Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japanese Music Party


  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 09 June 2007 - 20:09

Posted Image

Τι έχετε κανονίσει για τις 19 Ιουνίου?


To JMusic.gr αφού ήρθε σε επαφή με τους υπεύθυνους του πολυχώρου BIOS, θα οργανώσει μια βραδιά γεμάτη ιαπωνική μουσική(JPop, JRock, Visual kei, etc), βίντεο ( j-clips, anime openings-endings, street fashion pics, etc) κ.ά, στα πλαίσια του σχετικού φεστιβάλ που θα λαμβάνει χώρα παράλληλα με αυτό της Βαβέλ, με τίτλο "UNREAL", εγκαινιάζοντας με αυτό το τρόπο την online κοινότητα του site. Αυτό που θέλουμε από όλους εσάς είναι να δώσετε το παρόν, δείχνοντας ότι υπάρχει ενδιαφέρον να οργανωθούν και άλλα ανάλογα events.


Τις μέρες εκείνες θα λάβουν χώρα και πολλές ακόμα εκδηλώσεις στο BIOS, όπως προβολές anime, japanorama & Ιαπωνικών ταινιών.


Περισσότερες πληροφορίες εδώ



#2 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 09 June 2007 - 23:04

Yayyyy! πρέπει να πάμε!! Αντε να πρίξω τουσ φίλους μου τώρα να μην πάω και μόνη μου...

#3 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 10 June 2007 - 14:06

*Blady is currently gathering his army to invade BIOS*
:P

#4 gunslinger girl

gunslinger girl

    Anime Newbie

  • Members
  • 40 posts

Posted 10 June 2007 - 15:20

:kill4u: uuuuuuaaaaaaa
There is no real life, only afk.
(..and /patpat)
Posted Image

#5 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 11 June 2007 - 12:49

να οργανωθούμε ρε παιδιά, να οργανωθούμε...


πάντως είδα το πρόγραμμα και λέω να ψάξω παρέα και για τις υπόλοιπες μέρες... ειδικά για τις cult ταινίες... :hahaha:

#6 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 11 June 2007 - 12:53

πολυ ωραιο φαινεται, και σε συνδιασμο με τις αλλες japan-oriented εκδηλωσεις που θα γινονται παραλληλα στον ιδιο χωρο, ειναι σχεδον... φεστιβαλ!! :wooi2:

αφου σκεφτομαι να κατεβω αυθημερον απο θεσσαλονικη για το event..

επιβαλεται βεβαια τουλαχιστον ολοι οι Αθηναιοι του φορουμ να δωσουν το παρων.

ετσι θα στρωθει ο δρομος για περισσοτερες αναλογες εκδηλωσεις , και ισως για καμια συναυλια αυθεντικου j-rock συγκροτηματος.

μπορει να μην ειναι event του anime.gr, αλλα νομιζω οτι πρεπει να μπει ως ανακοινωση στην πρωτη σελιδα για να διαδοθει καταληλα.
Αλλωστε για τον ιδιο σκοπο πολεμαμε ολοι!! :riiight:

Τι λες, Dante?
Posted Image

#7 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 11 June 2007 - 21:42

Πολύ ενδιαφέρον!:riiight:
Θα προσπαθήσω να πάω.:nod:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#8 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 11 June 2007 - 22:10

Και εγώ θα προσπαθήσω να έρθω.Θα έχει και cosplay γιατί έτσι γράφει η αφίσα;

Posted Image


#9 gunslinger girl

gunslinger girl

    Anime Newbie

  • Members
  • 40 posts

Posted 11 June 2007 - 22:40

Και εγώ θα προσπαθήσω να έρθω.Θα έχει και cosplay γιατί έτσι γράφει η αφίσα;


Yep/ dress up dress up :wis:
There is no real life, only afk.
(..and /patpat)
Posted Image

#10 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 11 June 2007 - 23:31

Σίγουρα;Μη γίνω και ρεζίλι.Πάντος αν ντυθούν και άλλοι δεν έχω πρόβλημα να ντυθώ.Τι όμως;:hmmm:

Posted Image


#11 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 12 June 2007 - 01:06

Ερμ.. είναι και cosplay.. φυσικά όποιος θέλει ντύνεται! Απ' όσο ξέρω 5+ άτομα θα ντυθούνε σίγουρα! :hihi2:

Γενικά όσοι μπορείτε ας έρθετε να στηρίξετε αυτή την προσπάθεια που γίνεται!:D

#12 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 12 June 2007 - 01:10

Μη φοβάσαι θα κάνουμε αισθητή τη παρουσία μας:hero:Καιρό περίμενα κανά τέτοιο event.Δε το χάνω με τίποτα.Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να περιμένω:cry5:

ΥΓ.Να ρωτήσω και κάτι.Είσοδοι και τα σχετικά υπάρχουν ή όχι;(εννοώ να πληρώσεις εισητήριο κτλ)

Posted Image


#13 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 12 June 2007 - 02:44

Μη φοβάσαι θα κάνουμε αισθητή τη παρουσία μας:hero:Καιρό περίμενα κανά τέτοιο event.Δε το χάνω με τίποτα.Το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορώ να περιμένω:cry5:

ΥΓ.Να ρωτήσω και κάτι.Είσοδοι και τα σχετικά υπάρχουν ή όχι;(εννοώ να πληρώσεις εισητήριο κτλ)


Ωραια ^_^

nope! δεν θα έχει είσοδο και θα κερνάμε κ sake :P

#14 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 15 June 2007 - 13:53

Θα ειμαι εκει μετα τις 10...θα ηθελα να ντυθω, αλλα ολα τα ανιμε ειναι αδυνατα κι εγω οχι, επισης θα ερθω κατευθειαν απο δουλεια, συνεπως δεν γινεται ολη μερα να πουλαω εισητηρια θεατρου με τη στολη του κονοχα (πχ)...!Ελπιζω να σας δω εκει και να σας γνωρισω!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#15 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 15 June 2007 - 16:01

Να έχουμε και μια ταμπελιτσα να λέει anime.gr για να γνωριζόμαστε? LOL