Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ordre de Ciel + Japan&Anime Party present!


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 08 May 2008 - 15:37

:wis: Japan&Anime Party is going to Athens...

...to join Ordre de Ciel, for an unforgettable ,feverous J-music Saturday night!!

Mind you, the party starts at 20:00, cos we just feel like playing more great music for you all ;)

We hope to see all of our lovely Athenian friends that night, so for you who've repeatedly been asking us to come over to Athens...well here we are, finally ^^.


The hostesses of Greece's first and your favourite Japanese music + Anime Cosplay event over the years, Somnium in Tenebris and Mona Risa will be sharing the decks with the awesome people of Ordre de Ciel who invited us as guests and who are exclusively responsible for bringing you great Japanese music every week!

Do you "feel ze fire"? ^________^

Greetings
S&M

Posted Image

p.s. Αιτώ σύγγνοιαν για τα αγγλικά, έκανα repost το μήνυμα απο το Myspace μας ^^. Ελπίζω να μην σας πειράζει desu XD <33333333333333333333333

Edited by Somnium_in_Tenebris, 08 May 2008 - 15:43.


#2 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 08 May 2008 - 15:48

Woww!!

Το έχετε συνειδητοποιήσει?? Τον τελευταίο καιρό έχουμε...χ~στεί στα πάρτυ!!:joyful:
Καταπληκτικό!
(μπράβο στους διοργανωτές.)

#3 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 08 May 2008 - 20:30

Τέλεια arigatou!! Δν πειράζει αν κάνω το ίδιο cosplay με το party τ bios ε :/?

Οντως πολλά παρτυ τελευταια! Που να ερθει το καλοκαίρι =DD!!

#4 olgidio

olgidio

    Ecchified!!

  • Members
  • 240 posts

Posted 08 May 2008 - 20:35

Πρέπει---
Να---
Πάω---
Δεν θέλω να το χάσω!! Να δω πώς θα πείσω τα "αφεντικά" να με αφήσουν ενα σάββατο πριν τις εξετάσεις..... <<:emptyonexg1:
my Anime list
my Manga list

I wish I could get rid of the spelling mistakes that dirty the world... :if:

#5 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 09 May 2008 - 08:07

Olgidio> Μην ανησυχείς μικρή Λουλού! Ελπίζω να τα καταφέρεις και να έρθεις...
Εγώ θα πάω λογικά...

#6 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 09 May 2008 - 12:05

Πολύ ωραία! Θα είναι μια καλή ευκαιρία να σας γνωρίσω από κοντά!
Αν τα καταφέρω, μπορεί να έρθω και εγώ σαν cosplayer!

#7 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 11 May 2008 - 09:36

The Ordre De Ciel Collective, presenting the only weekly Japanese Music Event in Greece, is proud and happy to present this Ultimate Japanese Music & Cosplay Event feat. the amazing Somnium & Mona (setting the trends from 2005, baby) from Thessaloniki!

Also, our beloved + awesome DragonBunny offers Ordre De Ciel the opportunity to offer their audience Manga prizes! Cosplay and win! For more info on how to get the prizes, keep checking the bulletins of OdC @ MySpace.com - Ordre de Ciel - Athens - J-POP / Rock / Visual - www.myspace.com/ordredeciel this coming week!
Be there and join the Order & their beautiful guests!
There is no excuse.

#8 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 19 May 2008 - 09:05

λιώσαμε στο γέλιο και στη ζέστη....:hahaha: we want more:congrats:

Posted Image


#9 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 19 May 2008 - 12:31

Το opening του Kabamaru που έπαιξε κάποια στιγμή ξέρει κανείς σας ποιος το λέει?
Η ζέστη ήταν όντως αποπνικτική!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#10 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 19 May 2008 - 20:56

Το πάρτυ είχε καταπληκτικές παρουσίες. Ειδικά η Usagi και η Yuna έλιωσαν στο χορό! Το ίδιο επίσης και οι κοπέλες που είχαν ντυθεί ομάδα πύραυλος. Και φυσικά η Somnium και η Mona Risa στα decks. Κρίμα που δεν είχα πάρει μηχανή μαζί μου :zetsubou:. Μπορεί να μην ήξερα την πλειοψηφία των κομματιών που παίχτηκαν, αλλά ο συνδιασμός Saber Rider-Getta Robot-Kabamaru ήταν για μένα το πιο πορωτικό σημείο!



#11 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 19 May 2008 - 23:04

Το πάρτυ είχε καταπληκτικές παρουσίες. Ειδικά η Usagi και η Yuna έλιωσαν στο χορό! Το ίδιο επίσης και οι κοπέλες που είχαν ντυθεί ομάδα πύραυλος. Και φυσικά η Somnium και η Mona Risa στα decks. Κρίμα που δεν είχα πάρει μηχανή μαζί μου :zetsubou:. Μπορεί να μην ήξερα την πλειοψηφία των κομματιών που παίχτηκαν, αλλά ο συνδιασμός Saber Rider-Getta Robot-Kabamaru ήταν για μένα το πιο πορωτικό σημείο!



Lool εντελώς ομως xD!!
Namida εσύ ποια ήσουν :$?...

#12 usagi 19

usagi 19

    Didi-chan

  • Members
  • 168 posts

Posted 19 May 2008 - 23:09

Αμάν!!!! Μας πήραν είδηση!:nosey:
μα γιατί αφού χορεύαμε τόσο διακριτικά???:hahaha:

και γω εγώ συγκεκριμένα δεν είχα πίει και αλκοολ (σε αντίθεση με τον Γιαπωνέζο που είχε κατεβάσει όλο το bar!:drink::kakaka:) φαντάσου...

usagi+yuna τα μπαλέτα σας!
οι τοίχοι δεν έχουν μόνο αυτία , έχουν και φωνή...

Posted Image

#13 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 20 May 2008 - 08:20

Lool εντελώς ομως xD!!
Namida εσύ ποια ήσουν :$?...

Πρέπει κάπου να γράψω ότι δεν είμαι κορίτσι.... Είναι νομίζω η πέμπτη φορά που μου το λένε. Τα κορίτσια που είχαν ντυθεί ομάδα πύραυλος είναι από το φόρουμ;



#14 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 22 May 2008 - 15:11

Το τραγούδι του Kabamaru είναι το Circus Game από τους Sugar.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com