Members
  • 19 posts

Posted 13 October 2008 - 19:22

If you will be there with that SH t-shirt you have as your signature...boy, you get a gift from me personally! XD


Χαχαχα! Το μόνο δώρο που θέλω είναι να μου πείς πως ήταν το Homecoming μόλις το τελειώσεις!!! :P

Κάτι μου λέει πως ένα Silent Hill: Akira Yamaoka tribute part II πρέπει να πραγματοποιηθεί...soon...


εεε.... ΝΑΙ!?!??! Όσο πιο γρήγορα γίνεται!!!!!
Posted Image

#15 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 14 October 2008 - 12:34

Ωραίο...λέω να συμμετάσχω και στα 2:wooi2:! Άλλα αυτό που λέει μέσα σε 24 ώρες να φτιάξουμε comics δεν κατάλαβα:nosey:, λέτε να τους ρωτήσω? Ελπίζω να καταφέρω να σκεφτώ και να βρω ρούχα ώστε να ντυθώ και για το cosplay party:congrats:.
edit: μόλις πρόσεξα ότι 25 και 26 είναι αντίστοιχα Σάββατο και Κυριακή...
:uhh::nanana: Δίστιχος αυτές τις μέρες δουλεύω και δεν θα μπορέσω ούτε ένα για να περάσω να πω :emptyonexg1: (ελπίζω εκείνη την ανακαίνιση που συζητάνε τόσο καιρό στην δουλια να την κάνουν τότε...:congrats:)!

Edited by Neuro, 14 October 2008 - 12:45.

Posted Image