Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ordre de Ciel presents the ultimate Japanese Music & Cosplay Marathon! 26/7/08!


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#1 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 13 July 2008 - 14:29

Posted Image

Οι Ordre De Ciel παρουσιάζουν με χαρά το πρώτο Japanese Music & Cosplay Marathon που έγινε ποτέ στην Ελλάδα!

-Δώδεκα (12!) ώρες μουσικής!! Από τις 5 το απόγευμα μέχρι τις 5 το πρωί, όλα τα αγαπημένα θέματα που έπαιξαν κατά τη διάρκεια της σεζόν, νέες κυκλοφορίες, αποκλειστικά και ακυκλοφόρητα τραγούδια, από όλη τη γκάμα του J-Rock, J-Goth, Anime Music, J-Electro, Video Game Music! DJ sets από [room302], Raven, KrizD & Larva.
-Request night! Δεχόμαστε τις μουσικές σας επιλογές από τώρα!
-Marathon Cosplay action!
-Special guests εμφάνιση αποκλειστικά για το event από τους Lamia Cross (Japan/France), το μοναδικό J-Pop/J-Goth ντουέτο της Lamia και του Fab! Παρουσίαση του δεύτερου album τους "Yamazakura" και ένα μικρό guest DJ set από την Lamia μαζί με τον [room302], παίζοντας τις αγαπημένες τις μουσικές επιλογές!
-Special Anime guest DJ set από τον αγαπημένο μας Speedgrapher!
-Anime Marathon on screens! Επεισόδια από αγαπημένα anime στις 4 οθόνες του bar!
-Big prizes για τους 5 πιο αγαπημένους cosplayers του κόσμου, πάντα με voting στο OdC Death Note: Action figures, PS2 games, Manga series και πολλά άλλα!
-The classic lucky number lottery για μικρότερα, υπέροχα Manga oriented δωράκια!

Μην χάσετε το τελευταίο ultimate event του καλοκαιριού και της σεζόν!
Let's all be there to make it ultra wonderful and keep the memory until September!

#2 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 13 July 2008 - 14:35

ΟΚ I'll definitely be there...!!! :congrats:

Tomodachi άρχισε να σκέφτεσαι τι cosplay να κάνω! :hihi2:

#3 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 13 July 2008 - 16:26

I ll be there too
requests coming soon



#4 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 14 July 2008 - 13:04

Αν δεν έχω φύγει ακόμα θα έρθω (όχι δεν θα ντυθώ haruhi!)
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#5 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 14 July 2008 - 13:11

Αν δεν έχω φύγει ακόμα θα έρθω (όχι δεν θα ντυθώ haruhi!)

Νομίζεις...

Εναλλακτικά, αναζητούνται θύματ.., ε άτομα, πρόθυμα να ντυθούν χαρακτήρες από lucky star και να κάνουν και το χορευτικό της αρχής!



#6 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 14 July 2008 - 14:21

*COSPLAY DESU~!!*


Ακούσατε τι είπε ο άνθρωπος.

...και η "μάνα του έλληνα cosplayer" εχει επίσης να πει...

*Κάντε browse σε όλα τα καλοκαιρινά άνιμε της συλλογής σας! Θα πάρετε καλές ιδέες (πχ. από το One Piece).
*Ενα μαγιό και ένα πλαστικό καρπούζι κρατημένο στη μασχάλη, μπορεί να κάνει θαυμάσιο καλοκαιρινό άνιμε-cosplay Ετσι κυκλοφορούν οι περισσότεροι ήρωες μας μέσα στον Ιούλιο. Θα χρειαστούν μονάχα μερικές παρεμβάσεις στο μαλλί. (πχ. μια περούκα Sogoku, μαγιό-σαγιονάρες-καρπούζι, μας κάνουν έναν πρώτης τάξεως Sogoku σε διακοπές στη Λούτσα...) Οπότε, να μια ιδέα: ντυθείτε όπως ο αγαπημένος σας χαρακτήρας, μιμούμενοι μονάχα το μαλλί και το πρόσωπο, φορώντας ό,τι πιο καλοκαιρινό γίνεται...
*Σχετικά με το δικό μου cosplay, και να θέλατε να το φυλάξω για έκπληξη, δε θα το έκανα-γιατί δε μπορώ να κρατηθώ. Αυτό εδώ είναι

Spoiler:


*Sophia_!! Όπως είπαμε και την άλλη φορά, εσύ είσαι προορισμένη-εως και καταδικασμένη, να κάνεις έστω μια φορά στη ζωή σου ΕΝΑ cosplay: Tsukasa, από Lucky Star....
Matu-san, εσένα θα σε χρειαστώ, όταν θα κάνω Akira από Lucky Star, να μου κάνεις Shiraishi Minoru-αν ψήνεσαι!!!
*Ερωτήσεις-συμβουλές περί cosplay δέχομαι ευχαρίστως, ή εδώ ή σε pm



#7 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 14 July 2008 - 14:28

...όταν θα κάνω Akira από Lucky Star...

spaaaam! Οταν συμβει αυτο παρακαλω να ενημερωθω.
Spoiler: Request

Posted Image


#8 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 15 July 2008 - 12:53

i will be there!!!!!

#9 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 July 2008 - 13:24

i will be there!!!!!


...αυτό τώρα είναι δέσμευση?? ή θα γίνει το ιβέντ και αμέσως την επομενη μέρα θα ποστάρεις πάλι ωριόμενος σα τη Βροχοπούλου (του Αλβανού): "Αααχ, Παναϊα μ! Τι μ' έλαχε πάλι και δε μπορεσα να έρθω! Ωχ και τόχασα! Ωϊμέ συφορά μου-ου..." κλπ???

By the way....τι θα ντυθείς??

Και σας έχω κι άλλο ευχάριστο. Στο πάρτυ θα είναι παρόν και ο αγαπημένος σας φαντάρος, ο Kabamaroudis! Που θα μου κάνει σαππόρτ και θα ντυθεί για χατήρι μου...νταλικιέρης..

Spoiler:


#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 15 July 2008 - 14:20


Matu-san, εσένα θα σε χρειαστώ, όταν θα κάνω Akira από Lucky Star, να μου κάνεις Shiraishi Minoru-αν ψήνεσαι!!!


Αν το cosplay περιλαμβάνει τους καυγάδες και το ξύλο που τρώει απο την Αkira, θα κάνω την πάπια, διαφορετικά δέχομαι!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 16 July 2008 - 20:18

Πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να ντυθεί κάτι;
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#12 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 July 2008 - 21:55

Πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να ντυθεί κάτι;


Όχι απαραίτητα...

Αλλά ντυσου, μωρε, κει περα κάτι, για το χαβαλέ....

#13 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 17 July 2008 - 13:06

...αυτό τώρα είναι δέσμευση?? ή θα γίνει το ιβέντ και αμέσως την επομενη μέρα θα ποστάρεις πάλι ωριόμενος σα τη Βροχοπούλου (του Αλβανού): "Αααχ, Παναϊα μ! Τι μ' έλαχε πάλι και δε μπορεσα να έρθω! Ωχ και τόχασα! Ωϊμέ συφορά μου-ου..." κλπ???

By the way....τι θα ντυθείς??

Και σας έχω κι άλλο ευχάριστο. Στο πάρτυ θα είναι παρόν και ο αγαπημένος σας φαντάρος, ο Kabamaroudis! Που θα μου κάνει σαππόρτ και θα ντυθεί για χατήρι μου...νταλικιέρης..

Spoiler:



ειναι δεσμευση! θα ερθω 100% :Blissfull:

και αμαν 1 φορα εκανα έτσι επιδη όντως μ έτυχε κάτι σοβαρό... ωχου...:stubborn:

#14 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 18 July 2008 - 06:23

Να σημειώσω (και επισήμως) πως indeed δεν είναι αναγκαίο το cosplay. Το ζητούμενο είναι να περάσουμε super και για το μεγαλύτερο μέρος του Marathon. Κάτι τέτοιο δεν έχει ξαναγίνει, οπότε η προσέλευση από νωρίς θα ήταν ό'τι καλύτερο ωστε να έχει νόημα και ο όρος Μαραθώνιος ;)
Τώρα βέβαια, για τους Marathon Cosplayers που θα ψηφιστούν όπως πάντα από τον κόσμο (στο legendary Ordre De Ciel Death Note που θα περιφέρει η δική μας Ordre De Ciel Misa..) επιφυλάσσονται πολύ όμορφες εκπλήξεις ως prizes! Bleach action figures, PS horror games, series of Manga, official (and rare) Black Jack merchandise...και πολλά άλλα μικρά giveaways για το classic lucky number lottery!
Επίσης, πέρα από το anime marathon on screens (με Elfen Lied στις τιμητικές του!), η μία οθόνη θα προσφέρεται για Japanese Horror live video gaming, με το PS2 της Καβάτζας plugged in για σχεδόν όλη τη διάρκεια του event.
Your pleasure is our pleasure, so let's have lots of fun!

On another note...όποιος θέλει να ευχηθεί Χρόνια Πολλά και Καλά στην Tomodachi2 (που έχει σήμερα τα γενεθλιάκια της!) από κοντά, ας έρθει απόψε στην Καβάτζα, που θα κόψουμε τουρτίτσες και θα περνάμε μια χαρούλα με άλλο ένα blastful Japanese Music party!

Posted Image

#15 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 18 July 2008 - 10:03

-Request night! Δεχόμαστε τις μουσικές σας επιλογές από τώρα!


:hehehe:
Caramelldansen Speedycake Remix από τον DJ Speedycake. Δεν είναι από άνιμε, αλλά έχει συνδεθεί τόσο στενά με αυτά, που νομίζω ότι αξίζει να ακουστεί.
Sobakasu - Judy & Mary (Rurouni Kenshin opening) - το έχω ξαναζητήσει, αλλά άργησα κάπως να έρθω εκείνη τη φορά, και δεν το άκουσα.
Moonlight Densetsu - Animetal - είναι η εισαγωγή του sailormoon εκτελεσμάνη από το συγκρότημα animetal (metal έκδοση όπως καταλαβαίνετε). Εναλλακτικά, το αυθεντικό κομμάτι.
Run!Run!Run! ή Believe in Wonderland από One Piece


Από Naruto και Death Note θα παίξουν έτσι κι αλλίως υποθέτω, οπότε δεν χρειάζεται να ζητήσουμε κάτι από αυτά.